Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-NR509 - uszkodzony układ DSP

31 Maj 2014 11:29 40038 248
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zapomniałem napisać reball nie pomógł nie widzi tego układu same znaki ?????????
    obraz jest HDMI także nie widzi sieci i USB

znalazłem za granicą ale jeszcze nigdy nie korzystałem i mam trochę strach

http://www.aliexpress.com/item/D830k013bzkb4-100-ti-bga-original/1571901517.html

przeliczając na złotówki koszt układu razem z przesyłką to około 170zł
  • Poziom 30  
    Zamawiałeś ten układ? U mnie rebaling pomógł na tydzień, więc to raczej problem w strukturze scalaka. W serwisie próba zamówienia całego modułu lub układu bez powodzenia.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Trochę odgrzeje temat, ale myślę że warto.
    Onkyo zrobiło akcję serwisową i naprawia za darmo do końca 2018 roku felerne amplitunery. Wystarczy się zarejestrować i zamówić pudełko z naklejką lub samą naklejkę do odesłania sprzętu.

Więcej informacji na stronie [Link]

Ja swój amplituner już zarejestrowałem na stronie i czekam na wysyłkę.

Bezpośredni link do akcji serwisowej ->>> Link
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    DSP D830K013BZKB4 kupiłem na aukcji allegro przyszło do mnie po 15 dniach bez żadnego problemu.

Teraz tylko wymiana na nowy dam znać jak wymienię czy sprzęt działa. Wiadomo okres Świąt i trudno z wolnym czasem.
  • Poziom 30  
    asdfasdf napisał:
    kupiłem na aukcji allegro

Z alibaby przyszło po 7-miu.

Popraw link bo nie działa
  • Poziom 13  
    Niestety nie udało mi się ożywić amplitunera po wymianie w serwisie procka dalej ten sam problem z brakiem dźwięku i dalej przy kombinacji klawiszy display+power wyświetlane są pytajniki ?????. Szukam innego serwisu aby wlutował mi ten układ mam nadzieję że to własnie błędnie wlutowany procek jest przyczyną.
  • Poziom 14  
    Jeśli to był nowy układ to trzeba go podobno zaprogramować. Dodatkowo bardzo często pomaga samo zaprogramowanie pamięci flash z którą działa układ. Ja mam swoje dwie sztuki 609, w jednej uszkodzony był switch hdmi, w drugiej pamięć, a później padł sam układ. Jako że nie dysponuje programatorem do tych pamięci i nie mam przystawki onkyo do programowania, przelutowałem pamięć ze sztuki z uszkodzonym switchem hdmi, do drugiej w której nie było dźwięku i ta druga zaczęła działać.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Trafił mi do naprawy NR609 również z uszkodzonym (teoretycznie) DSP. Na chwilę obecna zdjąłem gada i załączyłem amplituner bez niego - efekt - wszystko działa jak przed wylutowaniem. U mnie po wciśnięciu Display i ON na początku wyświetla MAIN: i numer, więc na pewno nie jest to wina układu D830K013BZKB4.
    Swojego zamówię i zobaczymy po wymianie - mam nadzieję, że uda się go przywrócić do życia.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Witam

Sprawa wygląda tak sprzęt TX-NR609 ten sam problem z układem DSP
    zamówiłem nowy układ z Hong kongu miesiąc czekałem i wielkie zdziwienie
    Sprzęt nadal nie widzi układu ???????????
    Posprawdzałem wszystkie napięcia według schematu i jest ok
    Obraz na HDMI jest

mam pytanie czy ktoś poradził sobie z tym problemem
  • Poziom 19  
    Witam kolegow.

Wstrzymalbym sie narazie z wymiana dsp. Proponuje dobrze sprawdzic zasilanie czy nie jest zanizone. Sprawdzic w szczegolnosci jezeli wystepuja jakies diody w szereg miedzy stabilizatorami a dsp. Jak bede jutro w warsztacie to napisze w jakim Onkyo to przerabialem.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam ponownie.

Onkyo, które przerabiałem to był model TX-SR604. Brakowało tam napięcia 1.2VDSP.
    Ściągnij sobie schemat do mojego modelu, poszukaj na nim D744 i porównaj obwody analogicznie do Twojego. U mnie dioda była do wymiany.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam.
    Podaję napięcia z punktów pomiarowych jakie są u mnie -pomiary względem masy:
    TP78=1,19V
    V1=5,19V
    V2=3,32V
    V3=1,82V
    V4=1,14V

Mam dokumentację, która nie zawiera obwodu zasilania - ale za to jest zwór płyt, wiec idzie dojść co jest co.
    Przerzuciłem elektrolity na LOW ESR, trochę zmniejszyły się zakłócenia na oscyloskopie, ale nadal są na poziomie około 40-50mV...

Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    sprzęt nie daję mi spokoju
    kupiłem okazyjnie dwie sztuki TX-NR509 z takim samym objawem DSP ??????

w jednym został wlutowany nowy układ DSP i mogę wykluczyć że nie trzeba nic programować

w drugim sprzęcie układ został tylko przekulkowany

i obydwa sprzęty działają bez żadnych problemów

ale nadal mam problem z modelem TX-NR609 też jest wlutowany nowy układ DSP
    i nadal sprzęt nie widzi układu ????
  • Poziom 20  
    Kupiony przez Ciebie układ jest w poprawionej wersji przez TI? Masz ich większą ilość? Zastanawiam się, czy jest sens pakować się w zakup z chin starej wersji, a nowej jakoś nie udało mi się namierzyć...
    Jak znajdę chwilę czasu to zdejmę swój układ jeszcze raz i przemierzę sygnały zasilania z pól lutowniczych BGA, ale to trochę potrwa - mam dużo innych zajęć.
  • Poziom 20  
    Zastanawiam się z tymi oznaczeniami.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13742924#13742924
    Tu kolega Chawek napisał, że układ po poprawkach ma oznaczenie D830K013DZKB - u mnie jest układ o oznaczeniu takim jak na zdjęciu z aukcji do której podałeś link. Nie wiem, czy przypadkiem nie jest to ta stara wersja układu.
    Swoją drogą - posprawdzałem kombinacje przycisków i to udało mi się odczytać:

0A0002: A:00
    ANA:X:NON:C:

1:UNLK048k???k
    ???.0: :???
    2:x:ANA :ANA
    00:x:F:OFF

L : 0 0
    R : 0 0

C : 0 0

LS : 0 0
    RS : 0 0

LB : 0 0
    RB : 0 0

LH : 0 0
    RH : 0 0

LW : 0 0
    RW : 0 0

SW : 0 0

1 000000000000
    000000000000

2 000000000000
    000000000000

DVOE:x CPYE:X
    ONLYDSX:x

Wychodzi z tego, że układ nie odzywa się w żadnym przypadku. Tylko co z tym układem robić - bo zamówić stary i ma paść po jakimś tam czasie to mnie średnio urządza :(

Udało Ci się dostać drugą płytę?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Czy ktoś wysyłał pogwarancyjnie amplituner z wadą tego DSPka do serwisu w Polsce i z jakim skutkiem ?
    Na stronie producenta jest pięknie opisana akcja serwisowa ale dla nas oczywiście pod górkę(trzeba dostarczyć samemu) , do tego muszą rozpatrzyć czy kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej, jak usłyszałem od E.I.C. Electronic International Commerce ( serwis Onkyo Polska) .
    Jakie macie doświadczenia w kontakcie z nimi i czy została usunięta wada DSP nieodpłatnie ?
  • Poziom 10  
    Witam,

Klient, któremu oddalem sprzet bez naprawy potwierdził, iż wysłał sprzet do Onkyo i mu naprawili bezplatnie - tylko czas oczekiwania ok. miesiąca.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jeśli nie było w nim grzebane to faktycznie jest taka szansa, ja jednak kupiłem z już zdemolowaną płytą, więc o wysyłce nie mam co marzyć. Swoją drogą - może kiedyś uda się dokupić tę płytę i po wymianie amplituner wstanie...

Pozdrowienia!
  • Poziom 18  
    Żadne reballe ani reflowy nie pomogą na dłuższą metę, jak układ się nie odzywa to trzeba go wymienić bo jest padnięty. Nieraz zdarza się że dla diagnostyki podgrzanie układu uruchamia sprzęt, wtedy jest łatwo bo wiadomo co padło. Niestety zdarzają się też inne usterki, np. padnięty NAND a miałem nawet sztukę 709 z padniętym RAMem.

Układów DZKB nie da się kupić niestety, cud że w ogóle BZKB są dostępne bo te układy to customy robione przez TI dla Onkyo.
  • Specjalista - kamery
    Mam takiego zawodnika na tapecie TX-NR509.
    Procesor nie reagował już na podgrzewanie. Z góry było prawdopodobne, że spowodował błędy w oprogramowaniu NAND256W3A2BN6. Procesor został wymieniony na nowy i zgodnie z przewidywaniami nie działa.
    Wyjąłem NAND i odczytałem. Wygląda to dość dziwnie, mnóstwo bloków z zerami tak jakby po jakiejś inwazji wirusa. Oczywiście Firmware od producenta to nie bezpośredni wsad do NAND.
    Stąd mój post o wsad do tej pamięci lub mogę podesłać mój odczyt i prosić o porównanie z prawidłowym.
    Mogę też zaproponować podesłanie sprawnego modułu od kogoś w celu odczytu pamięci za zapłatą.
    Mam programator, który radzi sobie z tą pamięcią.
    Jeżeli ktoś posiada ten wsad lub moduł to rozwiąże problem.

P.S.
    W ciągu kilku dni udostępnię swój odczyt NAND256W3A2BN6
  • Specjalista - kamery
    UWAGA

Jest to odczyt flash prawdopodobnie uszkodzony.
    Wysyłam, ponieważ chcę go porównać z prawidłowym wsadem.

Czy ktoś jest w stanie pomóc?