Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAECO EXPRELLA model HD8854

31 Maj 2014 11:35 3579 9
  • Poziom 7  
    Proszę o pomoc !!
    Na wyświetlaczu pojawia się problem E14 !!!
    Kilkakrotne ponowne uruchomienie nie pomaga :(
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Błąd odczytu temperatury bojlera. Najczęściej padają zabezpieczenia termiczne na bojlerze (do wymiany dwa) jeśli nadal po jakimś czasie problem się ponowi do wymiany płyta główna.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedź.
    ciekawe ile będzie kosztować naprawa, bo oczywiście miesiąc temu skończyła sie gwarancja :(
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Zabezpieczenia 80-100zł ( nie orginalne w sklepie o wiele taniej)za szt. płyta 700-800zł. Prosze zacząć od wymiany zabezpieczeń i czekać na dalszy rozwój sytuacji.
  • Poziom 7  
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Wiem przynajmniej czego mogę się spodziewać.
  • Poziom 7  
    Witam, odebrałam właśnie ekspres z serwisu i dla odmiany wyświetla się błąd E15, płakać mi się chce, czy znów muszę go reklamować ?? i co tym razem mu dolega.
    Proszę o pomoc
  • Poziom 13  
    Mam problem z tym samym modelem, więc podepnę się pod temat. Był odkamieniany oryginalnym płynem saeco dwa tygodnie temu. Od trzech dni jest problem jakby z drożnością układu; kawa leci, ale bardzo wolno, czasami wręcz po kropelce. Co ciekawe system wydłuża odpowiednio czas procesu, więc musi być gdzieś po drodze pomiar objętościowy. Oraz dziwna sprawa to że czasami, jedna na 5-7 kaw robi się normalnie, szybko jak wcześniej. Wcześniej odkamieniałem gdy system o to prosił, w praktyce może raz na miesiąc. Da się coś zrobić czy tylko serwis?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Niestety serwis poszedł na totalną łatwizne (albo taki dobry serwis :D ) Błąd 15 to brak odczytu temperatury z czujnika reasumując płyta do wymiany. W tych ekspresach to niestety częsta usterka. Zawsze wymienia się zabezpieczenia i płyte. Co do powolnego nalewania kawy, albo pompa wody na wykończeniu (wadliwa od nowości) lub braku czyszczenia układu parzenia kawy tabletką co powoduje zapchanie górnego sita w zaparzaczu. Najlepiej zdjąć sito wyszorować i dodatkowo uruchomić cykl czyszczenia z tabletką.
  • Poziom 13  
    Tabletki również były używane regularnie. Jednak rozkręciłem obudowę górnego sita, i faktycznie część otworów była zapchana. Przedmuchałem sito czystym sprężonym powietrzem z odpowiedniej strony (otwory w kształcie lejka), i profilaktycznie wyczyściłem wszystkie rowki pod oringi - szczególnie w uszczelnieniu zaparzacza było dużo fusiastej "miazgi". Jak ręką odjął - i nawet nieco ciszej chodzi. Dziękuję, pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Cafedomino, bardzo Ci dziękuję za szybkie i fachowe odpowiedzi. Jak odbiorę ekspres z serwisu to napiszę co wymienili (napisali że wymienili).
    Pozdrawiam serdecznie.