Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP ScanJet 3400C - sterowniki pod Windows 7

31 Maj 2014 13:10 2319 4
  • Poziom 7  
    Witam.
    Wyczytałem w necie, że system Windows 7 nie wspiera tego skanera ale też znalazłem parę artykułów, że jednak da się zainstalować ten skaner.
    Mi niestety nie udaje się mimo, że robię wszystko jak opisane w poradniku.
    Może ktoś z Was używa ten skaner i wie jak zainstalować go aby działał pod Win7.
    Bo coś wyczuwam, że czeka mnie zakup nowego sprzętu.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    HP nie wyprodukowało sterowników dla systemów nowszych niż Windows XP dla tego urządzenia. Niektórzy zgłaszają, że instalacja sterowników dla Windows XP w trybie zgodności z XP działa (i to zdaje się dotyczy maszyn z wersją pro lub ultimate z doinstalowanym środowiskiem wirtualnej maszyny xp - xp mode).
    Można też sprawdzić, czy program Vuescan będzie obsługiwał ten skaner. Niestety program płatny, ale wersję demo można ściągnąć i sprawdzić. Jeśli skaner jest dobry to można rozważyć zakup tego programu - wciąż wyjdzie taniej, niż zakup porządnego skanera.
    Vuescan -> http://www.hamrick.com/
  • Poziom 7  
    Wiem, że nie ma sterów dla systemów nowszych niż Win XP.
    Próbowałem instalować w trybie zgodności ale ciągle nie mógł znaleźć sterowników ale nie wiem czy to mój błąd na moim systemie Win 7 Ultimate nie mam wirtualnej maszyny XP.
    Vuescan też sprawdzałem ale wynik ten sam nie może odnaleźć skanera :(
  • Moderator - Komputery Serwis
    Może warto zainstalować wirtualną maszynę i sprawdzić, skoro niektórym działało.
  • Poziom 7  
    Niestety ale mój sprzęt chyba nie obsługuje tej funkcji bo otrzymałem taki komunikat
    this computer does not support hardware virtualization

Ok udało mi się zainstalować wirtualny system Windows XP.
    Zainstalowałem na nim sterowniki do skanera.
    Teraz pytanie czy jak podłączę skaner, to który system zacznie go wykrywać
    Windows 7 czy wirtualny Windows XP (w momencie podłączania skanera będzie uruchomiony wirtualny XP) ?

Już wszystko zrobione. Skaner działa na wirtualu.