Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus 1215n - Nie włącza się, migają diody

sliz 31 Maj 2014 13:47 2673 4
  • #1 31 Maj 2014 13:47
    sliz
    Poziom 11  

Witam, mam problem z Asusem EEE Pc 1215N. Może po kolei:
    Problem zaczął się od nie działającego wyświetlacza. Początkowo pojawiały się poziome pasy podczas ruszania klapą, później ekran przestał działać całkiem. Telewizor pod HDMI działał poprawnie. Rozebrałem laptopa w celu potwierdzenia diagnozy - taśma. Przedzwoniłem taśmę miernikiem - wszystko wydało się dobre, choć i tak nie jestem pewien czy przez przypadek taśma po prostu się dobrze nie ułożyła i akurat podczas pomiaru nie dała oznak awarii. Problem zaczął się później - podłaczyłem taśmę i chciałem sprawdzić czy zadziała - laptop nie uruchomił się, po podłączeniu zasilania migają diody i drga wiatrak - jak by próbował się uruchomić, ale po ok. pół sekundy gaśnie i ponawia próbę, która kończy się tak samo. Próba na baterii - po naciśnięciu przycisku zasilania laptop uruchamia się i po ok. pół sekundy gaśnie. Po podłączeniu zasilacza z włożoną baterią wraz z pozostałymi diodami zapala się kontrolka ładowania na żółto - bateria w pełni naładowana - tak też jest, ale laptop po ok. pół sekundy również gaśnie i ponawia kolejne próby uruchomienia się.

Zdemontowałem z płyty wszystko co zbędne i próbowałem uruchomić - ten sam objaw. Oglądałem płytę, była trochę zabrudzona aczkolwiek śladów cieczy brak. Oczyściłem zabrudzenia - brak poprawy.

W okolicy złącza baterii słychać cichy dźwięk przetwornic i kliknięcie przy ich wyłączeniu.

Płyta główna ASUS 1215N/VX6 rev. 1.3

Ma ktoś może schemat tego laptopa?

0 4
  • Arrow Multisolution Day
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 10 Cze 2014 03:09
    sliz
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź klamot, ale przesłany przez Ciebie plik jest tylko zwykłą instrukcją użytkowania, ona niestety nie obejmuje usuwania zwarć na płycie głównej a przypuszczam, że z takowym właśnie mam do czynienia ;-)

Co do serwisu, laptop nie jest już dawno na gwarancji. Zadzwonię do nich, może coś się dowiem. Ogólnie nie chciał bym włożyć w jego naprawę więcej niż jest wart. Na razie wciąż poszukując schematu oglądam płytę pod lupą i mierzę napięcia na przetwornicach trochę na oślep. Być może, jeżeli udało by mi się dorwać zdrową płytę to kupię na podmiankę.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Cze 2014 07:44
    lisek
    Spec od monitorów

Podobno modele 1215N, 1215P oraz 1215T (bez zewnętrz. grafiki) były na tej samej MB: 1215n\VX6 rev 1.3/*1.4
    Jest ona na podzespołach

Cytat:
    KBC KB3310QF,
    chip NM10 (CG82NM10) ,
    grafika GPU nvidia ion n11m-pt2-s-b1
    zasilanie grafiki RT8202A
    sensor temperat. G780/EDS780
    Link
    Link_ dyskusja o serii 1215N

Częściowo pasuje SM od Asus eepc 1015P
    Na jego podstawie pomiary i diagnostyka.

-procki AMD serii C Link
    lub E serii (EME350GBB22GT= E-350)
    Pasuje częściowo SM od Asus ee pc 1201T

Link_ceny na MB tego modelu

0
  • #5 21 Cze 2014 03:51
    sliz
    Poziom 11  

lisek dzięki za schematy, ale problem ostatecznie rozwiązała wymiana płyty głównej oraz taśmy matrycy. Akurat wpadł mi w ręce inny zdezelowany 1215n i z 2 zrobiłem 1 sprawny ;)

0