Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus 1215n - Nie włącza się, migają diody

31 Maj 2014 13:47 2958 4
 • Poziom 11  
  Witam, mam problem z Asusem EEE Pc 1215N. Może po kolei:
  Problem zaczął się od nie działającego wyświetlacza. Początkowo pojawiały się poziome pasy podczas ruszania klapą, później ekran przestał działać całkiem. Telewizor pod HDMI działał poprawnie. Rozebrałem laptopa w celu potwierdzenia diagnozy - taśma. Przedzwoniłem taśmę miernikiem - wszystko wydało się dobre, choć i tak nie jestem pewien czy przez przypadek taśma po prostu się dobrze nie ułożyła i akurat podczas pomiaru nie dała oznak awarii. Problem zaczął się później - podłaczyłem taśmę i chciałem sprawdzić czy zadziała - laptop nie uruchomił się, po podłączeniu zasilania migają diody i drga wiatrak - jak by próbował się uruchomić, ale po ok. pół sekundy gaśnie i ponawia próbę, która kończy się tak samo. Próba na baterii - po naciśnięciu przycisku zasilania laptop uruchamia się i po ok. pół sekundy gaśnie. Po podłączeniu zasilacza z włożoną baterią wraz z pozostałymi diodami zapala się kontrolka ładowania na żółto - bateria w pełni naładowana - tak też jest, ale laptop po ok. pół sekundy również gaśnie i ponawia kolejne próby uruchomienia się.

  Zdemontowałem z płyty wszystko co zbędne i próbowałem uruchomić - ten sam objaw. Oglądałem płytę, była trochę zabrudzona aczkolwiek śladów cieczy brak. Oczyściłem zabrudzenia - brak poprawy.

  W okolicy złącza baterii słychać cichy dźwięk przetwornic i kliknięcie przy ich wyłączeniu.

  Płyta główna ASUS 1215N/VX6 rev. 1.3

  Ma ktoś może schemat tego laptopa?
 • Poziom 11  
  Dzięki za odpowiedź klamot, ale przesłany przez Ciebie plik jest tylko zwykłą instrukcją użytkowania, ona niestety nie obejmuje usuwania zwarć na płycie głównej a przypuszczam, że z takowym właśnie mam do czynienia ;-)

  Co do serwisu, laptop nie jest już dawno na gwarancji. Zadzwonię do nich, może coś się dowiem. Ogólnie nie chciał bym włożyć w jego naprawę więcej niż jest wart. Na razie wciąż poszukując schematu oglądam płytę pod lupą i mierzę napięcia na przetwornicach trochę na oślep. Być może, jeżeli udało by mi się dorwać zdrową płytę to kupię na podmiankę.
 • Pomocny post
  Spec od monitorów
  Podobno modele 1215N, 1215P oraz 1215T (bez zewnętrz. grafiki) były na tej samej MB: 1215n\VX6 rev 1.3/*1.4
  Jest ona na podzespołach
  Cytat:
  KBC KB3310QF,
  chip NM10 (CG82NM10) ,
  grafika GPU nvidia ion n11m-pt2-s-b1
  zasilanie grafiki RT8202A
  sensor temperat. G780/EDS780
  Link
  Link_ dyskusja o serii 1215N

  Częściowo pasuje SM od Asus eepc 1015P
  Na jego podstawie pomiary i diagnostyka.

  ______________
  Asus 1215B jest na
  -AMD(ATI) - 218-0792006 Hudson M1 Fusion Controller Hub (FCH)
  - KBC KB3310QF C1
  -procki AMD serii C Link
  lub E serii (EME350GBB22GT= E-350)
  Pasuje częściowo SM od Asus ee pc 1201T

  Link_ceny na MB tego modelu
 • Poziom 11  
  lisek dzięki za schematy, ale problem ostatecznie rozwiązała wymiana płyty głównej oraz taśmy matrycy. Akurat wpadł mi w ręce inny zdezelowany 1215n i z 2 zrobiłem 1 sprawny ;)