Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit IWD 7125 - wymiana zbiornika bębna pralki, zniszczone łożyska

31 Maj 2014 17:53 9837 11
  • Poziom 10  
    Witam
    W pralce zaczęły hałasować łożyska. Razem z kolegą wyciągnęliśmy zbiornik bębna, ale okazało się, że jest on klejony.
    Z tego co czytałem raczej nie warto oddawać tego typu zbiorników do rozklejenia/sklejenia - poza tym nie wiadomo czy ktoś w ogóle się tego podejmie.
    Szukałem więc takiej części, ale nie mogę znaleźć.
    Czy ktoś z was orientuje się ile kosztuje nowy zbiornik bębna do tego modelu? Czy jest jakaś nazwa tego modelu, symbol? W necie widzę ceny od 200 do 1000zł różnych rodzajów bębnów. Nie wiem czy warto tego szukać czy też rozejrzeć się za nową pralką... Ta ma dopiero 2.5 roku...
    Jeśli koszt takiego zbiornika = kosztowi nowej pralki to decyzja jest prosta.
    Ktoś wie ile ta część kosztuje?
    Dziękuję za pomoc.
    Na allegro znalazłem podobne zbiorniki za ok. 150zł, ale nie wiem czy pasują do mojego modelu.
  • Poziom 25  
    Zdeczdowanie nie warto szukac i bawić się z tym. To dużo pracy i nikt się tego nie podejmie.
  • Poziom 10  
    Jeśli znajdę nowy zbiornik z bębnem to przecież podmieniam stary, a z włożeniem do pralki i podłączeniem nie będzie problemu.
    Musiałbym tylko wiedzieć jaki to model.
    Też uważam, że starego zbiornika nie ma co robić.
    Jeśli okazałoby się, że nowy zbiornik kosztuje np. 300zł to dla mnie warto go kupić i zainstalować zamiast kupić nową pralkę za 1000zł.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    http://north.pl/karta/zbiornik---wanna-do-pralki-indesit-c00145181,736-RA-2030.html

Tu jest taniej, ale też swoje kosztuje.
    Najrozsądniej będzie wymontować "cenne" elementy typu silnik, programator i sprzedać, a kupić nową pralkę.
    Czy do 1000zł znajdę jakiś model z rozbieralnym zbiornikiem, żeby w przyszłości nie wpaść na podobną minę? Kompletnie nie przywiązuję wagi do marki.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Najpewniej wybiorę z tych dwóch modeli.
    Czy ten Samsung ma rozbieralny bęben - pomoże mi to w podjęciu decyzji.
    A jeśli już jesteśmy przy Amice to czy najtańszy model też warto rozważyć? Nie potrzebuję żadnyc bajerów byleby była opcja krótkiego prania i tyle. Jeśli Navigator posiada jakąś przewagę uzasadniającą dopłatę 200zł to dobrze by było ją znać:)

http://www.oleole.pl/pralki/amica-basic-control-awb510d.bhtml#opinie
  • Poziom 10  
    Amica Navigator zakupiona. Czekam na dostawę. Temat do zamknięcia.