Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć zwrotnice audio

Micho_ 31 May 2014 18:20 2238 6
 • #1
  Micho_
  Level 2  
  Witam :) mam problem z zwrotnicą głośnikową :) a mianowicie nie wiem jak połączyć ją z głośnikiem i wzmacniaczem :) prosiłbym o dokładne wyjaśnienie podłączenia, wiem tylko tyle że podłączone muszą być 3 kable zaznaczone na zdjęciu :) schematu który był też nie kminie, jest już troche niewyraźny :) z góry dziękuje :) :D
  Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio :Fade-color
 • #2
  milejow
  Level 43  
  Skąd to wydłubałeś???
  To mi nie wygląda na zwrotnicę tylko separator systemu radiowęzłowego.
 • #3
  Micho_
  Level 2  
  Dostałem od kolegi, tylko on nie wie jak to podłączyć :) Jest to niby zwrotnica do głośnika basowego :) Miał to podłączone, tylko nie pamięta jak :)
 • #4
  Micho_
  Level 2  
  Pomoże ktoś??
  :( elektrycy, elektronicy przybywajcie :)
 • #5
  lekto
  Level 35  
  Wszystko masz przecież rozrysowane na schemacie, masz 3 punkty: cewka (nazwijmy A), połączenie cewki i kondensatora (B) i kondensator (C). Sygnał ze wzmacniacza podajesz na A i C, a głośnik na B i C.
 • #6
  Micho_
  Level 2  
  ok, tylko jakbyście mogli mi jeszcze powiedzieć jakie kable gdzie podłączyć, bo ten schemat chyba nie pasuje do tej zwrotnicy. tzn pomarańczowy gdzie, biały itd :) z góry dziękuje :) chce mieć pewność dobrego podłączenia, żeby nie zepsuć wzmacniacza ani głośnika :)
 • #7
  lekto
  Level 35  
  Bez przesady, masz tam przecież "dwa" elementy, czego konkretnie nie wiesz?