Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć zwrotnice audio

Micho_ 31 May 2014 18:20 2238 6
    Micho_
    Level 2  
    Witam :) mam problem z zwrotnicą głośnikową :) a mianowicie nie wiem jak połączyć ją z głośnikiem i wzmacniaczem :) prosiłbym o dokładne wyjaśnienie podłączenia, wiem tylko tyle że podłączone muszą być 3 kable zaznaczone na zdjęciu :) schematu który był też nie kminie, jest już troche niewyraźny :) z góry dziękuje :) :D
    Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio Jak podłączyć zwrotnice audio :Fade-color
    milejow
    Level 43  
    Skąd to wydłubałeś???
    To mi nie wygląda na zwrotnicę tylko separator systemu radiowęzłowego.
    Micho_
    Level 2  
    Dostałem od kolegi, tylko on nie wie jak to podłączyć :) Jest to niby zwrotnica do głośnika basowego :) Miał to podłączone, tylko nie pamięta jak :)
    Micho_
    Level 2  
    Pomoże ktoś??
    :( elektrycy, elektronicy przybywajcie :)
    lekto
    Level 35  
    Wszystko masz przecież rozrysowane na schemacie, masz 3 punkty: cewka (nazwijmy A), połączenie cewki i kondensatora (B) i kondensator (C). Sygnał ze wzmacniacza podajesz na A i C, a głośnik na B i C.
    Micho_
    Level 2  
    ok, tylko jakbyście mogli mi jeszcze powiedzieć jakie kable gdzie podłączyć, bo ten schemat chyba nie pasuje do tej zwrotnicy. tzn pomarańczowy gdzie, biały itd :) z góry dziękuje :) chce mieć pewność dobrego podłączenia, żeby nie zepsuć wzmacniacza ani głośnika :)
    lekto
    Level 35  
    Bez przesady, masz tam przecież "dwa" elementy, czego konkretnie nie wiesz?