Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

39-42" w okolicach 1500-1650 ze smart TV

mufffasa 31 Maj 2014 18:23 1683 15
  • #1 31 Maj 2014 18:23
    mufffasa
    Poziom 7  

Trochę się wymagania zmieniły, więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5 m x 5 m = 22,5 m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Jedna osoba 2 m, druga 3 m, więcej(jeśli są) na kanapie z tyłu 3,5-4 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 na fotelach zazwyczaj to maks. Więcej, jak coś, na kanapie z tyłu.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony telewizora, który jest w rogu pokoju, okno od zachodu, słońce czasami przeszkadza i prześwietla.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś, nie pamiętam, zastępczy CRT 20 cali. Wszystko będzie lepsze:)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ładny, jasny obraz. Jak najlepsze skalowanie. SmartTV, wbudowane Wi-Fi. Kiedyś nie chciałem smart TV, ale jeśli już płacę za łącze internetowe, które jest niewykorzystywane w pełni to czemu nie. Klasę energetyczną A+ lub A++.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziemna telewizja cyfrowa i rzadko HDMI.
    10. Jakie urządzenia? Komputer, może USB, ale rzadko. Głównie normalna telewizja.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Taką, żeby nie odbijała tak mocno, wiem, że w tej cenie trudno o matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Kanały cyfrowej telewizji naziemnej.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Może, bardziej idę w kierunku smart TV, aplikacje itp.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nigdy.
    16. Preferencje co do marki? Philips, Panasonic, Samsung(ten to w ostateczności).
    17. Preferencje co do wielkości? 39"-42" FullHD. Ale 42 to już będzie wystawał z szafki, 40 byłoby idealne.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie, skomplikowane i nieintuicyjne menu.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Tyle samo.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600 zł, ale im taniej tym lepiej, 1500 to takie optimum.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nieważne.

Głośniki nie muszą być dobre, ważne, żeby było wyjście słuchawkowe z tyłu, mam głośniki 2.1, pewnie będą lepsze do tych codziennych zastosowań.

Po przewertowaniu połowy internetu wybrałem modele, które najbardziej odpowiadają tym wymaganiom, przynajmniej tak mi się wydaje.

Druga sprawa to smart TV. Z tego co wiem Samsung ma najlepsze, szczególnie zależało mi na ipli live(kanały na żywo), dzięki czemu nie musiałbym zamawiać Cyfrowego Polsatu i podłączać zewnętrznej anteny. Panasonic i Philips nie mają tej funkcji, chociaż jestem w stanie z niej zrezygnować, jeśli Samsung w tej cenie okaże się padaką... Mogę prosić o porównanie tych trzech platform? Jak działa ipla, tvn player, youtube na tych telewizorach.

Moje typy:
    1) SAMSUNG UE40F5500AW, niska seria, loteria z matrycami,
    2) SAMSUNG UE40F6320, to samo,
    3) i przeróżne podobne Samsungi, których jest multum,
    4) Philips 40PFL4508H, jak ze smart tv?
    5) Philips 42PFL4208H, jakieś głębsze różnice oprócz rozmiaru?
    6) Panasonic TX-L39BL6E, mój faworyt, cena w granicach, ma wszystko czego potrzebuję, ma takie samo smart tv jak E6E? Czym różni się od:
    7) Panasonic TX-L39E6E, w saturnie za 1619 zł,
    8) Panasonic TX-L42E6E, jest jeden za 1550 na allegro, ale sprzedawca nie odpisuje na razie. Bardzo polecany, ale w testach czytałem, że smuży, bo nie ma upłynniacza.
    9) Panasonic 39AS500, za drogi na razie.

Który z nich będzie najlepszy dla tych zastosowań, który drugi i trzeci, z uwzględnieniem ceny, jako dużego kryterium wyboru, jakości obrazu i tego nieszczęsnego smart tv... Jeśli wybrałbym Panasonic TX-L39BL6E to zrobię duży błąd? Mało o nim na forach.

Dziękuję za pomoc.

0 15
  • #3 01 Cze 2014 00:17
    mufffasa
    Poziom 7  

A oprócz AS500 z tych co wymieniłem to 42E6E będzie najlepszy? I jak się ma do niego 39BL6 i UE40F6320 które są dostępne za 1500 zł. Naprawdę 250 zł więcej(z przesyłką wyjdzie ponad 1800) za AS500 przy tym pułapie cenowym to jest dużo...

0
  • #5 01 Cze 2014 20:17
    mufffasa
    Poziom 7  

A AS500 ma nadal problemy z motion blurem tak jak 42E6, z racji braku upłynniacza?
    I jaka jest różnica w cenie między 39 a 42 AS500?

0
  • #6 01 Cze 2014 22:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja nie wiedziałem. Różnica za wielkość 200 zł.

0
  • #7 24 Cze 2014 12:57
    life27
    Poziom 15  

Hej podłącze się do tematu:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    4 m x 5 m = 20 m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Jedna osoba 2,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost oraz pod kątem 60-70 st.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać, ale planuje powieszenie go
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    z boku, ale to ciemny pokój, raczej nie przejmowałbym się tą informacją
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Żeby nie zniekształcał za bardzo obrazu, koniecznie SmartTV, wbudowane Wi-Fi. USB i mozliwość odpalania fimów z formatów mkv, avi, przeglądania zdjęć, itp
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Naziemna telewizja lub UPC
    10. Jakie urządzenia?
    Komputer, dysk
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    fajnie byłoby matową ale błyszczący nie przeszkadza.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Kanały cyfrowej telewizji naziemnej.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    niekoniecznie, bardziej aplikacje smart TV, youtube i inne streamingi.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Jedynie po podłączeniu konsoli, okazyjnie
    16. Preferencje co do marki?
    Samsung? ale widzę że nie ma dobrej prasy u fachowców, Sony, Panasonic.
    17. Preferencje co do wielkości?
    39"-40" FullHD.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    pstrokate i nieintuicyjne menu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1500 -1700 zł,
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Ma nie mieć...

Prośba o doradzenie, do tej pory "fokusowałem" się na Samsunga z racji smart TV a zależy mi żebym mógł testować na nim aplikacje pisane na TV oraz strony internetowe.

0
  • #8 25 Cze 2014 07:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Każdy telewizor Smart odpala strony internetowe.
    Panasonic 42AS500
    Panas0nic 42E6

0
  • #9 25 Cze 2014 10:23
    life27
    Poziom 15  

LOCOLOCO napisał:
    Każdy telewizor Smart odpala strony internetowe.
    Panasonic 42AS500
    Panas0nic 42E6

czym się różnią te dwa modele?

Dlaczego polecasz głównie Panasonica?

0
  • #11 25 Cze 2014 14:17
    djtommy
    Poziom 24  

Różnią się przede wszystkim wiekiem :) AS500 to model z tego roku. Panasonic dobra firma, pewnie chciałbyś szajsunga?

0
  • #12 25 Cze 2014 14:35
    life27
    Poziom 15  

No właśnie nie, gdybym chciał Szmatsunga to nie pytałbym tutaj :)

0
  • #13 25 Cze 2014 18:00
    djtommy
    Poziom 24  

Posiadam 3 różne tv Panasonica z nisko-średniej półki, każdy z innego roku i z żadnym nic się nie dzieje. Jakość obrazu jak i dźwięku jest zadowalająca, mundial na każdym ogląda się przyjemnie :) nie mam doświadczenia z tv innych producentów, tyle co słyszałem od znajomych. Sony, LG, Panasonic - na tych producentów nikt z nich nie narzekał.

0
  • #14 25 Cze 2014 19:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To w klasie cenowej nic lepiej nie dostaniesz.
    A jeszcze kalibracja gratis

0
  • #16 25 Cze 2014 23:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisz na PW - dostaniesz i nfo z ofertą dla członków forum.

0
  Szukaj w 5mln produktów