Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działający mikrofon, po formacie

Hupy 31 Maj 2014 20:20 1299 22
  • #1 31 Maj 2014 20:20
    Hupy
    Poziom 11  

Cześć.
    Tym razem mam problem z mikrofonem ..
    Otóż gdy podpinam go z tyłu działa bardzo cicho, a gdy jest podpięty z przodu komputera to nie działa w ogóle. Próbowałem znaleźć coś na necie ale nie potrafiłem się w tym wszystkim połapać. Nawet nie wiem jak sprawdzić jaką mam kartę dzwiękową o ile taką mam :D. Dlatego bardzo was proszę o radę i istrukcję co mam zrobić. Dodam iż posiadam Win 7 64bit a mikrofon to CANYON CNR-MICOIN (nowy)

• #2 31 Maj 2014 20:26
    sosarek
    Poziom 43  

Hupy napisał:
    Nawet nie wiem jak sprawdzić jaką mam kartę dzwiękową o ile taką mam :D. Dlatego bardzo was proszę o radę i istrukcję co mam zrobić. Dodam iż posiadam Win 7 64bit a mikrofon to CANYON CNR-MICOIN (nowy)

Skoro nie wiesz czy masz kartę dźwiękową to pod co niby podpinasz mikrofon?

• #3 31 Maj 2014 20:31
    Hupy
    Poziom 11  

A skąd mam wiedzieć nie znam się na tym. Tylko nie wiem na ile miała mi pomóc twoja odpowiedź. A rozchodziło mi się o to że mam najprawdopodobniej tylko te wejścia wychodzące od płyty głównej. A nie z innej karty graficznej xD

• #4 31 Maj 2014 20:35
    sosarek
    Poziom 43  

Rozumiem że znalazłeś gdzieś w domu stado gniazd do których pasuje wtyk mikrofonu i podpinasz tak gdzie Ci się akurat zachce?
    Czy na pewno podpinasz mikrofon pod właściwe gniazdo? Karta w systemie pracuje prawidłowo? Mikrofon masz włączony w opcjach regulacji głośności?

• #5 31 Maj 2014 20:39
    Hupy
    Poziom 11  

Czy na pewno podpinasz mikrofon pod właściwe gniazdo?
    Tak.

Karta w systemie pracuje prawidłowo?
    Chyba tak głośniki dziają normalnie, jeżeli o to Ci chodzi.

Mikrofon masz włączony w opcjach regulacji głośności?
    Tak. Dałem na max'a tzn żeby był najgłośniejszy jak tylko się da

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam że nie dawno robiłem formata.

• #7 01 Cze 2014 11:24
    tronic1
    Spec od komputerów

We właściwości nagrywania ustaw Boost dla mikrofonu. We właściwościach dźwięku ( panel sterowania -dźwięk ) masz podane jaka karta dźwiękowa.

• #8 01 Cze 2014 12:02
    Hupy
    Poziom 11  

Mam na maxa ten boost ale zauważyłem jedną rzecz że tam w tych ustawieniach dźwięku u nie których osób ( jak oglądałem filmiki to widziałem ) jest funkcja by zwiększyć częstotliwość mikrofonu, ja czegoś takiego nie posiadam :x . A nie widzę gdzie mi pisze jaką mam karte dźwiękową jedyne co pisze to High Definition Audio Device , to o to chodzi?

• #9 01 Cze 2014 12:40
    safbot1st
    Poziom 43  

Prosimy najpierw o prawidłowe zainstalowanie oprogramowania od płyty głównej z DVD lub ze strony producenta:
    1. sterowników chipsetu
    2. sterowników audio

Hupy napisał:
    jest funkcja by zwiększyć częstotliwość mikrofonu

Nie słyszałem o takiej funkcji. Może kolega wysłać screena? ;)

Widziałem za to:

Nie działający mikrofon, po formacie

Dodano po 2 [minuty]:

Prosimy o listę sprzętu (płyta główna, audio zintegrowane / pci?).

• #10 01 Cze 2014 14:32
    Hupy
    Poziom 11  

Dokładnie chodzi mi o te "Zwiększenie wydajności mikrofonu" nie mam czegoś takiego.

Prosimy o listę sprzętu (płyta główna, audio zintegrowane / pci?).
    Właśnie problem w tym że nie mam pojęcia jak do tego dojść... wiem tylko tyle że procesor to Intel Pentium III Xeon bo w Everscie jest napisane że płyta główna jest nieznana

A co za tym idzie nie mam pojęcia jakie sterowniki ściągnąć :/

• #14 01 Cze 2014 15:15
    Hupy
    Poziom 11  

Okej z przodu i z tyłu działa . Ale dalej muszę przystawiać mikrofon bardzo bilsko ust żeby było mnie słychać .. Da się coś z tym zrobić?

I dodatkowo , skype nie widzi mojego mikrofonu :<

@Edit.
    Już na skype działa mój mikrofon ale w dalszym ciągu słabo słychać , podgłośniłem na max w ustawieniach skype i komputera itd.

• Pomocny post
    #15 01 Cze 2014 15:30
    safbot1st
    Poziom 43  

Wklej screeny ze wszystkich okien: mikserów i ustawień audio (ile wlezie ;) ) , bo tak nigdzie nie dojdziemy.
    Ma być:
    boost na max
    głośność na max w mikserze odtwarzania
    w mikserze nagrywania mikrofon jako źródło dźwięku i też max.
    Jeśli to nie pomoże, to głośniej się raczej nie da.
    Czekam na screeny.

Dodano po 1 [minuty]:

A tak w ogóle, to mikrofon podpiął kolega do różowej dziurki na pewno?
    Nie do pomarańczowej albo niebieskiej? ;)

• Pomocny post
    #17 01 Cze 2014 15:46
    safbot1st
    Poziom 43  

Hej, sorry, ale patrzę na te niebieskie guziczki i nie wiem nawet czy to oznacza, że jest wyciszone (mute) czy nie. Zostaje Ci metoda prób i błędów. Może ten mikrofon jest taki cichy i tyle?

• #19 02 Cze 2014 11:40
    Hupy
    Poziom 11  

A mam pytanko: można wymienić tą kartę dźwiękową lub dać nową? Bo ona coś całkowicie szwankuje np. gdy mam podłączone głośniki mikrofon jest normalnie wykrywalny, a gdy podłącze słuchawki do przodu mikrofon już nie jest wykrywalny...

• #22 02 Cze 2014 16:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Hupy napisał:
    A jak później wyłączyć tą zintegrowaną żeby ze sobą nie korygowały ?

Jeśli laptop, to w 99% się nie da jej wyłączyć, jeśli stacjonarny, to jest taka możliwość.

• #23 03 Cze 2014 08:41
    sosarek
    Poziom 43  

Hupy napisał:
    no to mi chodziło :D . A jak później wyłączyć tą zintegrowaną żeby ze sobą nie korygowały ?

Chyba żeby nie kolidowały - w Biosie trzeba wyłączyć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME