Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CPU 100% - Laptop Lenovo IdeaPad Y510P

baron13 31 Maj 2014 21:58 2205 1
  • #1 31 Maj 2014 21:58
    baron13
    Poziom 11  

Wyskakujące okno w laptopie CPU 100% na baterii.
    Laptop Lenovo Y510P.

Gdy wyskakuje to okno to muli kompa ... czy mógłby ktoś sprawdzić logi z OTL ?? czy coś mi nie zamula kompa ??

Z góry dziękuję.

0 1
  • #2 01 Cze 2014 12:12
    kubiak
    Poziom 18  

Jeżeli wszystko działa prawidłowo tylko wyskakuje ci denerwujący komunikat kiedy procesor jest używany w 100% (bo tak twój problem zrozumiałem), to powodem jest tutaj wadliwy niestety program zarządzania energią Lenovo (Lenovo Energy Management).

Skopiuj sobie plik "C:\Program Files (x86)\Lenovo\Energy Management\utility.exe" (na wszelki wypadek, napiszę niżej dlaczego). Odinstaluj obecną wersję (7.x.x.x)
    pobierz wersje 8.0.2.3 i zainstaluj w trybie kompatybilności z "XP SP3" i jako administrator.

Jeżeli wszystko działa tak jak powinno, to koniec zadania, jeżeli natomiast okienko 100% CPU sie już nie pojawia, ale zniknęły również inne komunikaty OSD (jak jasność ekranu itd) to należy zakończyć proces "utility.exe" w menadżerze zadań windows, i skopiować wcześniej zachowany plik "utility.exe", do foldery w którym zainstalowana jest nowa wersja programu. Restart

P.S. Dostępne są nowsze wersje tego programu 8.0.2.4 oraz 8.0.2.14
    ale nie mam tego laptopa na stanie, więc ich nie przetestuję. Być może błędy są już usunięte. Testy pozostawię tobie.

Jeżeli chodzi o zamulanie, to potrzebne jest trochę więcej informacji. Przede wszystkim jaki proces wykorzystuje te 100% procesora.

Powodzenia i pozdrawiam
    Marcin

1