Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór komputera do gier (do 4000 zł)

Seeichi 31 Maj 2014 22:01 2493 38
  • #1 31 Maj 2014 22:01
    Seeichi
    Poziom 8  

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy złożeniu odpowiedniego komputera. Na wstępie pragnę dodać, że wiem, iż jest sporo podobnych postów lecz ja ten problem traktuję indywidualnie (szukam konkretnej pomocy, przy okazji mam kilka pytań).
    Do czego będę go używać, na co się zdecydowałem, budżet, etc. opiszę w podpunktach :)

Dostępne Środki:
    - Maksymalnie 4000 zł

Wykorzystywanie Komputera:
    - Głównie do gier, zależy mi przede wszystkim na tym, abym mógł grać przez najbliższe kilka lat grać w najnowsze produkcje - chodzi mi ogólnie o wydajność
    - Photoshop (amatorskie zabawy :P)
    - Internet, filmy - jak wiadomo, coś sprawdzić, wygooglować - jakby nie patrzeć to są główne zalety komputera (starego się pozbywam, więc gdzieś trzeba to robić :P) - ogólnie mówiąc, zwykłe używanie

Co już wymyśliłem:
    Obudowa (SilentiumPC Gladius M40)
    Procesor (i5 4670k)
    Karta Graficzna (Sapphire Radeon R9 290 tri-x)
    Płyta Główna (ASRock Fatal1ty Z87 Killer)
    Pamięć Ram (Crucial Ballistix Tactical)
    Napęd Optyczny (Asus DRW-24F1ST E-Green 24x)
    Zasilacz (Pro Series 550 W)
    Dysk HDD (Seagate Dysk Seagate 1TB)
    Dysk SSD (Kingston 120GB HyperX)

Co już posiadam:
    - Windows 7 Home Premium 64 bit'y
    - Monitor (tymczasowy, za jakiś czas dokupię lepszy, Full HD (ponoć najlepszy jest ~23'' dla Full HD)
    - Myszka, słuchawki, podstawka pod mysz oraz klawiatura

Informacje ogóle:
    - Przydał by się dysk SSD (wystarczy 120gb), HDD wystarczy ~500GB
    - OverClocking wchodzi w grę, lecz w późniejszym czasie (rok, dwa)
    - Do Was kieruje się z prośbą o doradzenie całej reszty lub poprawienie mnie jeśli coś źle wybrałem. W miarę Waszej pomocy będę aktualizował zakładkę "Co już wymyśliłem", aby w przyszłości pomogła innym osobą, również szukających dobrego zestawu w roku 2014.
    - Proszę wziąść pod uwagę że to co ja podałem, nie jest to komplet tego co potrzebuje (nie mam nic, muszę mieć cały komputer). Więc trzeba do tego wliczyć jakąś obudowę, zasilacz, etc. :)
    - Mile widziane linki w sklepie Morele
    - Czytałem TEN TEMAT

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, postaram się jakoś odwdzięczyć :)

0 29
  • #2 01 Cze 2014 00:09
    funkoczkodan
    Poziom 9  

Cześć,
    Aktualnie jestem w podobnej sytuacji też poluję na pc o podobnej cenie.
    Zacznę od tego że jeżeli chcesz gtx 780 i i7 to nie pogodzisz tego do 4000 zł , myślę że 770 o którym również myślałeś powinien wystarczyć, co do procesora to również powinien i5 wystarczyć ( w testach wychodzi że nawet bardzo stare procesory w połączeniu z dobrą grafiką dają dobre połączenie ) i Najważniejsze : poczekaj do poniedziałku czy tam jeszcze parę dni kiedy to Intel oficjalnie wyda devil's canyon ( haswell refresh z odblokowanym mnożnikiem ) , gdzieś w czerwcu powinien się na rynku pojawić będzie to i5 4690k, ma być polepszonych parę rzeczy + lepsze taktowanie w podobnej cenie, do tego płyta z97 ( BTW Msi
    ma do nich fajne promocje np. Słuchawki albo myszka Steelseries ) i to może być fajne połączenie. Jak sobie wyobrazisz zegar i że na godzinie 12 wychodzą nowości to nie opłaca się kupować na 11 [w takiej teraz jesteśmy] ( najbardziej na 2 bo stare rzeczy tanieja , nowe wychodzą i są już sprawdzone - ja pewnie do 2 nie wytrzymam Ale do 12 chociaż poczekam ) Oczywiście tak można w nieskończoność i zegary mogą się nie synchronizowac ( np. Grafiki i procesorów ) i np. Możesz tak czekać aż do ddr4 ...
    Czyli 4690k + jakas płyta z97 + gtx770 ( ew. Coś lepszego ) to może być coś co warto wziąć pod uwagę,
    Ale się rozpisałem,
    Pozdro,

0
  • #3 01 Cze 2014 00:14
    the_fifth_horseman
    Poziom 32  

Seeichi napisał:
    Z tego co wyczytałem, jest to najlepsza opcja w moim przypadku, lecz mam pewne wątpliwości - czy patrząc przyszłościowo (ok. 3 lata) gry nie będą potrzebowały mimo wszystko i7 ?
    Jak na razie większość nie potrzebuje tak naprawdę i5. W ciągu 3 lat może się to nieco zmienić, ale wtedy platformę pod i7 już masz.

0
  • #4 01 Cze 2014 16:27
    Seeichi
    Poziom 8  

Mogli byście poradzić mi z wyborem karty graficzne (GTX 770/780) oraz dyskami HDD (starczy 500gb) oraz SSD (120gb) ??

0
  • #6 01 Cze 2014 16:54
    Seeichi
    Poziom 8  

Dlaczego polecasz Radeona ? :)

Z tego co słyszałem lepiej kupić coś w stylu GTX 770

0
  • #7 01 Cze 2014 17:09
    karliktd
    Poziom 13  

Radeon R9 290 jest znacznie wydajniejszy, on jest już porównywany do GTX780 a tańszy :)

0
  • #9 01 Cze 2014 17:22
    Seeichi
    Poziom 8  

O proszę, to tego akurat nie wiedziałem :P

Słuchajcie, a jak jest z nim pod względem sterowników ?

0
  • #14 01 Cze 2014 18:10
    karliktd
    Poziom 13  

Ogólnie to jest poziom GTX780, a karta co zaproponowałeś jest bardzo dobra :)

0
  • #16 01 Cze 2014 18:13
    Seeichi
    Poziom 8  

Ogólnie na głośności mi nie zależy z 3. powodów:
    - Słuchawki dokanałowe
    - Komputer w osobistym pokoju, toteż nikomu nie przeszkadza
    - Stoi pod biurkiem

Poza głośnością Asus posiada jakieś wady ?

0
  • #17 01 Cze 2014 18:22
    wariato
    Poziom 43  

Seeichi napisał:

Poza głośnością Asus posiada jakieś wady ?

Ponoć jest bardziej gorący niż modele konkurencyjne od Sapphire. W sumie testy to potwierdzają.

0
  • #18 01 Cze 2014 18:24
    Seeichi
    Poziom 8  

Czyli możesz mi polecić jakiś konkretny, inny model R9 290 ?

0
  • #22 01 Cze 2014 18:46
    karliktd
    Poziom 13  

Z reguły jest tak, że im mniejszy wentylator tym głośniejszy, bo aby odprowadzić tę samą ilość ciepła co większy wentylator musi pracować na wyższych obrotach :)

0
  • #23 01 Cze 2014 18:52
    Seeichi
    Poziom 8  

Ale pod względem wydajności te karty są takie same, tak ?

Słuchajcie, ostatnia rzecz której mi brakuje to zasilacz. W tym wypadku nie mam żadnych pomysłów. Możecie coś polecić ?

0
  • #25 01 Cze 2014 19:20
    karliktd
    Poziom 13  

Jeszcze jest dobry cichy zasilacz G550M z przetwornicą DC-DC, tylko trochę drożej 247zł na techplanet.

0
  • #29 01 Cze 2014 19:39
    karliktd
    Poziom 13  

XFX jest głośniejszy od wcześniej wymienionych, a autorowi zależy na ciszy :)

A MOBO to już lepiej coś na z97 polecam: MSI Z97-G55 SLI Intel Z97 LGA1150 BOX cena 417zł

0
  • #30 01 Cze 2014 22:57
    Seeichi
    Poziom 8  

A czy nowy procesor i5 5690k bedzie dzialal z w/w płytą ?

Ogólnie nie będzie problemu z wpasowaniem jej do obudowy którą planuje kupić (na górze postu pisze jaka) ??

Jak z pozostałymi komponentami, wszystko będzie dobrze działac ?

0