Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia brak aplikacji polskich i wtyczki adobe flash

galaxytdi 31 Maj 2014 22:54 23277 9
  • #1 31 Maj 2014 22:54
    galaxytdi
    Poziom 6  

Witam
    Jestem w posiadaniu telewizora Sony Bravia KDL-50W585A.
    Telewizor kupiony i uzytkowany w niemczech. Podczas instalacji i konfiguracji ustawiane bylo wszystko na polske, a aplikacje mam tylko niemieckie i niewiem jak mozna to zmienic, podobno wchodzac glebiej w ustawienia mozna oszukac telewizor ze odbiera sygnal z polski ale jak to zrobic?
    Problem drugi to wchodzac na przegladarke internetowa i dalej na strone weeb.tv nie moge ogladac telewizji bo telewizor nie ma wtyczki Adobe flash player i nie mozna jej niby na dodatek pobrac i kanaly ogladam przez kabel hdmi z laptopa
    Jednak wydajac tyle kasy na telewizor oczekiwalem ze bedzie on troche lepiej funkcjonowal . Moze mial ktos podobny problem ale wie jak mi pomoc. Z góry dzieki za pomoc

0 9
  • #2 31 Maj 2014 23:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

galaxytdi napisał:
    Telewizor kupiony i uzytkowany w niemczech. Podczas instalacji i konfiguracji ustawiane bylo wszystko na polske, a aplikacje mam tylko niemieckie i niewiem jak mozna to zmienic,

I prawidłowo.
    galaxytdi napisał:
    podobno wchodzac glebiej w ustawienia mozna oszukac telewizor ze odbiera sygnal z polski ale jak to zrobic?

Zmieniając nr seryjny tv, lub jego model, ale to się robi w menu serwisowym, praktycznie 100% pewność, że uwalisz tv.
    galaxytdi napisał:
    Problem drugi to wchodzac na przegladarke internetowa i dalej na strone weeb.tv nie moge ogladac telewizji bo telewizor nie ma wtyczki Adobe flash player i nie mozna jej niby na dodatek pobrac i kanaly ogladam przez kabel hdmi z laptopa

Wgrać, jeśli jest najnowsze oprogramowanie do tego tv, powinno pomóc.
    galaxytdi napisał:
    Jednak wydajac tyle kasy na telewizor oczekiwalem ze bedzie on troche lepiej funkcjonowal

To trzeba sobie co 2 lata kupować nowy telewizor,
    niestety, ale tak to dzisiaj funkcjonuje.

-4
  • #3 01 Cze 2014 00:10
    galaxytdi
    Poziom 6  

problem w tym ze telewizor kupiny byl w grudniu zeszlego roku takze troche dziwne ze nie ma wtyczki flash player

4
  • #4 01 Cze 2014 00:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

galaxytdi napisał:
    troche dziwne ze nie ma wtyczki flash player

Wtyczka przecież jest, tylko już nie aktualna.
    Nowsze oprogramowanie powinno to naprawić, jeśli jest, pobierz i wgraj do tv.

0
  • #5 01 Cze 2014 11:22
    galaxytdi
    Poziom 6  

Gzie moge znalesc oprogramowanie ?

1
  • #6 24 Sie 2014 13:14
    aoskkiar
    Poziom 8  

Z tego co dzis wyczytalem w roznych miejscach w internecie, Sony nie obsluguje flasha na stronach www,, nie ma mozliwosci aktualizacji oprogramowania. Takze korzystanie z np. weeb.tv jest w tych tv niemozliwe. Szwagier kupil tegoroczny model i glownym powodem kupowania Smart tv bylo wlasnie prostsze ogladanie weeba w tv. Po to kupowal smart tv aby nie podlaczac laptopa poprzez hdmi. Jedyna opcja na dzien dzisiejszy - nie kupowac telewizorow Sony. Za chwile zadzwonie do szwagra aby pakowal tv i zwrocil go do sklepu i w zamian wzial jakiegos Samsunga czy LG. Na szczescie ja jestem dopiero na etapie robienia miejsca w budzecie domowym na zmiane tv i nie popelnie takiego bledu. Bo jedynym powodem kupna smarta przeze mnie bedzie wlasnie ogladanie tv w necie. Bo podlaczanie laptopa gdy wokol kreca sie dzieciaki jest drazniace ;) Kto ma male potwory wie o czym pisze :D

1
  • #7 24 Sie 2014 14:08
    GregorGregorGregor
    Poziom 9  

polskich aplikacji i tak nie zobaczysz poza granicami RP z powodu IP, a chcesz miec porzadnego smarta to kup se odtwarzacz bluray samsunga BD-H6500

-1
  • #8 18 Sty 2016 21:33
    robboh
    Poziom 9  

U mnie jest jeszcze lepiej , bo czasem ta wtyczka jest, innym razem znowu jej nie ma.

0
  • #9 05 Lut 2016 15:22
    pepe1310
    Poziom 2  

Witam. Otóż mam podobny problem. Kupiłem ostatnio sony bravia ze Smart tv i niestety nie mogę odtwarzać min Weeb.tv a po to własnie go kupiłem.. telewizje oglądam poprzez ,,mirro screen'' lecz to nie o to chodzi przecież.. będę musiał zakupić tv boxa chyba ze macie jakieś pomysły??

szkoda trochę ale ogólnie TV polecam !

pozdrawiam!

1
  • #10 29 Maj 2016 22:42
    Danzan
    Poziom 1  

Witam. Wystarczy pobrać z Google Play XBMC Media Center (Kodi Media Center) , plus wtyczkę , którą się ładuje z pena i wszystko ruszy. Wszystko jest na weeb.tv także nie ma co skreślać Sony na rzecz Samsunga bo oglądanie TV na przeglądarce to lipa w porównaniu z XBMC Media Center a do tego możliwość doinstalowania różnego rodzaju aplikacji na Andka z poziomu PC a program sam się zainstaluje na TV.

Pozdrawiam

9