Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik PS Fiery - Długo się wczytuje

kVision 01 Jun 2014 11:49 1020 9
    kVision
    Level 13  
    Od 4 lat drukowałem tylko poprzez Command Workstation - kopiarko/drukarki - Konica C451, C500, PRO C500, Xerox DC260. Teraz natomiast zainstalowałem sterownik PS, żeby drukować bezposrednio z systemu i ZONK - po wybraniu drukarki i kliknięciu właściwości (np. żeby ustawić papier) muszę odczekać co najmniej 5, sorry 10-15 sekund. Dotyczy to zarówno Koniki jak i Xeroxa - sterownik PS.
    FollowTheSmoke
    Level 11  
    W niektórych sterownikach jest tak, że komputer "odpytuje" maszynę o akcesoria itp., itd. po każdym wejściu w preferencje.
    We właściwościach drukarki, w zakładce "Konfiguruj" czy "Ustawienia" mam guziczek "Pobierz ustawienia" i tam można wyłączyć automatyczne odpytywanie.
    To dotyczy maszyn Koniki Minolty, bo tymi się zajmuję :).
    01_cezi
    Level 23  
    Kolego.
    a sterownik jak pobierałeś ze strony KM to wybierałeś produkt wg modelu maszyny czy wg typu kontrolera Fiery?
    kVision
    Level 13  
    Sterownik pobrany z fiery poprzez przegladarke. Pobralem tez najnowszy ze strony xeroxa i wszystkie zamulaja jednakowo. Sprobuje wylaczyc opcje "odpytywania" urzadzenia.
    01_cezi
    Level 23  
    czyli pobrałeś ten ze strony KM sterownik dla kontrolera oznaczenie IC409 ( to dla modeli C 253/353)
    nazwa sterownika dla Windows 7:IC409PSWinXP_Vista_x86_x64_101en.zip

czy to masz?
    kVision
    Level 13  
    Mam inny model kopiarki ale sterownik mam najnowszy do danej fiery. Znam się trochę na tym ale nie potrafię zrozumieć dlaczego tak długo go ładuje.. mimo wyłączonej dwustronnej komunikacji.. Dzieje się to na Viscie i 7. Natomiast sterownik do S300 (Konica c500) ładuje się w mgnieniu oka.. Czy te sterowniki tak mają czy ja mam jakiś problem? Dlaczego pytam? Kopiarka pracuje w punkcie gdzie robimy również druk z pliku - załączam PDFa klikam print / preferencje i czekam 10 - 15 sekund a klient patrz jak na durnia ;)
    01_cezi
    Level 23  
    A u mnie bez podłączonej maszyny po wybraniu drukarki Fiery ( IC-419) na Windows 7 właściwości pojawiają się natychmiast.
    Czy masz coś takiego jak w załączniku?
    kVision
    Level 13  
    U mnie czekam 10 sekund bez podłączonej maszyny.

Dodano po 15 [minuty]:

XC_EX260_v2_0R_FD312_WinRel1 Taka jest nazwa . Jakbyś spróbował to pobrać i zainstalować u siebie byłbym wdzięczny.
  • Helpful post
    01_cezi
    Level 23  
    Sorry kolego. Do firmy "X" sie nie dotykam. Bierz autoryzowany serwis,zapłać i zrobią co trzeba.
    kVision
    Level 13  
    Znalazłem rozwiązanie, zmieniłem port drukarki na TCP/IP - wcześniej komunikował się pod //Xerox/ i przez to chyba zamulał.. zmiana portu na IP i okienko ładuje się w dwie sekundy.