Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urmet, Verona - Usterka zestawu domofonowego

heyka 01 Jun 2014 13:21 1413 3
 • #1
  heyka
  Level 17  
  Posiadam zestaw domofonowy: słuchawka Signo, skrzynka na listy Veron z panelem domofonowym oraz zasilacz urmet 18A1, wszystko działało bez awaryjnie, podczas ostatniej burzy piorun uderzył w ziemię ok 15 od słupka ogrodzenia w którym zamocowany jest domofon, od tego czasu nie słuchać przy słupku tego co mówi osoba znajdująca się w domu. Podczas dzwonienia przyciskiem znajdującym się w słupku w głośniczku w słupku było słychać ten sam dźwięk dzwonka co w domu ( słychać było głośno), teraz słychać dźwięk dzwonka ale bardzo bardzo cicho.
  Co może być tego przyczyną? Zasilacz posiada regulację głośności zarówno unifonu jak i panelu, ale gdyby to był zasilacz to raczej dzwonek byłby głośny. W Panelu znajduje się malutka płytka z jednym tranzystorem, czy to jest jakiś mały wzmacniacz? Do płytki jest podłączony zarówno mikrofon jak i głośniczek, mikrofon działa dobrze głośniczek nie działa. Głośnik jest sprawny.
 • Helpful post
  #2
  jann111
  Level 32  
  W pierwszej kolejności spróbuj za pomocą regulacji głośności panela w zasilaczu sprawdzić czy są jakieś zmiany.Jeśli nie będzie regulacji to prawdopodobnie uszkodzeniu uległ zasilacz a właściwie tor wzmocnienia dla głośnika kasety.W niektórych zasilacz da się to sprawdzić zamieniając w zasilaczu zaciski głośnika kasety i głośnika unifonu z mikrofonem kasety i mikrofonem unifonu.Nie mam pewności czy w tym zasilaczu to zadziała.
 • #3
  heyka
  Level 17  
  dobry pomysł, dzięki jutro sprawdzę
 • #4
  heyka
  Level 17  
  Uszkodzeniu uległ zasilacz tor głośnika panelu. Problem rozwiązany, zamykam temat.