Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL Astra H - Nie świeci lewy reflektor, radioodtwarzacz wskazuje na zwarcie

01 Cze 2014 14:58 1503 2
  • Poziom 14  
    Witam. Odebrałem samochód po oklejaniu nadwozia. W związku z tym faktem w samochodzie były demontowane zderzaki, reflektory, klamki itp. Po odebraniu samochodu okazało się, że Panowie nie podłączyli mi oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej (kabelki z wtyczkami wiszą) i bez zdjęcia zderzaka dostać się do gniazdek nie sposób, nie świeci cały przedni, lewy reflektor (kierunek, mijania i drogowe) a radioodtwarzacz ( JVC KD-X310BT) wyświetla informację: Miswiring Chk wiring then reset unit/ warning chk wiring then reset unit Po resecie radio gra 5 sekund i ponownie się wyłącza wyświetlając ww informację z tym, że podświetlenie panela działa. Samochód odpala, jeździ normalnie. Ktoś wie o co może chodzić? Dzięki za wszelkie sugestie.

EDIT:
    Okazuje się, że "fachowcy" niedokładnie wpięli wtyczkę do reflektora - udało się to sprawdzić i podłączyć ją prawidłowo przez otwór rewizyjny w nadkolu. Radio jednak dalej informuje o powyższym.
  • Poziom 38  
    Błąd wskazuje na źle podłącone okablowanie (głośniki, zasilanie, masa) trzeba to sprawdzić.
  • Poziom 14  
    Dzięki za informację. Potwierdzam tą podpowiedź. Jest to znany problem w Astrach H - łamiące się/przecierające kable w tylnych drzwiach na odcinku pomiędzy słupkiem a wtyczką. U mnie trzy kable biegnące w gumowej harmonijce po prostu pękły/złamały się. Znalazłem rozwiązanie TUTAJ - bardzo fajna stronka, jest tu dużo informacji o Astrze H.