Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-42W655A-Problem z naziemną po podłączeniu laptopa

ickers 01 Cze 2014 16:01 1947 4
  • #1 01 Cze 2014 16:01
    ickers
    Poziom 2  

Witam,

Mam nadzieję, że umieściłem temat w dobrej kategorii.

Mianowicie niedawno zakupiłem TV Sony Bravia KDL- 42W655A. Mój problem polega na tym, że w momencie podłączenia kablem hdmi laptopa (HP Pavilion DV7) 6130ew) do tego telewizora totalnie zanika siła sygnału telewizji naziemnej (tv ma wbudowany dekoder mpeg4). Obrazu i głosu przy podłączonym laptopie nie ma w ogóle lub jest straszna pikseloza. Próbowałem podłączać laptopa pod oba wejścia hdmi w telewizorze ale problem jest taki sam w obu przypadkach.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam serdecznie

0 4
  • #2 01 Cze 2014 22:11
    dr_z
    Poziom 16  

Witam, zrób prosty test -> podłącz laptopa pracującego tylko na baterii, jeżeli problem nie wystąpi to znaczy że powstaje pętla masy zamykająca się po przez zasilacz laptopa.

Jeżeli test się potwierdzi to musisz albo zmienić zasilacz na taki bez bolca uziemiającego (lornetka zamiast końyczynki) albo wstawić separator galwaniczny na kablu od anteny TV.

0
  • #3 19 Cze 2014 23:54
    ickers
    Poziom 2  

Niestety ale ten sam problem występuje zarówno przy zasilaniu zewnętrznym jak i przy włożonej baterii. Jakieś sugestie ?

0
  • #4 20 Cze 2014 10:24
    dr_z
    Poziom 16  

Jeżeli zasilasz laptop tylko z baterii i nie ma do komputera podłączonych innych "pętli" np wzmacniacz, drukarka, itp - po prostu komputer ma "wisieć" w powietrzu podpięty tylko przez HDMI i problem występuje to niestety nie mam innych sugestii.

Jedyne co mogę zaproponować to zrób test na innym laptopie, to chociaż podpowie czy laptop wprowadza jakieś zakłócenia czy TV ma jakiś problem.

0
  • #5 21 Cze 2014 12:21
    Rob888
    Poziom 17  

Problem jest trudny do rozwiązania.
    Najprawdopodobniej przyczyną zanikania siły sygnału wewnętrznego DVBT jest fakt iż dodatkowy kabel HDMI podłączony do laptopa powoduje te zakłócenia (staje się jakby dodatkową anteną)
    Więc widzę kilka rozwiązań:
    1. Manualnie wyłączać za każdym razem kabel HDMI z telewizora.
    2. Jeśli masz słabej jakości antenę DVBT to kup porządną koniecznie ze wzmacniaczem DVBT aby dawała mocny sygnał.
    3. Kupić przełącznik HDMI np: 2/1 VIVANCO aby manualnie przełącznikiem odcinać kabel HDMI powodujący spadek mocy sygnału DVBT

Poza tym kilka dodatkowych uwag aby uzyskać obraz z PC to:

Cytat:
    Pamiętaj, aby używać autoryzowanego kabla HIGH SPEED HDMI z logo HDMI.
    Odpowiadający sygnał wejściowy komputera

(rozdzielczość, częstotliwość pozioma/pionowa)

640 x 480, 31,5 kHz/60 Hz
    800 x 600, 37,9 kHz/60 Hz
    1024 x 768, 48,4 kHz/60 Hz
    1280 x 768, 47,4 kHz/60 Hz i 47,8 kHz/60 Hz
    1360 x 768, 47,7 kHz/60 Hz
    1280 x 1024, 64,0 kHz/60 Hz (wyłącznie model Full HD)
    1920 x 1080, 67,5 kHz/60 Hz (wyłącznie model Full HD)*

* W przypadku podłączenia synchronizacji 1080p do wejścia HDMI będzie ona traktowana jako synchronizacja wideo, a nie synchronizacja komputera. Wpłynie to na ustawienia [Ustawienia systemowe] i [Ekran]. Aby oglądać zawartość z komputera, ustaw [Wybór sceny] na [Grafika], [Format ekranu] na [Pełny] i [Pole wyświetlania] na [Wszystkie piksele]. ([Pole wyświetlania] można konfigurować tylko wówczas, gdy [Automatyczne pole wyświetlania] jest ustawione na [Wył.].)
    Uwagi

Ten telewizor nie obsługuje sygnału z przeplotem.

Dla uzyskania optymalnej jakości obrazu zaleca się korzystanie z sygnałów podanych na schemacie.

W trybie plug and play sygnały o częstotliwości pionowej 60 Hz będą wykrywane automatycznie. (Może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.)
    Obraz może być rozmyty lub rozmazany, co jest zależne od stanu połączenia. W takim przypadku zmień ustawienia komputera, a następnie wybierz inny sygnał wejściowy w sekcji „Odpowiadający sygnał wejściowy komputera”.
    W zależności od komputera, wyjście 1920 pikseli x 1080 linii/60 Hz może być niedostępne. Nawet jeśli zostanie wybrane wyjście 1920 pikseli x 1080 linii/60 Hz, rzeczywisty sygnał wyjściowy może się różnić. W takim przypadku zmień ustawienia komputera, a następnie wybierz inny sygnał wejściowy w sekcji „Odpowiadający sygnał wejściowy komputera”.

http://pdf.crse.com/manuals/13LW600114/PL/connectpc_europe.html

0