Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Pomoc w doborze g這郾ika

drakos20 15 Kwi 2005 23:50 858 2
  • #1 15 Kwi 2005 23:50
    drakos20
    Poziom 10  

WItam:)
    Prosze was o pomoc w wyborze g這郾ika arn z serii 266. G堯wnie mam na oku wersje 07. G這郾iki sa po 2 na kolumne.G這郾ik 4 ohm ma dobroc ca趾owit 0,44(qts)a wersja 8 ohm 0,6 (qts).Amplituner mam Yamaha rx-v 450 i przy 4 ohm daje on 140 watt rms a przy 8ohm 85 watt rms.Teraz pytanie czy dawac je szereg , czy r闚nolegle.jak dam r闚nolegle dwa 8 ohm to dostane 4 ohm i moc 2*70watt czyli akurat dla wzmacniacza . A przy szeregu wzmacniacz da 85 watt na 140 watt g這郾ik闚.Czy nie bedzie marnotrastwem mocy dac je w szereg ??chcialbym tez zapytac bo arn226/07/04 ma znieksztalcon charakterystyke do 60 hz
    http://www.empire.com.pl/TVM-ACOUSTICS/niskotonowy/arn-226-07-4.htm ,, a wersja 8 Ohm ma 豉dnie liniowo ,, ale nie nada sie do Bas reflexu czy naprawde przenoszenie cz瘰toliwosci do 60 hz przy glosniku 4 ohm bedzie gorsze niz przy 8 ohm .Og鏊nie mam dylemet czy robic 4 czy 8 omowe kolumny .oczywiscie jako sredniotonowy arp 150 i kopu趾a ARV.Og鏊nie pytam czy przy tym wzmacniczu lepiej dac te g這sniki w szereg czy r闚nolegle ??

0 2
  • #2 16 Kwi 2005 01:54
    Tremolo
    Poziom 43  

No z punktu widzenia oszcz璠no軼iowego tylko r闚nolegle 8 do 8 ohm , wzmacniacze graj bardziej liniowo na obci捫eniach r闚noleg造ch. Po za tym masz mo磧iwo軼 dzia豉nia na 4 ohmach wi璚 to jakby stworzone dla Ciebie. Co do 226/07/08 da豚ym na oba maks 70 litr闚 zamkni皻ej.

Czy si nada czy nie nada do BassRefleksu, tam gdzie si da zrobi obudowe zamkni皻a przy dobrym zej軼iu tam warto j robic - prosta i nie mozna sie pomylic.

G這郾ik ma EBP pomi璠zy BeeRami a zamkni皻ymi wi璚 teoretycznie i tu i tu bedize pasowa. ale w przypadku BR stworzysz powazny rezonans 20 Hz wy瞠j ni strojenie (tak oko這) czyli na nieciekawym pa鄉ie 70 Hz.

0
  • #3 16 Kwi 2005 12:47
    drakos20
    Poziom 10  

Dzieki Tremolo:)
    Czyli lepiej dac r闚nolegle,,tak my郵alem bo wiadowmo mocy bedzie akurat na moc kolumny , liczac basowe 140w + 50w arp i pewien pobor mocy zwrotnicy to raczej bedzie dobre rozwiazanie.
    Powiedz mi tylko jeszcze jak to jest z tym wykresem charakterystyki bo podobno wersja glosnika 4 ohm schodzi niziutko ale na stronie empire to wersja 8 ohm ma 豉dniejsza charakterystyke ??

0