Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co się dzieje z moim PC? Zacina się, rośnie miejsce na dysku, długo się włącza?

01 Cze 2014 16:50 1335 9
  • Poziom 12  
    Witam, ostatnio mój PC oszalał.
    Co się dzieje?

- Cały czas maleje miejsce na dysku C.

- Co chwile wyskakuję mi komunikat z informacją o nowych aktualizacjach.
    Nawet jeżeli je zaktualizuje pojawiają się ponownie.

- Postanowiłem usunąć nie potrzebne foldery/pliki. I widocznie musiałem usunąć jakiś plik, który jest odpowiedzialny za szybkie uruchomianie systemu.
    Za każdym wczytywaniem systemu muszę czekać 5min, żeby się włączył.

Teraz pytanie, czy da się cofnąć system do poprzedniego stanu, kiedy wszystko było ok?

Myślę, że ktoś mi pomoże się uporać z tymi irytującymi problemami, pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Pawelawe napisał:
    Teraz pytanie, czy da się cofnąć system do poprzedniego stanu, kiedy wszystko było ok?

Tak, w Windows jest opcja przywracania systemu.
    Dodatkowo sprawdź system pod kątem występowania wirusów.
    Użyj
    Malwarebytes, ADWCleaner usuń wszystko co zostanie wykryte.
    http://www.malwarebytes.org/
    http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
    i na koniec CCleaner
    http://download.cnet.com/CCleaner/?part=dl-&tag=lang_de&lang=de
  • Poziom 12  
    Właśnie przed chwilą sytuacja się powtórzyła, po dłuższym użytkowaniu nagle komputer w jednej chwili zaczął powoli działać i nic się nie dało zrobić. Zrobiłem restart PC jak widać pomogło. Problem pewnie znów się powtórzy.

Możesz mi powiedzieć jak mam przywrócić system?

Nie uważam, żeby wirusy były tego winne. Użyłem tych programów, porobiłem skany, nic mi nie wykryło.
  • Poziom 43  
    Pawelawe napisał:
    Możesz mi powiedzieć jak mam przywrócić system?

Nawet nie wiem jaki masz system.
    Musisz szukać "przywracanie systemu" w> Start>narzędzia> i tam pod jakąś zakładką powinno to być.
    U mnie to jest >Zubehör < Systemprogramme < Systemwiederstellung.
    Zawsze pracowałem na niemieckim systemie i polskiego nazewnictwa nie znam, przykro mi.
  • Specjalista elektronik
    Sprawdź, co podaje CHKDSK - czy np. informuje, że są złe bloki. Wystartuj Knoppix-a z CD i sprawdź dysk programami smartctl i badblocks (ten drugi z opcją -v, żeby pokazywał, ile już przeczytał - poobserwuj, czy są zacięcia). Aha, i radzę unikać zapisywania na dysku (również instalowania programów, czy naprawiania przez CHKDSK/F), jeśli jakiekolwiek oznaki wskazują na problem sprzętowy z dyskiem.
  • Poziom 43  
    Pawelawe napisał:
    Nie mam innych dat do przywrócenia, tylko dzisiejszą.

Zaznacz opcje "pokaż więcej punktów przywracania" W programie przywracanie systemu.
    Pawelawe napisał:
    po dłuższym użytkowaniu nagle komputer w jednej chwili zaczął powoli działać

Może problem jest z temperaturą. Pokaż jakie masz temperatury z programu HWMonitor. Uruchom ten program i włącz jakąś grę, aby obciążyć komputer, następnie po 15 minutach pokaż jakie są temperatury.
    Smart dysku też pokaż.
  • Poziom 12  
    _jta_ napisał:
    Sprawdź, co podaje CHKDSK - czy np. informuje, że są złe bloki. Wystartuj Knoppix-a z CD i sprawdź dysk programami smartctl i badblocks (ten drugi z opcją -v, żeby pokazywał, ile już przeczytał - poobserwuj, czy są zacięcia). Aha, i radzę unikać zapisywania na dysku (również instalowania programów, czy naprawiania przez CHKDSK/F), jeśli jakiekolwiek oznaki wskazują na problem sprzętowy z dyskiem.

Dzięki za odpowiedzi, wysyłam w załączniku co podaje CHKDSK.
    Nie bardzo się na tym znam, więc myślę, że ktoś tutaj zobaczy, czy jest dobrze.

Co do wystartowania knoppixem, też nie bardzo wiem jak to zrobić.

A te programy smartctl/badblocks nie wiem skąd je pobrać, szukałem i nie ma żadnej instalki.
  • Poziom 12  
    kokapetyl napisał:
    Pawelawe napisał:
    Nie mam innych dat do przywrócenia, tylko dzisiejszą.

Zaznacz opcje "pokaż więcej punktów przywracania" W programie przywracanie systemu.
    Pawelawe napisał:
    po dłuższym użytkowaniu nagle komputer w jednej chwili zaczął powoli działać

Może problem jest z temperaturą. Pokaż jakie masz temperatury z programu HWMonitor. Uruchom ten program i włącz jakąś grę, aby obciążyć komputer, następnie po 15 minutach pokaż jakie są temperatury.
    Smart dysku też pokaż.

Po kliknięciu pokaż więcej punktów przywracania, też nie mam więcej tylko z dzisiejszej daty. Masz screena z HWMonitor w załączniku.
    Nie wiem jak zrobić ten "smart dysku"