Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony W5500 - Asus K53 brak obrazu

boriis147 01 Cze 2014 18:53 1035 12
  • #1 01 Cze 2014 18:53
    boriis147
    Poziom 9  

Witam, posiadam Laptop Asus K53 oraz TV Sony W5500. Kiedyś po podłączeniu obu ze sobą odrazu miałem obraz z asusa na TV, a dziś po jakimś roku bez łączenia obu sprzętów nie mam obrazu na TV. Laptop normalnie wykrywa TV moge wybierać duplikat lub extend. dodam że przy włączonym TV Sony włączam kabel do Della i obraz odrazu się pojawia. Dodam też że po podłączeniu Asusa do tv LG również odrazu pojawia się obraz z kompa. Kiedyś miałem też problem i po wielu wielu próbach udało mi się uzyskać obraz na Sony a dziś po dwóch godzinach prób nic a nic się nie pojawia na tv. Kabel HDMI jest sprawny bo Dell normalnie na nim działa. Gniazdo hdmi w Asusie też działa bo z LG , asus normalnie wyświetla obraz. NORMALNIE PARANOJA O CO CHODZI
    może robie jakiś błąd przy kolejności włączania urządzeń, choć próbowałem najpierw włączyć laptopa potem tv jak również najpierw włączyłem tv potem laptopa, i też nic, no jak to możliwe nie rozumiem. PROSZE WAS O JAKĄŚ WSKAZÓWKE.

0 12
  • #2 01 Cze 2014 19:13
    anmedia
    Poziom 39  

Czy ten Asus ma karte nvidia czy ATI?

0
  • #3 01 Cze 2014 19:35
    boriis147
    Poziom 9  

Windows 7 , Karta Intel HD graphics 3000 tak to się nazywa. zintegrowana karta. podłączałem też laptopa to każdego z 4 wyjść HDMI, na każdym zero reakcji tv. a laptop go widzi. paranoja.

0
  • #4 01 Cze 2014 19:43
    anmedia
    Poziom 39  

Zresetuj wszystkie ustawienia w karcie graficznej i sprobuj ustawiac na nowo. Sprawdz rowniez czy opcja HDCP jest aktywna. W ostatecznosci powrot do starszej wersji sterownikow (opcja do ewentualnego sprawdzenia).

0
  • #5 01 Cze 2014 19:57
    boriis147
    Poziom 9  

powróciłem sterowniki do poprzednich, nic nie dało. a w jaki sposób mam zresetować ustawienia karty i jak sprawdzić HDCP jest aktywne?

0
  • #6 01 Cze 2014 19:59
    anmedia
    Poziom 39  

Zresetowac, najczesciej mozna podczas instalacji, lub zalezy od producenta ma odpowiednia opcje. HDCP powinno pokazac sie w opcjach w momecie podlaczenia do TV (tak jest w Nvidia i ATI)

0
  • #7 01 Cze 2014 20:14
    boriis147
    Poziom 9  

odinstalowałem karte graficzną , zainstalowałem. NIEDZIAŁA nadal brak obrazu na tv. nie mam zielonego pojęcia gdzie moge coś znaleść o HDCP. i nie mam pojęcia co jeszcze moge zrobić. wyłączam i właczam tv i laptopa wkółko nic nie pomaga. może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na mój bezsensowny problem. nie rozumiem naprawde inny lapek hula aż miło na tym tv, ten lapek działa na innym tv, TO k...wa czemu nie działają razem. naprawdeeee niewiemmmm. HELP ME!!!!

0
  • #8 01 Cze 2014 20:16
    anmedia
    Poziom 39  

boriis147 napisał:
    może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na mój bezsensowny problem

Problem nie jest bezsensowny, bo bardzo czesto sie on powtarza, a rozwiazani sa rozne, od ustawien w karcie, az po wymiane kabla HDMI (po mimo ze dziala z innym urzadzeniem)

0
  • #9 01 Cze 2014 20:21
    boriis147
    Poziom 9  

Dodam że sprawdzałem na dwóch kablach HDMI działających przy innych urządzeniach. bez żadnego wyniku. kiedyś przypomniało mi się znalazłem instrukcje wyłącz wszystko podłącz kablem HDMI włącz Tv a następnie laptopa i zadziałało nagle. dziś nic a nic nie działa.

0
  • #10 02 Cze 2014 08:04
    grubs
    Poziom 32  

Spróbuj różne rozdzielczości, w ustawieniach karty w laptopie.
    Wybierasz właściwe źródło sygnału w TV?
    Sprawdź podłączenie przez kabel monitorowy (sygnał VGA) - powinieneś mieć wejście PC w TV.

0
  • #11 02 Cze 2014 13:50
    boriis147
    Poziom 9  

Nie pomaga zmiana rozdzielczości w laptopie. nadal nic. Tak wybieram dobre źródło w TV. po podłączeniu przez kabel VGA przy włączonym TV i laptopie obraz odrazu pojawia się na TV. nie mam zielonego pojęcia co można zrobić więcej. może sony z asusem sie nie lubią. no ale działało wszystko kiedyś jak pisałem wyżej.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

ktoś ma może jakieś pomysły jeszcze co jest przyczyną mojego problemu?

0
  • #12 02 Cze 2014 15:37
    grubs
    Poziom 32  

Może spróbuj jeszcze w menu:
    Ustawienia ekranu (dla sygnałów wejściowych z PC) i daj zerowanie. Potem masz możliwość jeżeli nic się nie zmieni włączyć regulację automatyczną lub ręcznie ustawić podane tam parametry.
    Może obraz jest przesunięty po prostu i nie widać go na ekranie.
    Jeżeli to nie pomoże możesz przywrócić ustawienia fabryczne w opcji Ustawienia.
    Niestety wiąże się to z ponownym ustawianiem odbiornika ale może pomóc.

0
  • #13 02 Cze 2014 19:39
    boriis147
    Poziom 9  

jak może być przesunięty obraz jeżeli przez vga jest ok, a inny laptop obraz nadaje odrazu. problem tkwi w Asusie. poddaje sie, walić to. będe używał Della jeśli będe chciał coś oglądać na tv Sony i tyle.

Dodano po 1 [sekundy]:

jak może być przesunięty obraz jeżeli przez vga jest ok, a inny laptop obraz nadaje odrazu. problem tkwi w Asusie. poddaje sie, walić to. będe używał Della jeśli będe chciał coś oglądać na tv Sony i tyle.

Dodano po 1 [minuty]:

a jeśli jest ktoś z wwa kto myśli że potrafi to zrobić, zapłace 50zł.

0