Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz SR3001 - wejście optyczne połączone z tv LG

lukusk 01 Cze 2014 20:56 1941 9
  • #1 01 Cze 2014 20:56
    lukusk
    Poziom 8  

Witam,
    Próbuje połączyć telewizor LG 50LB670V z amplitunerem Marantz SR3001 poprzez wejście optyczne, aby uzyskać dzwięk w głosnikach zewnętrznych z odtwarzanego dysku podłączonego do USB w/w telewizora.

Kabel podłączony, ale za cholerę nie wiem, który tryb mam wybrać w ampli aby móc słyszeć dźwięk w takim układzie. do tej pory nie korzystałem z połączenia optycznego i nie wiem jak to zrobić. Telewizor ma tylko wejście audio poprzez chinch oraz to optyczne.
    Ten amplituner nie ma wejścia HDMI
    Czytam instrukcje ampli i już mi ręce opadają.
    Aha, żeby nie było, w telewizorze wybrałem opcje dźwięk zewnętrzny z połączenia optycznego.
    Może ktos ma taki sam ampli i mógłby mi cos podpowiedzieć?
    Z góry Dziekuję.

0 9
  • #2 01 Cze 2014 21:31
    intenso
    Poziom 38  

A przypisałeś wejście optyczne w amplitunerze pod źródło które wybierasz na pilocie?

0
  • #3 02 Cze 2014 14:53
    lukusk
    Poziom 8  

Nie, bo nigdy nie miałem takiej potrzeby i nie wiem jak to zrobić. Szukałem wczoraj w instrukcji i nic tam nie ma na ten temat :(

0
  • Pomocny post
    #4 02 Cze 2014 19:58
    Polon_us
    Poziom 40  

lukusk napisał:
    Szukałem wczoraj w instrukcji i nic tam nie ma na ten temat

Tu się akurat kolega myli. Opis tego przypisania jest na stronie 17 instrukcji. Mam tu na myśli wersję PDF.
    Ale zanim kolega zacznie to robić, chciałbym sprawdzić coś.

Przy tym sprawdzeniu zakładam, że telewizor jest ustawiony do współpracy z wzmacniaczem.
    Jeśli nie , to proszę przygotować telewizor w ten sposób.

I teraz:
    - włączyć wzmacniacz
    - na pilocie nacisnąć AMP (włączenie trybu wzmacniacz)
    - następnie na pilocie nacisnąć przyciski oznaczony A/D ("0")
    - wyświetlacz wzmacniacza powinien wyświetlić tryb "Digital" (po prawej stronie)
    - jeśli tak będzie, to mając włączony TV (normalny program TV) proszę po kolei wybierać wejścia zaczynając od CD, DVD, MD, itd. Może któreś odpowie.

Instrukcja nie wskazuje, do którego urządzenia jest przypisane wejście optyczne fabrycznie :( Nie zauważyłem tego w każdym razie.

Powodzenia :)

0
  • #5 02 Cze 2014 22:17
    lukusk
    Poziom 8  

Wykazałem się brakiem cierpliwości i wytrwałości w poszukiwaniach :(
    Rzeczywiście w instrukcji jest o tym jak krowie na rowie, tylko że w mojej wersji polskiej drukowanej jest to na innej stronie.
    U mnie zadziałało to na trybie TV, po przypisaniu w menu input, dla tego trybu opcji dig.1-AT.
    Wielkie dzięki za pomoc bo już myślałem że pozostaje się poddać.

0
  • #6 16 Cze 2014 16:31
    milesiaaa
    Poziom 5  

Witam,
    Mam TV LG LS3500 i Kino Domowe BH6430, niestety okazało się już po zakupie, że kabel HDMI nie wystarczy żeby był dźwięk z TV w głośnikach w kinie. Dodatkowo w TV nie ma wejścia/wyjscia optycznego. Na infolinii dowiedziałam się, że dekoder powinien załatwić sprawę.. Ale jak czytam fora to nie każdy rozwiąże mój problem.
    Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki dekoder kupić ???? Ewentualnie może jest jakiaś inna opcja ????

0
  • #7 16 Cze 2014 16:41
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeżeli koleżanka chce mieć dźwięk 5.1, to nie ma innej opcji. Jeżeli wystarczy dźwięk tylko z dwóch przednich głośników, to można wykorzystać wyjście słuchawkowe w telewizorze, o ile takowe posiada. Choć to nie jest eleganckie rozwiązanie, ale technicznie możliwe.

W przypadku dekoderów to mam nadzieję, że któryś z kolegów poleci takowy :)

0
  • #8 16 Cze 2014 17:08
    milesiaaa
    Poziom 5  

Niestety wyjścia słuchawkowego też nie ma..
    Więc jeżeli ktoś byłby uprzejmy to proszę o propozycję dekoderów :)

0
  • #9 16 Cze 2014 23:07
    Polon_us
    Poziom 40  

milesiaaa napisał:
    Więc jeżeli ktoś byłby uprzejmy to proszę o propozycję dekoderów

Sugerowałbym założenie tematu w dziale -> RTV Co kupić?

Tam chyba szybciej koleżanka dostanie odpowiedź :)

0
  • #10 14 Maj 2016 17:09
    lukusk
    Poziom 8  

Zamykam temat, problem rozwiązany powyżej

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo