Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler voyager 2,4 97 klimatyzacja

01 Cze 2014 22:20 1704 8
  • Poziom 2  
    Mam problem z klimatyzacją w Chryslerze Voyager 2.4 97r
    klima działa w momencie włączenia przez kilka minut i przestaje działać, po nocy postoju sytuacja się powtarza , czynnik jest nabity, wiem że może to być czujnik włączenia klimy lub pompa .
    pytanie: - gdzie znajduje się ten czujnik, jak go sprawdzić i jak sprawdzić pompę
    ewentualnie czy może być jakaś inna przyczyna ?[/b]
  • Poziom 10  
    czujnik jest na przewodzie wysokiego ciśnienia (tym cieńszym), lub w skraplaczu, lub w filtrze osuszaczu. Prześledź ten cieńszy przewód od parownika do skraplacza, gdzieś będzie

Dodano po 5 [minuty]:

Jeżeli jest to czujnik 3 pinowy sprawdzisz go jedynie kompem, lub oscyloskopem, natomiast 4 pinowy, po wykręceniu go powinien mieć styki 1-2 i 3-4 rozwarte, następnie przy wkręconym czujniku w klimę przy ciśnieniu ok 2 bary zwierają się styki 1-2, następnie przy ciśnieniu ok 16 bar zwierają sie styki 3-4, a powyżej ciśnienia ok 32 bar rozwierają się styki 1-2 (wyłączając sprężąrkę). możesz sprawdzić czy działa prawidłowo przy podłączonej maszynie do napełniania klimy, na jej manometrach masz ciśnienie i sprawdzasz czy czujnik reaguje prawidłowo
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    subrina napisał:
    automatyczną zwaną klimatoring

Skończ bajerzyć,nie masz żadnego klimatoringa :D (jak już to climatronic-klima atomatyczna)
    Zwykła klima manualna z elektryczną regulacją temperatury i kierunku nawiewów-czaisz trochę czy nic? Żaden okrągły Voyager (do 2000 r) nie miał klimy automatycznej.
  • Poziom 25  
    Subrina, ogarnij się trochę bo wszędzie piszesz z łamaniem podstawowych zasad języka polskiego a to jest zabronione w regulaminie tego forum. Tak się złożyło że również mam Voyagera, rocznik `97, i wiem co napisałem na temat climatronica. Masz problem z rozpoznaniem wyposażenia swojego auta i jeszcze kłócisz się z innymi..
    A co do tematu posta - konkretnej odpowiedzi udzielił już bedi90, do czasu kiedy założyciel nie sprawdzi u siebie czujnika ciśnienia nie ma sensu dalej pisać, a Twoja uwaga o czujniku temperatury pod deską nijak się ma do problemu..
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :-) sprawdzę
    Swoją drogą fajnie się sprzeczacie , mój model ma manualną klimę :-) włączam guzik i powinno działać ( tak zawsze było do teraz) lub ustawiam nawiew na szybę i również włącza się