Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROGRAM WALKI Z RAKIEM - komputery pomagają !!!

prez8s 16 Kwi 2005 02:50 4500 20
  • Rak jest chorobą cywilizacyjną, do której nieswiadomie przyczyniamy się także My: elektronicy, inżynierowie, konstruktorzy, naukowcy. Więc pomóżmy sobie walcząc z Rakiem.

Moj kolega zalozyl stronę promującą inicjatywe wielu wielkich firm w wynalezieniu skutecznego leku na raka. Podobne jest to do seti i polega na przeliczaniu danych podczas gdy komputer jest nieuzywany, następnie przesylane są one do odpowiednich naukowców, którzy wiedzą co z nimi zrobic.

Na prawde, moze to pomuc ludziom, więc wszystkich zainteresowanych i mających wolne i niewykorzystane moce przerobowe zachęcam do wzięcia udziału w tym przedsięwzieciu. Ciebie to nic nie kosztuje, a pomoze innym, albo w przyszlosci moze nawet Tobie.
    Jezeli uwazasz ze Ciebie to nigdy nie będzie dotyczyło, to jestes w bardzo wielkim blędzie. Wszyscy, którzy zetknęli się z tą chorobą wiedzą czym jest rak. Pamiętaj coraz więcej ludzi ma raka i jeszcze nic nie zdołało nawet w najmnieszym stopniu zahamować szerzenie się tej zbierającej coraz większe żniwo ludzkie, choroby.

Po dokładne informacje zapraszam tu:

http://www.udagent.republika.pl/

Pozdrawiam.

//Tekst w całości został napisany przeze mnie i zezwalam na redagowanie. Nie jest to reklama, jest to akcja, ktora ma Nam pomóc. prez8s//

//Prosilbym Webmastera, jesli mozna o umieszczenie tej informacji na głównej stronie w newsach. Kolega nie znający sie na elektronice mnie o to prosil, a że ja jak najbardziej to popieram, to prosze Was.//
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    prez8s
    Poziom 33  
    prez8s napisał 2722 postów o ocenie 219, pomógł 69 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2003 roku.
    Jogesh
    Poziom 28  
    A czy mógłbyś wyjaśnić co do tego mają komputery? Co mają liczyć? O ile wiem znane są przyczyny raka jak i sposoby na jego leczenie, tylko nie każdy jest w stanie, albo chce się poddać takiej kuracji.
    Pozdr.
    prez8s
    Poziom 33  
    Zapraszam na stronę:

Ktos kto juz raz miał nowotwór ma bardzo małe szanse że nie pojawi się u niego z nowu. Niektórym się udaje jezeli zostanie szybko wykryty, ale większość nie wie że już go ma. Nie wynaleziono jeszcze pewnego skutecznego środka na zwalczenie nowotworów, są różne metody, ale to jest 50/50.
    Program ma na celu wynalzienie szczepionki, która "nauczy" komórki ludzkie, jak mają zwalczyć swoje błędnie rozwijające się sąsiednie komórki. Normalnie organizm sam nie wie jak walczyć z nowotworem, bo jest to jego własny wytwór. Gdyby był obcego pochodzenia, to sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej. Nowotwór szerzy się i zajmuje coraz wiekszą powierzchnie, aż zakłuci prace organizmu często doprowadzając do śmierci.
    pozdr.
    kucharek
    Poziom 10  
    Szkoda, że tego programu nieda się zainstalować. A poza tym przecież są komputery (jest ich kilka na świecie nazywają się jakoś PX coś tam), które mogą takie obliczenia wykonać w pół miesiąca. Troche to wszystko podejrzane. Tak mi się wydaje poprostu
    badworm
    Poziom 18  
    Tyle, że skorzystanie z zasobów superkomputerów kosztuje a przecież sporo użytkowników ma wolne moce przerobowe w swoich komputerach więc warto by je wykorzystać w szczytnym celu, czyż nie?
    prez8s
    Poziom 33  
    Nie będe nikogo na siłe zachęcał, nie chcesz to sie nie przyłączaj do programu. Ja to zrobiłem i wiem ze ten programik jest ok i nie szpieguje, bo mam firewala. Chętnych ponownie zapraszam tu:
    Wszystko jest tam dokładnie krok po kroku opisane.
    pozdr.
    zysiu
    Poziom 14  
    Moj komputer chodzi 24h/ dobe wiec dolaczam do projektu. Niech z kompa bedzie jakis pozytek, kiedy sie procek nudzi :)
    prez8s
    Poziom 33  
    O! i to jest dobre podejscie do sprawy.
    pozdr.
    grzesioooo
    Poziom 2  
    też dołączam mojego bartonika,pomysł jest dobry

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 12 [minuty]:

elpiko
    Poziom 17  
    A jaką mamy pewność, że to, co instalujemy na komputerze, wykonuje obliczenia dla znalezienia lekarstwa na raka, a nie dla innych, niekoniecznie dobrych celów?
    prez8s
    Poziom 33  
    elpiko napisał:
    A jaką mamy pewność, że to, co instalujemy na komputerze, wykonuje obliczenia dla znalezienia lekarstwa na raka, a nie dla innych, niekoniecznie dobrych celów?

Bez obaw. Tu nikt nikogo, nie chce szpiegowac. Chodzi tylko i wylącznie o udostępnienie wolnych mocy przerobowych procesora. Program, pobiera pliczek, przerabia go, i odsyla z powrotem. Nic wiecej nie robi.
    Ja mam komputer ktory chodzi non stop i ma procka Athlona2600+ wiec zeby sie nie marnowal, gdy go nikt nie uzywa, to program sobie przelicza wykonujac wiecej operacji, gdy ktos zacznie grac, to wtedy zmniejsza liczenie, lub wogole nie liczy. A pozatym, zawsze mozna go wylączyc. Nie zauwazylem zeby chodz troche spadla wydajnosc.

Zapraszam na stronke, tam jest wszystko, dokladnie wyjasnione, jak on dziala.

Jezeli ktos ma wiecej pytan, to mozna pytac tu:

http://www.udagent.republika.pl/kontakt.html
    pozdr.
    elpiko
    Poziom 17  
    Ja myślę, że dopóki nie otrzymam źródeł programu, to nigdy nie mogę być pewien, co w nim siedzi. Nie chodzi tylko o szpiegowanie. Może te obliczenia służą wynajdywaniu nowych zabawek wojennych lub jakichkolwiek innych rzeczy, z którym nie chciałbym mieć nic wspólnego.

Czy nie jest tak, że obciążony procesor zużywa więcej energii elektrycznej?
    zysiu
    Poziom 14  
    Widze tylko jedno rozwiazanie - nie chcesz to nie musisz sie dolaczac.
    Proste!
    Nikt przeciez nas do tego nie zmusza
    badworm
    Poziom 18  
    elpiko napisał:
    Ja myślę, że dopóki nie otrzymam źródeł programu, to nigdy nie mogę być pewien, co w nim siedzi. Nie chodzi tylko o szpiegowanie. Może te obliczenia służą wynajdywaniu nowych zabawek wojennych lub jakichkolwiek innych rzeczy, z którym nie chciałbym mieć nic wspólnego.

Jeśli korzystasz z Windows XP to nie ma się czego obawiać - wedle pewnych źródeł ten system posiada jakieś zabezpieczenia w sobie i przy próbie wykonywania bardziej złożonych obliczeń zmiennoprzecinkowych(np. przy projektowaniu bomby atomowej) wyskoczy z niebieskim ekranem ;-) A patrząc z Twojego punktu widzenia całe oprogramowanie(w tym systemy) z niejawnym kodem należałoby by odrzucić. Poza tym stosując takie rozumowanie w życiu codziennym należałoby nie dawać pieniędzy na prawie żadne akcje charytatywne bo nie wiadomo ile kasy faktycznie trafi do potrzebującyh...

elpiko napisał:
    Czy nie jest tak, że obciążony procesor zużywa więcej energii elektrycznej?

Jak wyłączysz komputer całkowicie to będzie pobierał na pewno mniej energi :-) Nie sądzę, by wzrost obciążenia procesora spowodowany działaniem tego programu jakoś się przekładał na rachunki za energię elektryczną.
    elpiko
    Poziom 17  
    Cytat:
    A patrząc z Twojego punktu widzenia całe oprogramowanie(w tym systemy) z niejawnym kodem należałoby by odrzucić.

Wbrew pozorom, nie brzmi to tak bardzo niedorzecznie. Jestem zwolennikiem Open Source. Nie musi to być od razu GNU GPL, może być zastrzeżony, płatny, ale otwarty. Program należałoby rozprowadzać w formie źródeł. Wówczas każdy wiedziałby, co robi program, którego używa.
    Lewho
    Poziom 15  
    Do odkrycia skutecznego lekarstwa na raka potrzebny jest raczej pomysł i liczne doświadczenia. Nie sądzę, żeby była potrzebna aż tak wielka moc obliczeniowa. Uniwersytety stanowe mają dostęp (są w posiadaniu) do najmocniejszych superkomputerów świata i przy tak ważnych badaniach nie przejmowaliby się kosztami. Co do poboru mocy, to wzrasta on znacznie (u mnie z 32W do 60W- laptop actina) i wentylatory zaczynają pracować bez przerwy. A tak na marginesie – w maju na targach E3 zostanie pokazana konsola Sony PlayStation 3, która będzie dysponować przerażającą mocą obliczeniową wynoszącą 1000Gfolp, lub jak ktoś woli jeden teraflop, co pozwoli jej znaleźć się w pierwszej 500 najwydajniejszych superkomputerów świata (dwa lata temu Politechnika Gdańska zakupiła superkomputer o mocy teorertycznej 1510 GFlop/s, który do dzisiaj jest najmocniejszym komputerem w Polsce - 256 procesorów Intel Itanium II). Podejrzewam, że jednak ktoś na tym programiku ktoś nieźle zarabia, ale nie ma w tym nic złego, bo ludzie, którzy zainstalowali kładą się spać z poczuciem spełnienia dobrego uczynku słysząc obok łóżka szum coolera swojej mocnej maszyny. Gdyby tu chodziło o moc obliczeniową, to już dawno byśmy mieli skuteczne lekarstwo, bo w tym projekcie pracuje już 3mln komputerów na całym świecie. Pewnie zaraz zostanę zaatakowany, przez bojówkę "moherowych beretów", za robienie kreciej roboty.

Pozdrawiam
    prez8s
    Poziom 33  
    Dla wszystkich tych którzy myślą że jest w pełni skuteczny lek na raka zamieszczam wycinek tekstu zapożyczonego z tąd:
    http://www.przychodnia.pl/porady/faq.php3?d=13⊂=3&id_faq=776

Czy rak (ogółem) jest wyleczalny ?
    Większość nowotworów złośliwych można wyleczyć jedynie operacyjnie – przez całkowite usunięcie guza. Oznacza to, że przestają być uleczalne w momencie gdy są zbyt zaawansowane miejscowo, aby je wyciąć, lub pojawił się chociaż jeden przerzut. Jedyny „rak”, który jest potencjalnie wyleczalny nawet przy mnogich przerzutach to guz germinalny (większość guzów jądra i niektóre guz jajnika). Są też nowotwory, które od samego początku uznaje się za chorobę uogólnioną – jak np. chłoniaki, ziarnica złośliwa, czy białaczki (gdzie w ogóle nie ma guza pierwotnego). Część z tych chorób może być wyleczona za pomocą chemioterapii i radioterapii, niekiedy konieczne jest wykonanie przeszczepu szpiku. Z poważaniem, Lek. med. Tomasz Sarosiek
    kamiljus
    Poziom 14  
    Do czego słóżą te punkty które się zbiera? Sorki że nie doczytałem, ale nie mam teraz czasu żeby to wszystko czytać, później się przyłączę.
    Pozdrawiam
    prez8s
    Poziom 33  
    Punkty służą dla satysfakcij. Mozna przyłączyć sie do teamu i razem zbierać punkty. Pieniędzy za to nie będzie. Służa do określenie kto więcej przeliczyl danych na swoim kompie. Większego znaczenie one nie mają.
    pozdr.
    kamiljus
    Poziom 14  
    Cytat:
    Pieniędzy za to nie będzie.

Bez przesady - na to nie liczyłem, pytałem się czysto z ciekawości. I tak mam zamiar się zapisać, tylko po prostu nie miałem czasu przeczytać dokładnie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto