Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel zafira b 1.9 cdti - nie odpala z rozrusznika

01 Jun 2014 23:34 19209 10
  • Level 9  
    Witam mam problem z oplem zafira b, jezdziła bardzo dobrze nie traciła mocy i gdy pojechałem do rodziny, zgasiłem go na 15 minut i wrociłem z zamiarem przeparkowania samochodu nie dał sie uruchomić. rozrusznik kręcił lecz silnik sie nie odzywał, po wymianie filtra paliwa, problem nie ustąpił, przyjechał facet z komputerem, i wyskoczył błąd immobilisera, i zalecił odpalenie drugim kluczykiem. drugi kluczyk to samo, spróbowalismy odpalić ją na hol, odpaliła, lecz miala bardzo mało mocy, po kilku "przegazówkach " silnik zaczał pracowac w miare równo, po około 30 kilometrach samochód odzyskał pełną moc silnika lecz w trasie pokazywało spalanie nawet do 25 l/100 km, bezproblemowo dojechalismy do domu (318 km) lecz po drodze silnik nie był gaszony, w domu auto zostało zgaszone i po 5 minutach sprobowalismy odpalić, silnik odpalił lecz bardzo długo trzeba było kręcic, a po godzinie znów ten sam problem.
    czy ktoś z Was forumowicze miał do czynienia z takim przypadkiem?
    z góry dziekuje za pomoc.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Dwa pytania, obroty wału na rozruszniku i ważniejsze jakie jest ciśnienie paliwa?
  • Level 9  
    na rozruszniku nie wiem jakie ma obroty, ale na słuch, ma takie jakie powinny być, a jak sprawdzić ciśnienie paliwa? bo jestem dość zielony.
  • Level 41  
    Huberto242 wrote:
    na rozruszniku nie wiem jakie ma obroty, ale na słuch, ma takie jakie powinny być, a jak sprawdzić ciśnienie paliwa? bo jestem dość zielony.

Dobre, dobre. Sens pytania - jak tester widzi obroty sinika w czasie kręcenia rozrusznikiem. A ciśnienie - wykręć regulator z pompy i zatkaj palcem, jak utrzymasz to znaczy że jesteś silny jak tur.
  • Level 9  
    teraz nie mam dostępu do testera, jak bede miał napisze na forum.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Na słuch to mi Ciotka umarła. Nie usłyszała nadjeżdżającego pociągu. A na powaznie obroty wału powyżej 250. Nie usłyszysz czy mają 225, czy251.
  • Level 11  
    Miałem podobny przypadek, problem był w synchronizacji czujnika położenia wału korbowego z wałkiem rozrządu, auto z rozrusznika nie chciało palić a na zaciąg/pych ciach i chodziło, okazało się ze obcięty był klin na kole zębatym wałka rozrządu i na tyle się przestawił rozrząd że nie zaszkodziło to silnikowi, częsty problem CDTI. Mam osobiście już drugie auto z tym silnikiem i wiem ze taki problem może być. Ale przy kręceniu rozrusznikiem proponuje na kompie zobaczyć obroty i ciśnienie na rampie CR, może jakiś problem ma regulator ciśnienia paliwa, zakres, wydajność, zaciera się opiłki z pompy go podpierają, na pewno po objawach nie jest to immo! W razie "w" pisz pomogę. pzdr powodzenia
  • Level 9  
    nadal nie mam dostepu by podlaczyc sie pod komputer, ale przed chwila odpalil po okolo 20 sekundach krecenia, a po zgaszeniu znow to samo

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

wyczysciłem zawór egr, nadal bez rezultatu.
  • Level 27  
    to bez komputera to niestety nic nie zdzialasz, plak w reke i ogien na tloki i do kogos kto ma przynajmniej opcoma
  • Level 12  
    Opel zafira b 1.9 cdti - nie odpala z rozrusznika proponuję sprawdzić pompę niskiego ciśnienia paliwa w zbiorniku

podłącz te dwa piny i sprawdź czy pompa wogóle pracuje
  • Level 9  
    samochód został oddany, do mechanika, głowili sie z nim około półtora tygodnia, po wyczyszczeniu wtrysków problem ustąpił, dzieki za pomoc, zamykam temat.