Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes vito - pojemność do przyczepy

wesoly2828 02 Cze 2014 00:04 1650 4
  • #1 02 Cze 2014 00:04
    wesoly2828
    Poziom 13  

Witam. Mój temat jest powiązany z planowanym kupnem samochodu. Mianowicie chcę kupić auto będzie to bus może transporter lub vito lub jeszcze inny mam kilka typów ale to nie istotne. Mam dylemat ponieważ posiadam przyczepkę. Po "przebojach" jakie spotkały mnie gdy ciągałem ją autem które teraz posiadam (tzn ciągłe naprawy, a nawet planowanie bloku silnika. Audi a4 silnik 1,6) wiem, że silnik powinien być większy. Chciałbym zaczerpnąć fachowej porady i pewnej odpowiedzi na pytanie jaka powinna być minimalna pojemność silnika aby móc jezdzić z przyczepą i czy do auta z takową pojemnością jest możliwe wstawienie instalacji LPG na czym mi bardzo zależy aby móc również korzystać z tego auta gdy nie pracuje. Za fachowe porady z góry dziękuje. Pozdrawiam

0 4
  • #2 02 Cze 2014 21:28
    janek1815
    Poziom 38  

A ta przyczepka to waży ile? Jej ładowność to ile? Ludzie ciągna przyczepki z silnikami nawet poniżej 1.0l i nic się nie dzieje. Podałeś za mało danych.

0
  • #3 02 Cze 2014 21:43
    sterciu
    Poziom 10  

Jezeli chcesz targac przyczepe autem typu Vito/Transporter to tylko diesel z mocą powyżej 100KM. Przez 12 lat uzytkowania aut dostawczych roznych marek i modeli w transporcie międzynarodowym , głownie ciągając przyczepy towarowe "uniwersalne" mogę powiedzieć, ze zadna benzyna nie dawała rady na dłuższą metę...

0
  • #4 03 Cze 2014 00:03
    wesoly2828
    Poziom 13  

Ale jeśli jazda z przyczepą jest ograniczona do kilku kilku nastu razy w miesiącu nie mówie o ciągłym jeżdzeniu to czy do takiego busa w benzynie mogę wstawić gaz.

0
  • #5 13 Cze 2014 19:29
    wesoly2828
    Poziom 13  

Przyczepa waży 400 kg ładowność 350 kg, wysoka 1,5m, szeroka 1,25m, długa 2m. Jeżdżę dwa razy lub góra trzy do Polski z Berlina dokładnie do Poznania. Czy wystarczy mi bus w benzynie bo chciałbym wstawić w niego pózniej gaz.

0