Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia I - nie działa pilot centralnego zamka

unitra 02 Jun 2014 04:49 15459 4
    unitra
    Level 15  
    Witam
    Pacjent to Skoda Fabia 2002 r. z modułem komfortu 6Q0959433E i modułem centralnej elektryki 6Q1937049F tak jak w Polo 9N.
    Auto kupione z niedziałającym pilotem z powodu rozładowanej baterii. Po wymianie baterii oryginalny pilot w kluczyku działał tydzień i nagle przestał łączyć się z autem. Ręczne zamykanie, otwieranie oraz el. szyby działają. Żadne sposoby ręcznego kodowania pilota nie dają efektu. Podczas dodawania pilota vagiem słychać potwierdzenie przez dźwięk syrenki. W blokach pomiarowych widać reakcje na naciskanie przycisków pilota. Błędów brak.
    Kupiłem drugi moduł 6Q0959433E i również brak efektów.
    Co więcej nowy moduł nie obsługuje fabrycznego alarmu chociaż fizycznie jest identyczny.
    Wiązki kabli w drzwiach i kostki w przelotce do kabiny sprawdzone. Moduły suche bez oznak korozji i innych objawów.
    W czym może tkwić problem? Co może blokować działanie modułu komfortu? Czy ma ktoś schemat wyjść z modułu?
    Czy jest ktoś z okolic Szczecina posiadający moduł 6Q0959433E lub fabię w której mógłbym sprawdzić swój moduł?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podobny przypadek. Pilot w VAG-u widoczny, mimo to objawy jak u Ciebie. Pomogło przelutowanie pilota, komfortu i oczyszczenie wtyczek do niego. Zobacz jeszcze jak widzi zamki. U mnie było ok.
    unitra
    Level 15  
    Nic z tego. Pilot przelutowany. Moduł przegrzany hotem. Próbowałem przypisać pożyczonego pilota i też bez efektu. Wina leży po stronie samochodu. Czytałem że nieoryginalne radio może mieć wpływ na wariowanie modułu komfortu ale nie wiem jak to możliwe.
    slaroj
    Level 10  
    witam, mozesz mi powiedziec jak programujesz pilot krok po kroku w vagu i jak sprawdzasz bloki pomiarowe, bylbym wdzieczny tez mecze sie z niedzialajaca centralka z pilota
    unitra
    Level 15  
    Instrukcja jest ogólnie dostępna. Choćby tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1342865.html
    instrukcja dotyczy programu vag-com ale w polskich vagu jest identycznie
    W jednym z bloków pomiarowych podczas naciskania guzika widać reakcje w vag-comie i polskim vagu jest to inny blok.
    U mnie okazało się że uszkodzony procesor kodu zmiennego w pilocie. Mimo, że nadajnik nadawał na właściwej częstotliwości, a bloki pomiarowe pokazywały że pilot nadaje to nie było reakcji podczas zakodowania.
    Jakbyś potrzebował to mam 100% sprawny moduł komfortu 6Q0959433E zakodowany na 4 drzwi z centralnym zamkiem i szybami.