Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inwerter sieciowy w sytuacji klęski żywiołowej

HERMES56 27 Dec 2016 11:53 10005 61
Ochrona Domu
    hostii
    Level 25  
    HERMES56 wrote:
    Założyłem styczniki 48v na wejściu z aku i na wyjściu do bojlera (łuk na stykach)

Nie daje się styczników tylko przekaźnik półprzewodnikowy SSR z radiatorem i mogą sobie "klekotać"

HERMES56 wrote:
    Układem załączającym grzałkę steruje sterownik zał.57v- wył.47v

Używasz baterii do grzania wody ? Nadwyżka prądu do prąd który regulator ogranicza do ładowania baterii. 47v to już jest połowa rozładowania baterii, a to powinna być tylko nadwyżka. Ten prąd z baterii lepiej wykorzystać na cele domowe. Ja mam grzałkę 300/400/500W 48V w cwu i załączają się po kolejno w zależności od napięcia na bateriach, dokładnie nie pamiętam ale na pewno wszystkie wyłączają się poniżej 53,9V asymetria pomiędzy zał/wył jest mała, nie można rozładowywać grzałką baterii (no chyba że do tego wykorzystujesz baterie co jest trochę nie rozsądne) Czyli grzałka działa w kiedy jest pełne słońce lub niema co z prądem zrobić. Ale i tak zawsze stawiam żeby baterie były naładowane wieczorem kosztem ciepłej wody. Latem w słoneczne dni pierwsze 300W załącza się już o 10 rano, jak niema mnie w domu i niema komu prądu zmarnować w bojlerze 140l jest 90 st.Ale takich dni jest bardzo mało, stawiam na naładowanie baterii nawet kosztem straty prądu dlatego t grzałka 500W często jest wyłączona i grzeje tylko 300/400W
  • Ochrona Domu
    zbyszek 1234
    Level 11  
    witam wszystkich kupiłem w Niemczech SMA SUNNY ISLAND 8.0H mam pytanie , chciałbym prosić was o pomoc w podłączeniu tego inwertera lub schemat podłączenia