Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z laserem do LG

16 Kwi 2005 09:15 732 5
  • Poziom 10  
    Witam. Mam taki starusieńki, jak na obecne czasy, naped lg cdrw. Swojego czasu wysiadła opcja nagrywania, pozniej słuzył mi tylko jako czytnik. Teraz wogole sie krztusi. Czy jak wymienię laser [jeśli] to zwierzątko odrzyje?

lg ced-8042b
  • Poziom 15  
    Zapewne tak, ale raczej to będzie nieopłacalne. Przy obecnych cenach niewiele więcej wydasz na nowy napęd.
  • Poziom 17  
    Próbowałeś rozebrać go i wyczyścić soczewkę spirytusem?
    I czy podkręcałeś moc lasera?
    Po co zaraz pakować się w koszty wymiany.
    Jak dwie poprzednie rady już robiłeś to lepiej zrób jak napisał kol. Spiderul.
  • Poziom 17  
    Spirytusik lub spręzone powietrze - powinno być OK. Aha, mogą być luzy na ośce silnika - jak Ci "warczy" kręcąc płytą, to już się tego nie opłaca naprawiać.

;)ale poeksperymentować można...

pozdr
  • Poziom 10  
    AndKoc napisał:
    I czy podkręcałeś moc lasera?
    Po co zaraz pakować się w koszty wymiany.

Mozesz mi to wyjasnic bardzo obrazowo? Mozna tak? Bo czyszczenie nic nie daje, a luzu niema [nie warczy]...
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Obrazkowo powiadasz ... Hmm. No to tak. W pobliżu soczewki lasera powinna być płytka drukowana (niewielka) z jednym lub dwoma mikro potencjometrami. Jak jeden to na pewno od mocy lasera, a jak dwa to pierwszy od mocy, a drugi od wiązki (koniecznie zapamiętaj położenie z przed regulacji). Ciebie interesuje ten od mocy. Przekręcasz go (minimalnie) i wkładasz płytę i sprawdzasz. Jak zadziała tp git, jak nie to ponawiasz przesunięcie, a jak dojdziesz do końca i nic to wracasz to położenia pierwotnego i w drugą stronę. Jak dalej nic to sprawdzasz ten drugi. Jeżeli ten sam efekt to kaplica - nic nie wskurasz :( Nie przekręcaj od razu na maksa bo to szkodliwe :) (zapas zawsze może się przydać w przyszłości, a jak zrobisz od razu max to wiadomo co). Powodzenia :)