Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson (40FZ5533) SmartTV a telewizja przez internet

Sebolek_R 02 Cze 2014 11:47 17742 15
  • #1 02 Cze 2014 11:47
    Sebolek_R
    Poziom 9  

Witam mam problem z nowym TV i potrzebuje pomocy mianowicie, wczoraj zakupiliśmy telewizor Thomson 40FZ5533 niby wszystko co potrzebne ma Internet i takie tam. Podczas zakupu pytałem sprzedawce czy bedzie na nim działać telewizja przez internet (weeb.tv) powiedział ze jest tam rozbudowana przegladarka internetowa wiec bedzie działać (teraz musimy podłaczać lapka do starego naszego tv) no ale niestety jak włączam przegladarke i wpisuje adres wszystko działa ale jak wybieram kanał nie ma obrazu a po chwili wyskakuje info "missing Plug-in Click for info)

Youtube działa inne stronki też a ta jedna przez którą kupilismy ten tv niedziała :/

jest na to jakaś rada ??

1 15
  • #2 02 Cze 2014 14:03
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Kupując telewizor kierowałeś się możliwością korzystania z nielegalnego serwisu internetowego? To było jedyne kryterium?

Możliwe, że aktualizacja oprogramowania pomoże, ale pamiętaj: lepsze jest zawsze wrogiem dobrego.

0
  • #3 02 Cze 2014 15:10
    Sebolek_R
    Poziom 9  

nie jedyne skusiła nas też cena ale najgorsze jest to ze ten tv nie ma wejscia PC to nawet lapka do niego nie podłącze i wychodzi na to że zostane z fajnym tv co do niczego tak naprawde sie nie nadaje jedynie plus ze z USB filmy idzie ogladać :/

Co do aktualizacj oprogramowania mam komunikat ze nie ma nowszego :?

0
  • #4 02 Cze 2014 16:55
    telbod
    Poziom 31  

Telewizor jak sama nazwa wskazuje służy do oglądania .....telewizji. Telewizor posiada wejście HDMI. Możesz podłączyć komputer poprzez to złącze. O ile takie posiada.

1
  • #5 03 Cze 2014 08:39
    sosarek
    Poziom 43  

Sebolek_R napisał:
    nie jedyne skusiła nas też cena ale najgorsze jest to ze ten tv nie ma wejscia PC to nawet lapka do niego nie podłącze i wychodzi na to że zostane z fajnym tv co do niczego tak naprawde sie nie nadaje jedynie plus ze z USB filmy idzie ogladać :/

Co do aktualizacj oprogramowania mam komunikat ze nie ma nowszego :?

Cóż, nie ma to jak kupić coś w promocji a później pytać dlaczego nie ma funkcji i gniazd które są potrzebne. Wpierw należy zapoznać się ze sprzętem, a dopiero później dokonywać zakupu.

0
  • #6 03 Cze 2014 11:02
    Sebolek_R
    Poziom 9  

Dziękuje za cene porady prowadzące do nikąd bo totalnie odbiegacie od tematu

mi chodziło tylko czy poprostu idzie jakoś zainstalować Flash Playera w nim i tyle, kolega w swoim tak zrobił i smiga z moim nie był w stanie nic zrobić dlatego zawitałem tutaj na forum. W sklepie zostalismy z żoną poinformowani że takowa telewizja bedzie działać lecz tak sie nie stało a oczywiscie zwrotów nie ma a reklamacja nie uwzględnia "wprowadzenia w błąd przez pracownika" którego resztą na sklepie nie było.

Temat można zamknąć bo telewizor został juz odsprzedany :)

1
  • #7 07 Cze 2014 19:50
    bl_
    Poziom 9  

cześć
    Nie pomogę - ale może ty mi coś podpowiesz.
    jak pracuje ten TV?
    kosztuje obecnie 1200 zl, i ze względu że u mnie stoi jescze stary kineskopowiec rozwazalem zakup.

zasadniczo to co oferuje mi wystarcza. jednak jak dziala? czy wystarczającą szybko i plynnie?
    czy możesz na nim odpalić iple?

napisz tu coś więcej lub na priva.

1
  • #8 07 Cze 2014 21:14
    Sebolek_R
    Poziom 9  

Tak ipla jest w nim stanardowo zainstalowana ale smart tv troszko "Zwalnia" lecz jak juz sie załadowała to chodziła całkiem całkiem !

0
  • #9 07 Cze 2014 21:30
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Sebolek_R napisał:
    Temat można zamknąć bo telewizor został juz odsprzedany

Wystarczyło skonfigurować z routerem , zaktualizować firmware do najnowszego i cieszyć się web.tv :-)
    Tak w ogóle to niezła bzdura kupić FHD 40" i oglądać tv z internetu. :-)
    Obraz z internetu jest po prostu zmasakrowany jakościowo.

0
  • #10 07 Cze 2014 21:38
    Sebolek_R
    Poziom 9  

niestetyy najnowszy frimware juz był i nie obsługiwał "Adobe Flesh Rader" wiec nic bym z nim nie zrobił

Nie zawsze chodzi o jakość !! dziecku wystarczą plamy na tv nie HD :p

0
  • #11 07 Cze 2014 21:52
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Sebolek_R napisał:
    niestetyy najnowszy frimware juz był i nie obsługiwał "Adobe Flesh Rader" wiec nic bym z nim nie zrobił

Coś na pewno się da wykombinować :-)
    Dziecku 40" ? też nieźle :-)
    Niestety nie mam smart'tv nieraz w tv jest jakiś "haczyk" jakiś soft modyfikowany przez producenta itp. różne są "odchyły" producentów. Z doświadczenia wiem że każdy ma inne :-)

0
  • #12 07 Cze 2014 21:57
    Sebolek_R
    Poziom 9  

ale tu sie nie dało nic zrobić

2
  • #13 07 Cze 2014 22:02
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Kolega ma SmartTv Samsunga i śmiga wszystko jak ta lala. Z tym TV nie ma problemów. Samsung to najbardziej reklamowany sprzęt w Polsce i dbają o rynek i klienta.

0
  • #14 07 Cze 2014 22:07
    Sebolek_R
    Poziom 9  

No spoko ale to był Thomson !!

mniej piwa więcej czytania ze zrozumieniem !!

0
  • #15 07 Cze 2014 22:27
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

Wiem. Był. Bo juz sprzedałeś. :-). To jak chcesz dziecku smarttv bez problemów zerknij na Samsunga.

1
  • #16 16 Cze 2014 09:16
    sajmonus07
    Poziom 9  

Witam, jak przeprowadzić aktualizację oprogramowania na tym telewizorze, na stronie producenta w ogóle seria Z5 jest pominięta

2