Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka / Beko / BLF 1010 Eu - Jak złożyć krzywkę programatora pralki Beko?

paczor 02 Cze 2014 11:56 1455 1
  • #1 02 Cze 2014 11:56
    paczor
    Poziom 9  

Wymieniałem łożyska bo jedno z nich padło ale "przy okazji" chciałem obejrzeć jak zrobiona jest pralka więc rozebrałem panel ale niestety przy rozkręceniu szarpnąłem za mocno i wysypały mi się na ręce krzywka i pokrętło programatora.

Mam teraz oddzielnie kółko krzywkowe, pokrętło i linkę.
    Z linką nie mam problemu, wiem jak i gdzie jest przyczepiona.
    Nie mam za to pojęcia jak ustawić krzywkę względem kółka.
    Szukałem w necie jakichś rysunków złożeniowych ale bezskutecznie.

Jeżeli ktoś z Was wiedziałby coś na ten temat, byłbym niezmiernie wdzięczny za każdą podpowiedź.

Poniżej zdjęcia części, które mi się wysypały.

Pralka / Beko / BLF 1010 Eu - Jak złożyć krzywkę programatora pralki Beko? Pralka / Beko / BLF 1010 Eu - Jak złożyć krzywkę programatora pralki Beko? Pralka / Beko / BLF 1010 Eu - Jak złożyć krzywkę programatora pralki Beko? Pralka / Beko / BLF 1010 Eu - Jak złożyć krzywkę programatora pralki Beko? Pralka / Beko / BLF 1010 Eu - Jak złożyć krzywkę programatora pralki Beko? Pralka / Beko / BLF 1010 Eu - Jak złożyć krzywkę programatora pralki Beko?

0 1
  • #2 03 Cze 2014 17:06
    paczor
    Poziom 9  

Odpowiem sam sobie.
    Krzywkę montuje się w otworze jaki znajduje się w metalowej konstrukcji panelu sterowania. W moim modelu są dwa takie otwory ale po przyłożeniu widać, który jest właściwy. Góra krzywki, tam gdzie zamocowane jest cięgło, podczas pracy znajduje się naprzeciw wytłoczenia w konstrukcji panelu. Wystający z krzywki "pipek" wodzi po wewnętrznej stronie kółka programatora. Patrząc od kółka, drut przechodzi przez 3 metalowe uchwyty, potem przez owalny otwór w panelu, następnie przez uchwyt na pokrywie pojemnika na proszek, a znajdująca się na jego końcu pętla zaczepia o wodzik na tym samym pojemniku.

0