Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner + kolumny w okolicach 2500PLN / pokój 20m2

zylax4 02 Jun 2014 11:57 1011 1
Optex
    zylax4
    Level 16  
    Witam. Przeglądałem większość tematów na forum w tej kategorii, lecz nie rozjaśniły do końca moich wątpliwości.

Zaczynając od początku sprzęt będzie grał tylko i wyłącznie w prostopadłościennym 20m pokoju. Kwota jaką dysponuję to 2500zł ale może znajdzie się coś więcej. Sprzęt używany ma być w 95% do słuchania muzyki (przeważnie Winamp, Youtube, OpenFM). Jak na razie będzie to komputer z integrą, ale w przyszłości rozglądnę się za jakimś Xonarem, aby spróbować skosztować czegoś lepszego niż 192bity. Muzyka to głównie Dubstep, Drum & Bass, Rap, Reggae. Ogólnie wszystko co pięknie schodzi do ok 30Hz. Fajnie jak byłoby słychać czysto instrumenty tj. np. fortepian, saksofon itp.

Preferuję w nowe kolumny. Nie chciałbym słyszeć wycia w basie mianowicie, aby okolice 70-100Hz nie wychodziły strasznie w przód (Magnaty Superme 2000 chyba odpadają). Z wielu opinii jak na razie wziąłem pod uwagę Tonsil Maestro II 180, Maestro S i JBL ES90. Pytanie czy te ostatnie warte są dodania 1000zł? Chciałbym aby soczysty dół wychodził nad średnie i wysokie tony.

Jeśli chodzi o amplituner to wymagania jakie stawiam to funkcja loudness, regulacja bas, sopran i miło gdyby było wyjście na subwoofer aktywny jeśli w przyszłości odbiło mi podpięcie jakiegoś 12". Jeśli nie będzie miał wyjścia to nic się nie dzieje (może kiedyś). Wstępna kwota przeznaczona na niego to 300-600zł. Oczywiście dobry używany.

Przepraszam za wygórowane wymagania, ale wiem, że macie jakieś słuchowe doświadczenia i spróbujecie mi jakoś pomóc. Nie chciałbym tez przepłacić, bo wątpię, że będę słuchał vinyli. Co ja mogę wiedzieć żyjąc do tej pory z jakimiś wieżami. Z góry dzięki za pomoc.
  • Optex
    k52
    Level 32  
    Z tym zejściem do 30Hz to mocno przesadziłeś, w muzyce i zwłaszcza w tych kolumnach. Może do 35-40, ale przy spadku -6dB :)
    Inna sprawa że loudness, czy pokrętła bas i treble uwypuklają pasmo 100 Hz i 10kHz, tak więc 100Hz mocno przykryje Ci te domniemane 30Hz .
    Masz możliwość posłuchania czegoś w jakimś sklepie, bo podane kolumny to bardzo stereotypowe średniaki, postrzegane jako niski bas ( zwłaszcza jbl) owszem gra dynamicznie, nieco skrajami, ale bas nie jest mocno nasycony, czy mięsisty. W sumie i tak dobrze że nie piszesz o altusach 200/300...czy starych. Nie wiem dlaczego napisałeś czy es90 są warte dodania 1 tys zł , bo maestro kosztują ok 1500zł, a es90 1600-1800zł i całują Cie w rękę że kupiłeś .