Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz płyty .iso - Czy można nagrać 2 filmy .iso na jedną płytę DVD

02 Cze 2014 13:08 1716 7
  • Poziom 6  
    Witam !

Moje pytania brzmią:
    1. Czy można nagrać 2 (i więcej) filmy (obrazy płyt .iso) na jedną płytę DVD ?
    oraz:
    2. Czy można nagrać 2 (i więcej) filmy DVD (folder VIDEO_TS) na jedną płytę DVD ?

Jeśli można to bardzo proszę o podanie, jakim programem i co ewentualnie po drodze trzeba zrobić. Dodam, że nagrane płyty powinny chodzić w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.
  • Poziom 43  
    brzask_8 napisał:
    Dodam, że nagrane płyty powinny chodzić w stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Tutaj pojawia się problem. ;)

Na pytanie nr 1 - oczywiście tak, można nagrać jako pliki ;)
  • Poziom 6  
    No to wszystko jasne :) Dziękuję Wam !

• Poziom 43  
    Ad.1 - Tak
    Ad.2 - Są programy które pozwalają na tworzenie Menu wyboru dla plików wideo w formacie dvd oraz jednocześnie integrację na jednej płycie kilku folderów VIDEO_TS, wystarczy poszukać :
    https://www.google.pl/search?q=dvd+menu+creat...hannel=sb&gws_rd=cr&ei=t26NU9u_Nqqp7Ab9q4H4Dg
  • Poziom 6  
    Rozumiem, że odnośnie 1. to np. 2 obrazy płyty zostaną automatycznie przekonwertowane na 2 oddzielne filmy DVD na jednej płycie i będzie można odtwarzać je w stacjonarnym DVD i telewizorze ? Jeśli tak, to czy któryś z programów do których podałeś link to robi ? Bo z tego, co widzę, to tworzą one tylko menu, a do czego mi menu, skoro do wyboru będę mieć pliki .iso, które w tv nie pójdą ?

Ad.2. Nie widzę w podanym odnośniku żadnych informacji o konwersji dwóch folderów VIDEO_TS na dwa filmy DVD na jednej płycie - i ponownie pytam - co mi po menu, skoro stacjonarne DVD nie otworzy mi VIDEO_TS ? A jeśli coś źle rozumiem, to proszę o objaśnienie.

Prośba o konkretne odpowiedzi i linki do konkretnych programów. Napisałeś, że wystarczy poszukać, a tak się składa, że poświęciłam wiele czasu na wyszukanie na te tematy informacji i niczego nie znalazłam, więc proszę o pomoc tutaj, a ty podajesz mi link do tworzenia menu na płycie DVD /:

• Poziom 43  
    1. Nie do końca, trzeba pokombinować jak napisał safbot1st
    2. Czego nie rozumiesz? Że aby stworzyć dysk DVD który będzie zawierał więcej niż jeden folder VIDEO_TS(film) należy stworzyć menu, które zintegruje wszystkie klipy w jednym miejscu? Skoro stacjonarne DVD według Ciebie NIE odtworzy folderu VIDEO_TS to dlaczego wszystkie płyty z filmami są kompilowane w ten sposób?
  • Poziom 6  
    Tak, właśnie tego nie rozumiem, bo nie wiem JAK, dlatego tutaj napisałam.

Pisząc, że stacjonarne DVD nie otworzy mi VIDEO_TS miałam na myśli, że nie odtworzy mi filmu jako jednego klipu - płynnie, rozdział po rozdziale, tylko będę musiała zmieniać je ręcznie. Równie dobrze to po prostu mogłabym nagrać folder VIDEO_TS i skakać pomiędzy kilkunastoma plikami, które są w nim zawarte /:

Poproszę w takim razie o podanie konkretnego programu, który ma menu lub kreatora nagrywania wielu folderów VIDEO_TS, bo te, które przeglądałam tworzą menu po prostu do wyboru jednego z filmów, gdy jest kilka na jednej płycie lub do wyboru konkretnych scen z filmu - a w ten sposób wracamy do punktu wyjścia - czym i jak można nagrać kilka plików VIDEO_TS, żeby powstały oddzielne filmy na jednaj płycie DVD ?