Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR-DN1040 vs Yamaha RX-V773 PROSZĘ O PORADĘ

02 Cze 2014 14:12 2268 2
 • Poziom 12  
  Witam. Proszę o odpowiedzi w sprawie który wybrać amplituner jak w temacie. Wyszedł teraz nowy model SONY STR-DN1050 ale chciałbym skupić się na razie na tych dwóch. Przeznaczenie. Amplituner będzie głównie grał z kompa, mam kartę muzyczną ASUS PHOEBUS SOLO , nastąpi podłączenie kablem optycznym oraz hdmi od karty graficznej Gigabyte GTX 770 OC . Obraz będzie wyświetlany na Samsung UE32F6510. Głośniki jakie będą zastosowane to zestaw od wieży SONY MHC S7AV czyli dwa duże fronty + central + dwa tył rear.

  Sony STR-DN1040 vs Yamaha RX-V773 PROSZĘ O PORADĘ

  Sony STR-DN1040 vs Yamaha RX-V773 PROSZĘ O PORADĘ

  Sony STR-DN1040 vs Yamaha RX-V773 PROSZĘ O PORADĘ

  Wieża spisuje się do tej pory rewelacyjnie, ostatnio nawet była w serwisie w Łodzi gdzie wymieniłem wszystkie switch-e oraz generalny przegląd i wymiana potencjometra. Jednak wieża nie obsługuje mi 192 Khz/24 BIT po optyku z karty muzyczne (ona to obsługuje) oraz brakuje mi wejść HDMI, dlatego chcę ją sprezentować mamie, z czasem dokupię jej głośniki do tej wieży. Ja zatrzymam sobie te głośniki ze względu na to, że mój pokój nie jest za duży i idealnie te głośniki mieszczą mi się w pokoju. Potrzebuję amplituner do powyższego zestawu. Głośniki od wieży grają bardzie ładnie i czysto dlatego pod nie chce dopasować sprzęt. Głośniki są 6 omow wszystkie , nie wiem, pod jakim wyjściem jest Yamaha, bo Sony to 6 omów.
  Przeznaczeniem będzie głównie muzyka DTS Master Audio oraz i FLAC 192Khz/24BIT (sama karta muzyczna obsługuje ten standard jak pisałem) oraz filmy blu-ray DTS-HD z komputera. Nie słucham muzyki w stereo, wolę słuchać kodowany dźwięk na 5 głośników. Subwoofer obecny to aktywny PIONEER S-W110S, dokupię z czasem nowy a ten również idzie na wydawkę. Proszę mi doradzić na poważnie, jestem osobą, która woli kupić raz a porządnie i mieć spokój na parę lat, interesuje mnie, który lepiej zagra, ma lepszą dynamikę, ilość wejść jest dla mnie zbędna. A może jakiś model wyżej. Dziękuję.
 • Poziom 12  
  NIKT NIE DORADZI ?
 • Poziom 12  
  temat do zamknięcia, bo każdy ma gdzieś by doradzić, poradzę się w sklepach, trudno.