Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

helvar 2X18W - jak polączyc świetłówki do statecznika helvar

02 Cze 2014 15:37 2820 6
  • Poziom 7  
    cześc zepsuł mi sie ostatnio statecznik do świetlówek (akwarium) i go wyrzucilem a teraz kupiłem sobie nowy i nie wiem jak go podłączyć jest na nim jakis schemat ale kompletnie nie wiem o co w nim chodzi pomoże ktoś musze podłączyc 2 świetlówki 18W do statecznika i zaploniki tez w tym akwarium sa ale dokładnie to nie wiem do jakiej dziury w stateczniku podlączyc kabel po śa 4 wejsci w stateczniku na jakies kable a ja mam do podłaczenia tylko 2 kable
  • Poziom 23  
    Witam, zamieść foto lub przerysuj schemat, ponieważ takich stateczników tej firm jest multum.
    Ponadto podaj konkretny model tego statecznika bo ten co w tytule to jest niekompletny.
  • Specjalista elektryk
    W tym stateczniku są dwa wejścia, nie cztery, drogi autorze.
  • Specjalista elektryk
    MeFe napisał:
    to nie wiem do jakiej dziury w stateczniku podlączyc kabel po śa 4 wejsci w stateczniku na jakies kable a ja mam do podłaczenia tylko 2 kable

To są dwa wejścia jak to kolega nazywa ale podwójne. Jedną żyłę kolega wpina w podwójne styki z lewej strony a drugą żyłę w podwójne styki z prawej strony. I po problemie. Proste teraz. Nic tam innego nie kombinuj.
  • Poziom 7  
    ja nawet z tego schematu nic nie rozumie może mi ktoś namalować jak do ma dokładnie iść według tego schematu http://www.piskula.pl/akwarium/ukladzasil.jpg i dokładnie powiedzie do jakiej dziurki ma iść te kable od statecznika.jak podłączyłem to jakoś to statecznik strasznie się zagrzewał