Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 - Nie czyta karty pamięci

02 Cze 2014 19:24 6339 10
  • Poziom 14  
    Witam. Mój problem jest następujący; wymieniałem port usb w telefonie i teraz mi nie chce czytać karty pamięci. Czy mogłem coś uszkodzić podczas wymiany? Starałem się wszystko robić delikatnie. Proszę o pomoc jeśli to możliwe.

Dodano po 15 [minuty]:

Dodam, że po włączeniu telefonu, jest powiadomienie, że "można bezpiecznie wyjąć kartę pamięci".
  • Poziom 28  
    Masz możliwość podmiany złącza karty pamięci?
  • Poziom 14  
    Niestety nie.
  • Poziom 28  
    Próbowałeś wsadzić inna kartę? Mocniej docisnąć?
  • Poziom 14  
    Inną kartę czyta- przed chwilą próbowałem. Bo mam nową 32gb kartę i starą 1gb i tą starą czyta normalnie. Ale przed wymianą łącza usb tą 32gb też normalnie czytało- kupiłem ją z miesiąc temu.
  • Poziom 28  
    Na innym telefonie działa?
  • Poziom 14  
    Tak- na innym telefonie czyta normalnie.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Nie wniosę nic mądrego do tego tematu ale z moim Galaxy Core Plus (SM-G350) miałem taki problem że działającą kartę Microsd przełożyłem do Nokii aby przerzucić kilka rzeczy i owa karta w Samsungu już była niewidoczna. Pomógł format przez czytnik.

Nie przerzucałeś tej karty gdzieś ?
  • Poziom 14  
    Wiesz, nie jestem pewien ale wydaje mi się, że przerzucałem. Sprawdzę czy format pomoże i dam znać.
    Zrzucam pliki na dysk, których nie chcę stracić i potem dam znać czy pomogło. A w między czasie mam jeszcze taką inną sprawę, bo miałem taki przypadek, że wrzuciłem zdjęcia z kompa na telefon i w telefonie sporo nie było odczytywanych (były w formacie jpeg), tak samo było z pewną częścią zdjęć zrobionych telefonem, że po pewnym czasie (mniej więcej kilku dni) nie mogłem ich otworzyć na telefonie, pomimo tego, iż wcześniej się dało. Co może być tego przyczyną?
  • Poziom 28  
    To wszystko wskazuje na beznadziejną jakość karty albo jej uszkodzenie. Kupiona na Allegro czy w stacjonarnym sklepie?
    Na Allegro ponad połowa kart to podróbki ściągane za grosze z Chin albo odrzuty gwarancyjne, szczególnie wszelkie okazje za najniższe ceny. Najlepiej oddaj ją sprzedającemu i żądaj zwrotu pieniędzy bo przy wymianie zapewne dostaniesz kartę z podobnymi objawami :D
    W stacjonarnych sklepach jest lepiej, tam najczęściej biorą od sprawdzonych dostawców więc uszkodzone karty wymieniają na nowe od producenta.
  • Poziom 14  
    Okazało się, że format pomógł- musiałem widocznie przerzucać kartę do mojego lg. Dzięki wielkie. A co z tym problemem otwierania plików zdjęć?
    Kartę kupiłem na ebayu, bo jestem obecnie w UK.