Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Gorenje WA 942 - jaki zamiennik silnika

Piotr G. 02 Jun 2014 20:46 3753 3
    Piotr G.
    Level 11  
    Witam!
    Oryginalny silnik MCA 38/64-148/KT3 zaliczył zejście z tego świata... Oczywiście najchętniej kupię jakiś używany, oryginalny, ale mam problem aby taki dostać. Są do kupienia podobne silniki ale zamiast końcówki modelu "/KT3" są inne ( np. "/WHE3"). Czy może ktoś mi pomóc i określić jak silnik można użyć zamiennie ( z opisem ewentualnej przeróbki np. złącza itp ).

Ten mój ma 6 styków : 2 - uzwojenia stojana , 2 - szczotki i 2 - prądniczka tacho.
    Proszę o pomoc merytoryczną lub ofertę sprzedaży odpowiedniego silnika :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    Piotr G.
    Level 11  
    Dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie. Drogo wychodzi ten silnik z e-bay.

Poluję na jakiś tańszy egzemplarz :) Ale temat zamiennika jest nadal aktualny - więc proszę praktyków którzy zrobili taką zamianę o podzielenie się wiedzą . Przyda to się nie tylko mnie:)

------------------------------------------------------------------------------

Udało mi się namierzyć i kupić silnik ( 80 zł ) typu : MCA 38/64 148/KT2 . Ma on
    wyższą prędkość obrotową niż ten "/KT3" i prąd 1,7 A . Ale pochodzi z pralki WA942
    - więc jak widać stosowane były w tych pralkach różne odmiany tego silnika. Silnik jest już w pralce i spisuje się jak należy :)