Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa b 1.2 16V dławienie silnika po dodaniu gazu

wojtek.uk 02 Cze 2014 22:44 5043 4
  • #1 02 Cze 2014 22:44
    wojtek.uk
    Poziom 2  

Witam.
    Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Corsy 1.2 16v 1999. Przebieg około 120 000 km. Od momentu zakupienia samochodu jest problem z obrotami I spadkiem mocy.
    Silnik zapala bez problemu, jednak kiedy podczas postoju gwałtownie dodam gazu dławi się, obroty spadają bardzo nisko.
    Wydaje się, że zaraz zgaśnie.
    Mimo to nie gaśnie i po około 5-10 sekundach wchodzi na wysokie obroty. Zauważyłem, że kiedy mocniej go zdusi to strzela z filtra powietrza.
    Do tego czasem zapala się kontrolka "check engine".
    Podczas jazdy, co kilka minut spadaj obroty i gwałtownie słabnie i zapala się ta sama kontrolka. Po 2-3 sekundach wszystko wraca do normy.
    Po zakupie samochodu wymieniłem w nim kilka części takich jak: filtr paliwa, powietrza i filtr oleju. Wymieniłem olej, świece zapłonowe. Wyczyściłem zawór EGR. Wyczyściłem przepustnice. Wymieniłem płyn chłodzący. Sprawdziłem również potencjometr położenia przepustnicy.
    Po otworzeniu pokrywy silnika było tam dużo zaschniętego oleju.
    Mocowanie łańcuszka rozrządu było poluzowane (odkręcona jedna śruba, do połowy).
    Wszystko wyczyściłem I dokręciłem śrubę.
    Przepustnica była bardzo zabrudzona olejem wymieszanym jakby z wodą. Sprawdziłem świece po nie długim czasie i są już mocno zabrudzone.
    Bardzo proszę o jakieś wskazówki, co może powodować ten problem?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

4 4
  • #3 04 Cze 2014 14:24
    wojtek.uk
    Poziom 2  

Czy chodzi of czujnik temperatury silnika?

0
  • #5 06 Paź 2014 09:27
    PiotrBukowski
    Poziom 11  

Mam to samo, powymieniane czujniki temperatury silnika, płynu chłodniczego, silnik krokowy, filtry paliwa, oleju, powietrza, kable WN, kopułka, palec, świece, czujnik podciśnienia, pompa paliwa, przewody odpowietrzające udrożnione, przewody paliwa drożne. Dalej bez zmian.

Może już wymieniłeś czujnik temperatury płynu chłodniczego? Jaki efekt? Może ja kupiłem jakiś trefny?

2
  Szukaj w 5mln produktów