Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immergas victrix 26 2 I - raz grzeje a raz nie grzeje c.w.u.

02 Cze 2014 23:30 2505 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Szukałem podobnego problemu ale niewiele znalazłem.
    Trzy dni temu nagle zaczęła lecieć chłodna woda z pod prysznica żonie, ja na kocioł a tam błąd 45 czyli przekroczona delta temperatury, skasowałem ale woda nadal chłodna, ustawiona na 55 na wyświetlaczu podczas poboru wody pokazuje ponad 60 a woda w kranie jakieś 30stopni. Zadzwoniłem do serwisanta który dziś przyjechał no i jak na złość dzisiaj wszystko ok:/ stwierdził że wymiennik do czyszczenia pewnie i chce za to 150zł ale mówi że jak teraz działa to nie będzie ruszał, dzisiaj na wieczór znowu ten sam problem. Poczytałem o sondach więc wyciągnąłem je i okazało się że ich rezystancje delikatnie się różnią, zamieniłem je ze sobą i jak na razie leci gorąca woda. Nie wiem czy to na długo pomoże ale nie chce mi się wierzyć że to wymiennik skoro raz jest dobrze a raz źle. Poza tym mam stację uzdatniania wody a cała instalacja wraz z piecem zaczęła pracę październik 2013.
    Według instrukcji sondy te nazywają się (sonda c.w.u.- jest na wyjściu c.w.u.) i (sonda powrotu- jest na powrocie obiegu pierwotnego).
    Proszę o jakieś sugestie lub wskazówki co sprawdzić
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ale skoro wymiennik byłby zanieczyszczony to chyba nie byłoby tak że raz grzeje a raz nie grzej? Jak coś jest zabite to jest zabite, a nie że czasami się zabije a czasami odetka. Jak na razie jest wszystko ok. Myślę że to jednak coś z czujnikami, sondami itd. Serwisant nawet nie mierzył żadnych parametrów tylko tak od, że pewnie wymiennik i 150zł czyszczenie. Dam mu do wyczyszczenia i za parę dni będzie to samo to wtedy co powie że trzeba jednak wymienić na nowy? A jak wymieni na nowy i dalej będzie problem to wtedy co powie? Na pewno nie odda mi pieniędzy... Jeśli tak ma wyglądać gwarancja to ja wolę sam go serwisować i mieć w nosie ich gwarancje.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Sam kolego możesz sprawdzać lecz jeżeli nawet nieświadomie zerwiesz którąś pląbę to tracisz gwarancje na kocioł. Jeżeli ten serwisant który był Ci nie odpowiada - zadzwoń do innego. Może być tak, że masz bardzo twardą wodę i szybko się zakamienia. Drugą rzeczą jest to - czy instalacja była płukana po zakończonym montażu? Jeżeli nie to pozostałości po montażu mogły trafić do wymiennika i tam zalegają. Twarda wodę wyeliminujesz zmiękczaczem wody. Jeżeli problem będzie nadal reklamujesz usługę i koniec. Wybór należy do Ciebie.
  • Poziom 9  
    Stacja uzdatniania wody=zmiękczacz wody.
    Instalacja była płukana przeze mnie kilka razy.
    Proszę niech ktoś mi da konkretną odpowiedź czy jeśli wymiennik zarósł kamieniem to czy wtedy może raz grzać raz nie? Jak na razie jest dalej ok czyli grzeje.
  • Poziom 8  
    Proszę o informację czy wszystko już działa?
    Jest Pan zadowolony tego wyboru, pieca? Ciekaw jestem doświadczeń użytkowników, tymbardziej że zamierzam zastosować podobny układ ze zmiękczaczem.
  • Poziom 9  
    Tak. od tamtego zdarzenia już nic się nie działo niepokojącego..
    Serwisanta unikam jak ognia:P tz był 2razy raz na uruchomienie a drugi raz za pół roku wtedy kiedy chciał mnie naciągnąć na czyszczenie wymiennika.
    Od tamtego, zamiany czujników już do niego nie musiałem zaglądać, prawdopodobnie było jakieś słabe przejście styk i dlatego tak się działo.
    Czy jestem zadowolony? jestem bo nic jak na razie z nim się nie dzieje:)
    Pozdrawiam