Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Marea 1.6 - Błąd cewki - ale to nie cewka.

02 Cze 2014 23:35 1680 8
  • Poziom 13  
    Dzień dobry. Posiadam Fiat Marea Weekend z 2002 r z silnikiem 1,6. Autko nigdy nie sprawiało problemu do wczoraj. Żona wróciła z pracy z palącą się kontrolką silnika. Po podłączeniu komputera i odczytaniu - wynik uszkodzona cewka. Błąd skasowano i pojawił się ponownie. Mechanik powiedział, że trzeba kupić cewkę. Cewka wraz z przewodami i świecami została wymieniona (oryginał Magneti Marelli ). Niestety mimo wydanie 320 złotych :( problem nie ustąpił. Autko odpala normalnie - jeździ poprawnie, wchodzi na obroty. Problem pojawia się najczęściej podczas przyspieszania. Efekt jakby na ułamek sekundy "brakło iskry" lub "paliwa". Zapala się kontrolka silnika po czym autko jedzie normalnie. Jest to bardzo nieregularne. Skasowałem błędy i jeździłem z 30 minut i nic. Odłączyłem komputer, przejechałem może 100 metrów i znowu kontrolka usterki się zapaliła. "Szarpałem" przewody od komputera i w pozostałych wtyczkach nic się nie dzieje. Pozdrawiam serdecznie i proszę o porady - ewentualnie namiar na dobrego elektryka w okolicach Tuszyn Łódź. Dodam, że wtyczki od komputera zostały zdjęte i przeczyszczone za pomocą "kontakt" (choć myślę, że nie było potrzeby w środku idealna czystość). To tyle.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jednak wiązka albo sam sterownik. Następnym razem poprosiły o numer błędów i czym czytane.
  • Poziom 13  
    Komputer to Mega Masc 42. Numer błędu nie wiem, w opisie było napisane o uszkodzeniu "modułu wysokiego napięcia". Cewka podmieniana na sprawną z innego auta, obecnie tak jak napisałem nowa z pudełka Magneti Marelli oryginał.
  • Moderator Samochody
    barfor napisał:
    nowa z pudełka Magneti Marelli oryginał.

Żebyś się przypadkiem nie zdziwił jej oryginalnością. Niestety bez sygnatury błędu (poprawnej!) niewiele idzie zdziałać.
  • Poziom 13  
    Ja bym się cewki nie czepiał. Ten sam problem występował na dwóch innych cewkach z jeżdżących aut.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sterownik do zrobienia.
  • Poziom 27  
    potwierdzam, sterownik do naprawy
  • Poziom 13  
    Zakupiłem "nowy" komputer. Przeprogramowałem imo. Usterka usunięta. Jako ciekawostkę dodam, że rozebrałem stary i jedna z nóżek "pająka" była odklejona. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.