Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARCHOS AV 700 - Jak zainstalować nowy system

03 Cze 2014 01:14 2595 10
  • Poziom 12  
    Witam

Posiadam nagrywarkę AV multimedialną Archos AV 700 .
    Była ona używana na pokładach samolotów LOTu przez " vipów"
    Ma jakis okrojony system . Dostępne są jedynie funkcje ( ikony ) odtwarzania filmów , muzyki oraz gier.
    Reszta funkcjonalności jest nie dostępna . Brak jest na ekranie ikon : nagrywanie, zegar, narzędzia itd itp.
    Zablokowane jest odtwarzanie przez głośniki.
    Nie ma menu " narzędzia " więc do żadnych ustawień nie można sie dostać.
    Postępując zgodnie z instrukcją aktualizacji.
    Nie mogę zaktualizować systemu do normalnego w pełni funkcjonalnego.
    Obecnie zainstalowany okrojony system nie czyta plików update producenta które wgrałem na HDD.
    Przejrzałem Archosa dość dokładnie i nie ma raczej mozliwości zrobienia "hard reset" np. jakimś ukrytym przyciskiem .
    W instrukcji Archosa tez nie znalazłem nic o resecie .
    Jak w takiej sytuacji zaktualizować system by przywrócić pełna funkcjonalność urządzenia :?:
    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu i podpowiedzi .
    Bardzo zależy mi na przywróceniu wszystkich funkcji tego Archosa.

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    tu masz obrazy taki to jest Typ ?(moze tu podpatrzysz coś) ARCH OS AV700

znalazłem manual - "Updating the AV 700 Firmware Operating System (OS) "

-ustawienia Str.73
    Updating Str. 80

1. Pobierz plik aktualizacji dla urządzenia «update.img». Możesz zapisać go na pulpicie komputera, na przykład.

2. Podłącz kabel USB do urządzenia Archos i komputera tak, że Archos jest postrzegany jako zewnętrzny dysk twardy (jak zwykle).

3. Skopiuj «update.img» do głównego urządzenia. Nie należy umieszczać go w dowolnym folderze z Archos, tylko z poziomu głównego urządzenia.

4. Bezpiecznie odłączyć urządzenie jak zwykle za pomocą zielonego «odłączyć bezpiecznie» strzałka w zasobniku systemowym.

5. Archos znajdzie aktualizację automatycznie i wyświetli okno ofiarę tę wiadomość, aby zainstalować nowe oprogramowanie. Przed dotykając "Install", trzeba podłączyć ładowarkę / zasilacz DC-in do urządzenia.

np. taki Firmware http://www.archos.com/pl/support/support_tech/updates_fwm.html
  • Poziom 12  
    Witaj kiss39

Postarałeś się by pomóc i to jest bardzo cenne dla mnie .
    Dziękuję .

Tak to takie urządzenie.
    Kopałem juz w obrazach.
    Nic szczególnego nie znalazłem by rozwiązać ten problem.
    A męczę się z tym już kilka tygodni.
    Link do strony producenta i do jego firmware znam. Tam nie ma nic do Archosa AV700 .Albo ja nie umiem tego odszukac na ich stronie i liście urzadzeń ?!
    Nie znalazłem AV 700 na ich liście ).
    W sieci dostępne są rożne wersje firmware do AV700 .
    http://www.helpdrivers.com/video/Archos/AV_700/
    Skopiowałem wszystko co znalazłem i mam na kompie.
    Wszystkie mają rozszerzenie AOS
    Manual co podałeś- też mam.
    [u]I dokładnie wg. manuala tak jak podałeś strony.[/u]
    Próbowałem zmienić Firmware.
    Bez powodzenia :!:
    Nic sie nie dzieje " samo" a dostępu do narzędzi i systemu nie ma !
    By uruchomić manualnie update zgodnie z instrukcją. :cry:
    Czyli robiłem tak :
    Po usb z kompa przekopiowałem na HDD Archosa plik update firmware z rozszerzeniem AOS.
    Bezpośrednio na dysk Archosa , bez tworzenia folderu.
    Z manuala wynika ze należy wejść w : narzędzia / system i kliknąć Update Firmware.
    I Archos dopiero wtedy ruszy z update.
    I tu jest właśnie problem .
    Gdyż nie ma zakładki / ikony by dostać się do systemu/ narzędzi / ustawień.
    Nie ma niczego by tam wejść.
    " Samo " nie chce się otworzyć w Archosie. :cry:
    Plik " update " jest na dysku Archosa ale nic sie nie dzieje.
    Można go włączać - wyłączać i nic . :cry:

[
  • Poziom 36  
    Podejrzyj, gdzie masz stary plik Update.AOS w jakim miejscu "katalogu" na tym urządzeniu -skopiuj na Pendrive, usun z ARCHOS AV 700, następnie w to miejsce umieść nowy Update.
    - zobacz to --> wgrywanie plik "Update_AV700.AOS"

-jak podłączysz urządzenie do komputera to spróbuj - Windows" opcji pokarz wszystkie ukryte katalogi , pliki oraz zobacz właściwości poszczególnych katalogów w tym Urządzeniu folder System/Narzedzia może są zaznaczone - i zabezpieczone przed zmianami i usuwaniem " Windows ma opcję dla katalogów i plików - Właściwości -- Zabezpieczenia "Uprawnienia"

-plik «Update_AV700.AOS» to obraz i musi być w opcji startującej (Katalogu/System) w tym urządzeniu.
    -druga sprawa to odpowiedni system dla tego urządzenia (trzeba zobaczyć jaki jest zainstalowany, może gdzieś w necie może będą pisali_

-- jak Windows nie widzi takich katalogów to zobacz i spróbuj Linuxem z płyty CDLive

-"jaki to model" masz takie opcje -(Settings > About device > Model)
  • Poziom 43  
    INTERRIA napisał:
    Skopiowałem wszystko co znalazłem i mam na kompie.
    Wszystkie mają rozszerzenie AOS
    Manual co podałeś- też mam.
    I dokładnie wg. manuala tak jak podałeś strony.
    Próbowałem zmienić Firmware.
    Bez powodzenia

Czyli jednak nie przeczytałeś opisu, bo tam wyraźnie napisano jakie ma być rozszerzenie !
  • Poziom 36  
    - musisz mieć plik wrzucony np. ("firmware/Update_AV700.AOS") w urządzeniu :
    Postępujemy zgodnie z opisem manuala - Activate the Update "Updete Firmware
    ARCHOS AV 700 - Jak zainstalować nowy system

Upewnij się, że AV 700 jest nadal zasilane przez ładowarkę / zasilacz AC.
    Następnie przejdź do parametrów systemu z ikoną działanie Ustawienia, a następnie przesunąć w dół
    do aktualizacji oprogramowania sprzętowego i kliknij na nią.AV 700 wyszuka. AOS plik. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
    Po zakończeniu AV 700 zostanie ponownie uruchomiony i można wrócić do tego ekranu, aby sprawdzić, czy zostały zaktualizowane firmware do nowej wersji.
  • Poziom 12  
    Na razie odpuszczam sobie temat na kilka tygodni z powodu wyjazdu.

A na marginesie, wszystkie te porady sa cene i pożyteczne oraz wiem o tym
    wszystkim. Problem w tym ze to nie funkcjonuje i nie mozna sie do tego dostać.
    Gdzy jest tak zamieszane w systemie Archosa, by nie było dojcia do zadnych innych funkcji oprocz odtwarzania.
    Wiec z poziomu urządzenia i kompa nic nie można zrobić.
    Na dodatek ZADEN LINUX NIE WIDZI i nie wykrywa TEGO URZADZENIA.
    Gdyz zanim w jaki kolwiek system je zobaczy. Musi sobie zainstalowac Archosa sterownik AV 700.
    A najwyrazniej zaden linux nie ma sterownika AV700.
    Dotyczy to oczywiscie wersji linuxów z CD , probówalem na knopixach, ubuntu i calej reszczie pochodnych. np xbuntu itp.
    Nie mam żadnego linuxa zainstalowanego na stałe i w użytku.
    Zaden XP tez nie widzi Archosa z powodu braku sterownika. XP Urzadzenie znajduje jako AV700 ale nie może zainstalowac sterownika zpowodu jego braku Mimo ze korzystam z xp prof.
    Jedynie windows 7 ma do niego sterownik i widzi archosa. Ale tylko jedną partycję. Partycja "rot Archosa prawie 1GB" nie jest wyswietlana . I nie widze sposobu by ja wyswietlic w win7.
    Archos w win 7 jest wyswietlany w "inne" jako urządzenie przenośne.
    Na razie temat odpuszczam na kilka tygodni .Ale jak ktos cos wymysli, to oczywiście temat jest aktualny.

pozdrawiam
  • Poziom 36  
    A. - mając Plik sterownika "dla Windows" urządzenia z rozszerzeniem *inf możesz zainstalować stertowniki w Linuxie, wymaga to zainstalowanego LINUXA na partycji

B. - a podłączenia samego dysku z ARCHOS AV 700. ARCHOS ma jakieś nośniki danych (dyski 40GB i 100GB) TAK? to może wyciągniecie Dysku (40GB)i podłączenie "odpowiednim kablem" oddzielnie samego dysku do Komputera z XP linux, WIn7
  • Poziom 12  
    Witam.

Tak "B" nad tym sie juz zastanawiałem od kilku dni .Tylko rozebrać to to hmm :cry: :?:
    To jednak najpewniejsze rozwiązanie do zobaczenia co tam siedzi i co zostało zamieszane :!:
    Właśnie dlatego że wymaga to spokojnej i przemyślanej rozbiórki.
    Narazie sobie odpuszczam.
    Co do Linuxa i sterowników.
    Sterowniki wyodrębniłem już, ale tak jak piszesz.
    Bez zainstalowania Linuxa nie da rady z nich skorzystać.
    Poza tym odnoszę wrażenie , ze sam sterownik uniemożliwia podgląd partycji "rot".Gdyz zostały usunięte jakiś pliki na tej partycji :!: Więc montowanie pełnej wersji Linuxa i dalsze kombinowanie ze sterownikiem od Windowsa. Może być tylko stratą czasu i nerwów. Bez spodziewanych efektów.
    Instalując Linuxa na stałe , musiał by być taki . Ktory był by mi przydatny na stałe tak jak winda.
    A takiego nie znalazłem by mi sie tak łatwo i przyjemnie z nim pracowało jak z windą.
    Może któraś wersja Minta lub Suse?
    Lecz starsze już wersje które mam nie za bardzo mi przypadły do gustu.
    Może coś z najnowszych jest już do przyjęcia .
    Tylko który Linux jest tak miły w obsłudze jak winda ?
    Ale nie mam nowszych i nie próbowałem ostatnich wydań.
    Może to jest też przyzwyczajenie od zawsze do windy i robi swoje.!?
    Dlatego też temat odpuszczam na kilka tygodni aż do powrotu.

Dzięki za chęć pomocy i podpowiedzi .

pozdrawiam serdecznie.
    :D
  • Poziom 36  
    INTERRIA napisał:
    A takiego nie znalazłem by mi sie tak łatwo i przyjemnie z nim pracowało jak z windą.
    Może któraś wersja Minta lub Suse?

- jako tech. informatyk w szkole mieliśmy zainstalowanego Linuxa Ubuntu 7.01. Ubuntu posiada stronę i forum dla początkujących. Instalowałem rożne dystrybucje miedzy innymi Linuxa Red Hat 7.1(z czasopisma Linux 2001r) i Mandriva, Ubuntu 7.01/8.04, openSUSE , Kate 3.6, itd.
    -Odnośnie Open Suse to nie ma prostego interfejsu instalacyjnego z podziałem partycji razem z systemem Windows - i nikt na forum OpenSusue mi nie podpowiedział jak to dokładnie wykonać, przejść. Mając wolną chwilę, tak raz sobie czytałem w necie o dystrybucjach Linux-a i wpadłem na tekst Dystrybucji Fedora. Wyczytałem, że Fedora to nowa nazwa linuxa i dalsza kontynuacja nie wspieranej już dystrybucji Red Hat . Wyczytałem też, że wszystkie inne dystrybucje Linuxa opierają się na rdzennej dystrybucji Red Hat a Fedora to Kontynuacja i nowe Wersje z aktualizacjami. Nie musiałem się długo zastanawiać .

Pobrałem Linux Fedorę CDlive i zainstalowałem Fedore jakosystem drugi z XP, co nie odbyło się bez kłopotów. Po zainstalowaniu zawieszał się ekran i był zle wpisany skrypt w linii komend "GRUB" Linux Fedora. Pomocna okazała się strona poradnika WIki Fedora oraz forum, gdzie wyczytałem i dostałem wskazówki co mam robić itd. I tak to teraz siedzę sobie na dystrybucji Fedora 20 64bit w zainstalowanym Dell Precision M6500.
    Jest jeszcze jedna zaleta dystrybucji Fedora - Certyfikat RHEL. Fedora jak żadne inne dystrybucje, posiada identyczną dystrybucje, lecz płatną o nazwie Red Hat Enterprise Linux . Różnica Linuxa Fedory i RHEL, tego drugiego polega na tym, że przed pobieraniem aktualizacji i zainstalowaniem w RHEL, kody są sprawdzane przez programistów. Znając darmową dystrybucje Fedory możesz zdobyć Ceryfikat ze znajomości i administrowaniu Linuxa dystrybucji RHEL.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Z archosem sobie odpuscilem.
    Jest uparty jak woł. :cry:
    Mimo zgrania systemu z innego identycznego archosa na dysk mojego. Moj na tym nowym systemie zachowuje sie tak samo jak poprzednio.
    Czyli dalej nie czta plikow ARC upgrade i innych ktore powinien czytac bez problemow.
    Takim sposobem nie daje sie tez zaistalowac czy acrobata, czy tez czego innego.
    Gdzy zachos nie rozpoznaje rozszerzen tych programow.
    Wiec dalej zachowuje sie tak jak poprzednio.
    Nic nie znalzlem na dysku, zadnych ukrytych partycji lub czegos innego.
    Jak podejrzewam problem tkwi nie w systemie na dysku,. Lecz w systemie zapisanym w pamieci samego archosa. A do tego nie ma jak sie dostac.