Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smart City Coupe 450 - Notorycznie Rozkodowywujący się kluczyk

sterciu 03 Jun 2014 11:09 4767 6
    sterciu
    Level 11  
    Witam
    Może ktos pomoże mi z problemem ze Smartem bo powoli trace cierpliwośc do tego auta i co gorsza wizyty w aso z tą usterka mocno dają sie we znaki w kieszeni... Otóż problem polega na tym, że co jakiś czas rozkodowywuje się kluczyk , nie można wtedy ani auta zamknąć z pilota i otworzyc, a co gorsze i uruchomić. Wszędzie gdzie nie pojade z tą usterką to wysylają do ASO , ASO oczywiście koduje kluczyk na nowo (zajmuje im to srednio tydzien czasu... ) przy okazji wystawiając spory rachunek ale po 2~3 miesiącach problem powraca... Nie mam dwoch kluczyków tylko jeden niestety. Podobno to nie taki typowy immobilizer , nie ma transpondera w kluczyku , poprostu jak sie nie naciśnie pilota to on nie da się uruchomić. Juz nachodzi mnie mysl aby znaleśc obwod odpowiedzialny za blokowanie możliwości uruchomienia pojazdu ,usunąc go , zalozyc mu zwykly centralny zamek i cieszyc się nadal tym niepokornym autem. Jest to rocznik 1998 , czyli poczatki smartów , model City Coupe , zwany pozniej ForTwo. Mam go juz 5 lat i juz zdązylem się przekonać ze jest to auto dla ludzi cierpliwych , lubiących często grzebac przy swoich autach naprawiając je...
    dafit906
    Level 27  
    He he to faktycznie jestes cierpliwy. Jest to system taki sam jak np w starych E36, nie otworzyles centralnego - nie odpaliłeś silnika. Jest to do obejscia w 30 minut jednak tutaj szukał byl problemu w samym zamku centralnym, coś mu musi nie odpowiadać może gdzies nagle traci zasilanie i sie sypnie? Po ostatnich "wilgociach" w polsce może gdzies coś nie łączy np. Ciężko zdiagnozować taką przypadłość
    sterciu
    Level 11  
    Ogolnie to się na tyle wkurzylem na to auto ze jak się znow rozkodował koło wrzesnia zeszlego roku tak stoi nie ruszany od wtedy , no ale stać tak w nie skończonośc nie może... Franca rozkodowala się na drugim końcu miasta i musialem go na lince sciągnąc pod dom. Jak nie problemy ze skrzynią biegów to znow z rozkodowywującym się kluczykiem. Nawet jak było sucho , dlugo nie padalo to problem sie pojawiał. Naprawdę to auto to jest samochod dla cierpliwych... i co gorsza takich co lubią często wizytować w aso... Wiele rzeczy w tym "motorowerze" naprawiam sam , i podejrzewam jakbym wiedzial co gdzie szukać to i wkoncu z tym bym się uporal...
    Czyli można to obejśc , glownie chodzi mi o to aby to normalnie uruchamiać , zamykac tego nie trzeba , bo juz wartośc i tak taką przedstawia ze chyba raczej nikt na to się nie połakomi... Byle tylko to jezdzić chcialo...
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przypominam o zakazie pisania na temat omijania zabezpieczeń.
    krzysiek h
    Level 12  
    miałem bardzo podobny problem z moją OMEGĄ B, /tak wiem ona normalnie zapala tylko centralny nie działał/ rozwiązaniem była naprawa pilota, po prostu zrobił się zimny lut i wyruszało styk baterii na płytce, po przylutowaniu wszystko wróciło do normy po zakodowaniu oczywiście.
    sterciu
    Level 11  
    Skończyło się na tym ze kluczyk jednak zostal zakodowany w ASO , po tym zabiegu auto sprzedałem. Koszt kodowania 360zł netto mi policzyli i trwalo to az tydzien czasu....