Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby zasieg pilota do bramy.

goldi11 03 Cze 2014 12:39 1845 7
  • #1 03 Cze 2014 12:39
    goldi11
    Poziom 10  

Witam wszystkich,
    Jestem cienki w temacie elektroniki dlatego proszę was o radę, czy podpowiedz w tym temacie.
    Dostałem od Developera mieszkania które kupiłem pilot do otwierania bramy wjazdowej i bramy garażu podziemnego i mam z nim problem.

Oto wspomniany pilot: http://www.elmes.pl/?p=produkty&act=prodpok&prod=19

Problem polega na tym że zasięg tego pilota jest tak słaby że siedząc w samochodzie muszę podjechać bezpośrednio pod samą bramę (ew. 5m od bramy) żeby pilot zadziałał. Nie wiem może to wina wadliwego egzemplarza samego pilota, czy odbiornika przy bramie, ale chciał bym to zmienić. W pierw pomyślałem może o jakiejś małej antence (czyt. drucik) przylutowanej tam gdzie trzeba w pilocie który zwiększał by odrobinę moc, ale pisząc ten post pomyślałem może o dodatkowym-mocniejszym pilocie do auta? Da się w ogóle dokupić dodatkowy pilot pracujący na tej samej częstotliwości? Dodam ze posiadany prze zemnie pilot ma dwa przyciski i każdy z nich otwiera tylko jedną bramę.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i oczywiście jeśli coś nie dopowiedziałem to chętnie odpowiem na zadane pytania :)

Dodano po 30 [minuty]:

Troszkę poczytałem sam i wyczytałem że raczej można samemu dodać do centralki dodatkowy pilot mając fizycznie do nie dostęp. Znalazłem też pilot DW200HT który w teorii powinien pasować.
    Teraz pytanie do was, czy ktoś próbował takie operacje robić? czy opłaca się w ogóle kombinować? Pilot w sumie nie drogi, jeśli był by faktycznie zwiększony zasięg to był bym w stanie zainwestować.

0 7
  • #2 03 Cze 2014 12:50
    sosarek

Poziom 43  

Najpierw należałoby dowiedzieć jaki masz odbiornik do tego zestawu, a później kombinować. Podejrzewam że to STP lub ST100HET.

0
  • #3 03 Cze 2014 16:07
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 03 Cze 2014 19:31
    tapczan0
    Poziom 21  

Ja bym poszedł do ADMINISTRATORA i się poskarżył, ADMINISTRATOR jest od rozwiązywania Twoich problemów (siłami wykonawców oczywiście), a dopiero wtedy, gdy nie da rady, lub okaże się ON wyjątkowym id...., zapytaj FORUM...

0
  • #5 04 Cze 2014 08:53
    goldi11
    Poziom 10  

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Tak zrobię :)
    Najpierw popytam sąsiadów, potem administratora, a potem ewentualnie pokombinuje z pilotami :)

0
  • #6 04 Cze 2014 13:35
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

W ogóle dość dziwne - Elmesy mają przeważnie spory zasięg i są uznawane za raczej niezawodne i dopracowane konstrukcje. Może wszyscy mają podobny problem - oznaczałoby to złą albo w ogóle brak antenki przy odbiorniku (takowa musi mieć sztywno 16,5 cm długości a zewnętrzna jeśli jest MUSI byc podpięta kablem ekranowanym z uziemionym ekranem i tez 16,5 a dokładnie 16,34 cm).
    PS. Elmesy mają najlepszy w kraju stosunek jakości do ceny.

0
  • #7 04 Cze 2014 13:59
    goldi11
    Poziom 10  

Dziś się przyjrzę dokładniej jeszcze, ale raczej nie widziałem tam żadnej antenki.

0
  • #8 04 Cze 2014 14:47
    sosarek

Poziom 43  

kotbury napisał:
    W ogóle dość dziwne - Elmesy mają przeważnie spory zasięg i są uznawane za raczej niezawodne i dopracowane konstrukcje. Może wszyscy mają podobny problem - oznaczałoby to złą albo w ogóle brak antenki przy odbiorniku (takowa musi mieć sztywno 16,5 cm długości a zewnętrzna jeśli jest MUSI byc podpięta kablem ekranowanym z uziemionym ekranem i tez 16,5 a dokładnie 16,34 cm).
    PS. Elmesy mają najlepszy w kraju stosunek jakości do ceny.

Nie wiem skąd wziąłeś takie informacje, lub czy kiedykolwiek widziałeś odbiorniki ELMESa - tam za antenę służy JEDNA żyła przewodu w białej izolacji, w większości przypadków wlutowana na stałe w płytę odbiornika i jest zewnętrzna.

0