Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Pamięci IndustrialPamięci Industrial
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet, Prestigio PMP5785C, Pamięć wewnętrzna tylko 0,98GB

03 Cze 2014 12:40 4332 10
 • Poziom 9  
  Witam, Tablet Prestigio Multipad 4 Quantum PMP5785C. Całkowita pojemność pamięci wewnętrznej jaką pokazuje w ustawieniach to 0,98GB a w opisach na opakowaniu i w specyfikacji jest podane 8GB. Pytanie ile powinien pokazywać całkowitej pamięci wewnętrznej? Tablet jest na gwarancji.
 • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
 • Poziom 33  
  Na początek przywróć ustawienia fabryczne, tylko przed tym wyjmij kartę pamięci i zgraj swoje dane.
 • Poziom 9  
  Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło dalej jest 0,98GB.
 • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
 • Poziom 33  
  Stało się tak z dnia na dzień czy w jakich innych okolicznościach?
  Jeśli masz gwarancję to oddaj na serwis. Nie ma sensu kombinować.
 • Poziom 9  
  Zauważyłem to jak pojawił się komunikat o braku miejsca na dysku. Od zakupu minęło 2 miesiące. Zobaczymy co na to serwis.
 • Poziom 12  
  Nie ma powodów do obaw :), Twoje urządzenie nie jest uszkodzone.
  Pamięć w tablecie jest podzielona na poszczególne "obszary", "pamięć wewnętrzna" to tylko cześć obszaru, w którym możesz zapisywać dane. Jeśli zerkniesz w "Ustawienia" na ilość dostępnej pamięci to niżej znajdziesz jeszcze pamięć "internal storage" o pojemności ponad 5 GB. Jeśli otrzymujesz komunikat o małej ilości "pamięci wewnętrznej" to możesz np. przenieść cześć gier i aplikacji na "internal storage" i problem zostanie rozwiązany. Poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcie:

  Tablet, Prestigio PMP5785C, Pamięć wewnętrzna tylko 0,98GB

  Pozdrawiam,
  Piotrek-FIXIT
 • Poziom 9  
  Czyli te 8GB to jest pamięć wewnętrzna 0,98Gb + internal storage 5,46GB + 1,5GB pamięci na system?
 • Poziom 12  
  Dokładnie tak jak piszesz. Pozostała część pamięci systemowej dzielona jest m.in. na takie obszary jaki obraz systemu, bootloader, partycję recovery, cache + inne (zależnie od konkretnego modelu tableta).
  Więc nie miej obaw, Twój tablet nie jest uszkodzony i gdybyś zechciał kiedyś w ramach ciekawości zajrzeć na powierzchnię płyty głównej* to zobaczysz, że fizycznie znajduje się tam kość pamięci o pojemności 8 GB. Gdybyś jednak stwierdził, że z jakichkolwiek powodów potrzebujesz powiększyć pamięć swojego urządzenia to zawsze można dokupić kartę pamięci, która pozwoli na zapis nawet 32 GB danych.

  * - tylko nie rób tego w czasie gwarancji :)

  Pozdrawiam,
  Piotrek-FIXIT
 • Poziom 9  
  To jeszcze jedno pytanie. Aplikacja Angry Birds Go instaluje się w pamięci wewnętrznej jak ją przenieść albo zainstalować na karcie pamięci lub w pamięci "internal storage" ponieważ opcja przenieś na kartę SD jest nieaktywna ?
 • Poziom 12  
  Cześć,

  tutaj już zbaczamy trochę z tematu, ale cytując informację dostępne w sieci:
  "Jeżeli w informacjach szczegółowych programu opcja “Przenieś na kartę SD” jest nieaktywna oznacza to, że program nie może zostać zmigrowany. Dotyczy to głównie programów preinstalowanych przez dostawcę systemu lub operatora sieci."
  Czyli w skrócie: to czy można przenieść daną aplikację zależne jest od jej autora i zmian wprowadzanych w systemie podczas jej instalacji, w części aplikacji system Android nie pozwala na migrację danych i jest to działanie celowe mające na celu zapewnić prawidłową i stabilną pracę oprogramowania.

  Pozdrawiam,
  Piotrek-FIXIT
 • Poziom 9  
  Czyli w Angry Birds Go można grać dotąd, aż się nie zapełni pamięć wewnętrzna 0,98GB - trochę za mało. Poza tym tablet spisuje się bardzo dobrze.