Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja OnGrid z zasilaniem awaryjnym

alvander 05 Lip 2014 18:02 10227 48
  • Relpol przekaźniki
    prose
    Poziom 33  
    Za drogo co do 2 kW, jakość dobra.
    alvander
    Poziom 12  
    To co jest w odpowiedniej cenie?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
    alvander
    Poziom 12  
    Fajne rzeczy robią. Najbardziej spodobał mi się cennik centralek. Tylko, że ja nie potrzebuję centrali tel., a cen inwerterów na stronie nie uświadczysz...
    Gdzie to jest produkowane, ile kosztuje, jakie warunki, gwarancja, dane...
    Jak to teraz napisać, żeby nie złamać regulaminu ;-)
    pit333
    Poziom 10  
    gwarancje na PowerRuter dostałem na 60 miesięcy od firmy która montowała to u mnie

Dodano po 5 [minuty]:

i niestety jak w większości nie obejmuje wyładowań atmosferycznych (przepięć) więc warto pomyśleć o dołożeniu tej opcji przy ubezpieczeniu domu
    retrofood
    Moderator
    pit333 napisał:
    niestety jak w większości nie obejmuje wyładowań atmosferycznych (przepięć) więc warto pomyśleć o dołożeniu tej opcji przy ubezpieczeniu domu

Tego raczej nie da się ubezpieczyć razem z domem, gdyż większość szkód powodują przepięcia powstałe w sieci od wyładowań pobliskich, od nich dom nie ucierpi, urządzenia natomiast tak.
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii
    Można przy ubezpieczeniu domu dodać opcję dodatkową, czyli przepięcia. Ja tak mam.
    retrofood
    Moderator
    A czego dotyczy, samej instalacji czy urządzeń domowych też? Czyli komputery, TV, AGD?
    pit333
    Poziom 10  
    wszystkich urządzeń a opcja ful przewiduje również gradobicie w przypadku rur w układach solarnych czy nawet paneli warto
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii
    Wiosną były wichury, takie fest po byku. Uszkodziło mi 3 panele. Zapłacili za 3 nówki + na robociznę dorzucili dooobre parę złotych.
    Więc warto, bo składka chyba ze 100, może 200 zł większa - nie pamiętam a nie mam tu polisy.
    retrofood
    Moderator
    OK. To ważna informacja, chociaż lekko poza tematem, ale musi tu zostać.
    pit333
    Poziom 10  
    Jeżeli chodzi o PowerRutera i element pozwalający o powiększenie systemu o turbinę wiatrowa to wszyscy najpierw są wielce zdziwieni a potem słyszę odpowiedzi zbywające w stylu nie da się lub już tego nie produkują. Odnoszę wrażenie że przedstawiciele wielu dobrych systemów czasami nie wiedzą co sprzedają a po montażu i zapłacie byle by im klient nie zawracał (D...)głowy A to my użytkownicy jesteśmy reklamą dla ich produktów.

Dodano po 2 [minuty]:

Ps. Poszukuję kogoś kto przerobił kwestię wystawiania rachunku do ZE za wyprodukowaną energie z PV
    Pi111
    Poziom 18  
    Kopłem zailania awaryjnego domu kożustania paneli Zasilacz awaryjny SinusPRO-W Volt Polska Moc ciągła: 1800W (2500VA) - SinusPro-2500+ ten zakupiłem w cenie 859zł. w sklepie http://techtron.pl/
    2 miesioce dostempne 3 KW dwoniłem wol Polska

Dodatkowe funkcje:

- Automatyczny (cichy) wentylator

- Wyświetlacz LED

- Możliwość uruchomienia w trybie zimnego startu (z akumulatora, bez udziału sieci)

SinusPRO model 2000-W+ (Plus) oraz 2500-W może pracować z priorytetem zasilania:

- Sieć 230V (działa jak zwykły UPS)

- Sieć paneli fotowoltaicznych (kontroler NIE jest wbudowany, należy zastosować zewnętrzny kontroler)
    akrawiec
    Poziom 15  
    Mam instalację 5kWp on-grid.
    Chcę sobie przygotować równolegle awaryjny inwerter 1-fazowy off-grid o mocy do 3kW z wydzielonym obwodem w instalacji elektrycznej.
    Bo jakby zabrakło zasilania w sieci to kicha - mam panele na dachu a prądu i tak nie ma.

Problemem jest głównie to, że panele dają mi 600 VDC, a takie inwertery off-grid są drogie i jest ich niewiele. Dlatego najpierw przetwornica z DC-DC i MPP z 600 na 230V, a potem chyba zwykły UPS on-line SINUS.

Czy ktoś przerabiał taki temat?
    Edek45
    Poziom 28  
    Na takie napięcie 600VDC ładowarek nie widziałem, ale można połączyć szeregowo dwie jednakowe ładowarki impulsowe na napięcie 230V. Ważne żeby były takie same.
    Do tego akumulatory i odpowiednia przetwornica sinus. Inaczej tego nie widzę.
    Inwerter off-grid bez akumulatorów nie ma sensu. Chyba że do grzania wody.
    akrawiec
    Poziom 15  
    Dlatego przewiduję UPS on-line, z akumulatorami. Przetwornica 600VDC/230VDC (specjalnie zaprojektowana) będzie zasilać i ładować AKU w UPS online. Taki UPS i tak zawsze pracuje z akumulatorów, więc tylko trzeba zapewnić ich ładowanie.

Pomysł z tymi dwoma szeregowo połączonymi ładowarkami jest ciekawy, ale jak zapewnić ich jednakową pracę? Trzeba by jakieś sprzężenie zwrotne wykombinować.
    Edek45
    Poziom 28  
    Zakładając że mamy dwie ładowarki z wyjściem 12V, łączymy szeregowo wejścia i wyjścia. Ładowarki impulsowe mogą mieć zasilanie AC lub DC. Na wyjściu z ładowarek uzyska się 24V do ładowania aku i nic więcej nie potrzeba.
    Sa2k
    Poziom 17  
    Pytanie do specjalistów

Czy da się wprowadzić z zewnętrznej ładowarki zasilanie do UPSa OnLine ?
    Chodzi mi o podłączenie paneli przez ładowarkę bezpośrednio pod akumulatory delikatnie podnosząc napięcie tak aby układ pracował z paneli anie z przetwornicy zasilającej.
    Czy układ zasilania przetwornicy AC/DC nie zgłupieje ?