Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asembler - Sterowanie szybkością świecenia diod

TechnoT 03 Cze 2014 17:45 642 4
  • #1 03 Cze 2014 17:45
    TechnoT
    Poziom 8  

Witam, chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył i napisał krótki program, który będzie sterował np. 5 diodami od p1.0 do p1.4. Zapalamy je np clr p1.1. By zaświecały się po kolei, a bym jednym przyciskiem mógł je przyspieszać i zwalniać, a drugim zmieniać kierunek świecenia diod. Wiem, że trzeba użyć jakiś rejestrów przerwań itp. jednak niestety jeszcze na tym się nie znam i nie wiem jak ich użyć. Prosiłbym o pomoc i wytłumaczenie, pozdrawiam

0 4
  • #2 03 Cze 2014 18:02
    mi14chal
    Poziom 28  

No i z czym masz problem? Jaki uC?

0
  • #3 03 Cze 2014 18:04
    TechnoT
    Poziom 8  

Ogólnie mam problem w jaki sposób to zrobić by potem przy większej ilości regulowanych prędkości i ilości diod program był przejrzysty. uC 8051, chciałbym by ktoś wytłumaczył mi z przykładowym programem działanie też tych timerów czy priorytetów przerwań.

0
  • #4 03 Cze 2014 19:35
    yogi009
    Poziom 42  

Kolega odrabia lekcje? Jeżeli to to jest jednak uczciwe pytanie, polecam poczytać podstawy w języku C, masz to dobrze opisane na polskim internecie.

0
  • #5 04 Cze 2014 09:23
    Badmaneq
    Poziom 23  

TechnoT: nie skończyłeś poprzedniego tematu, rozpocząłeś nowy. Pokaż co Ty napisałeś bo nikt za Ciebie kodu nie napisze. Na temat uC 8051 jest mnóstwo dokumentów i to w języku polskim zupełnie za darmo.
    Odnoszę wrażenie, że kod Ci jest potrzebny na zaliczenie, jeśli tak to warto mimo wszystko poczytać by prowadzący odniósł wrażenie, że Ty go pisałeś. Jeśli jestem w błędzie to musisz uparcie pisać sam małe programy, przeglądać programy innych i czytać, dużo czytać...
    Powodzenia.

0