Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - nie widzi sieci

03 Cze 2014 17:49 1791 8
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z laptopem który nie widzi żadnej sieci. System XP. Karta Atheros AR5007EG.Wykluczam problem z kartą bo zainstalowałem też zewnętrzną i jest ten sam problem. Kiedy wchodzę w sprzęt też nie sygnalizuje żadnych problemów z kartą. Czytałem trochę po forach i próbowałem włączając usługę konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej. Tylko po uruchomieniu usługi i zmianie na automatyczny tryb uruchamiania, nie zapamiętuje tego ustawienia przy następnym starcie systemu. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale piszę czego już próbowałem.
    Pomocy!
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jak wygląda menadżer urządzeń i zakładka karty sieciowej?
  • Poziom 6  

Tenda to karta zewnętrzna teraz jest wyciągnięta.
    Coś masz namieszane w systemie. Sugeruje to już ten hasz i 3. Poza tym jakieś wirtualne karty z Avastem. Spróbuj odpalić system w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdź czy coś się zmieniło w widoczności sieci.
  • Poziom 6  
    Bez zmian.
    Konfiguracja zerowa musi być jeszcze włączona.
  • Poziom 6  
    Teraz inny komunikat. W laptopie nie ma przełącznika mechanicznego na zewnątrz. Jest w prawym dolnym rogu ekranu jakiś włącznik ale w trybie awaryjnym niestety nie widoczny. W trybie normalnym włączanie go też nic nie pomagało.
  • Poziom 32  
    ...
    Skrót klawiaturowy np. Fn+Fx [Fx - klawisz z ikonką anteny]??
  • Poziom 6  
    Sorry wprowadziłem w błąd, jest przycisk, na początku nie reagował, świeci się dioda ,teraz z kolei nie mogę jej wyłączyć:)ważne że się świeci ale problem dalej nie rozwiązany. Próbowałem jeszcze raz w trybie awaryjnym i nic. Ta ikonka o której wspominałem w prawym dolnym rogu to Wireless Console 2 i jest na ON

Dodano po 51 [minuty]:

Czytając różne porady po necie zauważyłem pewien brak u mnie. Kiedy wchodzę w ”zmień kolejność sieci preferowanych” we właściwościach brak zakładki sieci bezprzewodowe gdzie można zaznaczyć „Użyj systemu windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej”