Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik niskotonowy 2ohm 25cm do 300zł

03 Cze 2014 18:35 1926 9
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie tak jak w temacie poszukuję głośnik niskotonowy o średnicy 25cm
    impedancji 2ohm do 300zł

Interesują mnie nowe głośniki ewentualnie coś używanego ale modelowo nowszego gdyż w planach mam powiększenie zestawu do dwóch subwooferów i chciałbym bezproblemowo dostać drugi taki głośnik np na allegro.

Głośnik będzie pracował w skrzyni BR
    Muzyka jaką słucham rap, electro

Mam jeden typ który chciałbym kupić proszę mi powiedzieć czy warto czy też nie.

http://allegro.pl/pioneer-ts-w260d4-max-power-1200w-subwoofer-25cm-i4269887122.html

Dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Ze swojej strony mogę polecić Excursion SX-10D4, dwie cewki po 4Ohm spinasz w 2Ohm. Dla mnie w tej kasie na prawdę przyzwoity przetwornik.
  • Poziom 12  
    Tego głośnika nie brałem pod uwagę, dzięki za odpowiedz. Mam tylko pytanie co sadzisz o tym pioneerze co podałem w linku? rozumiem ze excursion jest po prostu lepszy?

Dodam tylko ze nie zalezy mi na super jakosci. Chodz tez zeby nie bylo tragedii. Chcialbym zeby bass byl mocny
  • Poziom 19  
    Niestety, z Pioneerem nie miałem do czynienia więc trudno mi będzie wydać jakąkolwiek opinię na jego temat.
  • Poziom 12  
    Czekam na więcej propozycji
  • Poziom 26  
    A co Ty masz za piec, że ma być 2 Ohm ? Mocny bas - chcieć, a móc, to subtelna różnica... Trzeba wiedzieć, co ten tajemniczy wzmacniacz potrafi napędzić, a tak to wróżenie z fusów.
  • Poziom 12  
    Tajemniczy wzmacniacz to Magnat z jakiejś nie wysokiej półki lecz tak jak pisze w instrukcji stabilny przy 2 ohm. Więc taki głośnik chcę kupić. Teraz mam głośnik Magnat Xforce 2500 4 ohm lecz to nie mój głośnik i muszę go oddać. I teraz wychodzę z założenia jeżeli do wzmaka podepnę przetwornik 2ohm to powinien dać ciut mocy więcej.

I stąd moje pytanie Głośnik 25cm 20hm do 300zł zależy mi żeby uzyskać konkretne info co w tym przedziale cenowym zrobi największe bum

Może to być głośnik mocniejszy od mojego wzmacniacza gdyż wzmacniacz wymieniam na wypłatę w lipcu. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach trzeba niektóre rzeczy rozkładać na raty. I wyczerpując temat Instalację mam poprowadzoną dobrze. Kable o przekroju 50mm do masy i 50mm do plusa. Obydwa kable pociągnięte z akumulatora. Kable klasy bardzo dobrej miedź beztlenowa... Akurat miałem takie pod ręką :D
    RCA firmy Stinger wszystko to poprowadzone progiem do bagażnika. Aha zapomniał bym że jest również bezpiecznik 60A..

Pozdrawiam serdecznie.
  • Moderator CarAudio
    Cressida napisał:
    Tajemniczy wzmacniacz to Magnat z jakiejś nie wysokiej półki lecz tak jak pisze w instrukcji stabilny przy 2 ohm.

Ma jakieś oznaczenia ten Magnat , bo stabilny do 2 ohm to on najprawdopodobniej jest na 1 kanale , a nie na mostku .
  • Poziom 26  
    To Mono jakieś ten Magniot, czy 2 kanały ? Znając poprzednie suby Pioneera, to one nadają się do bum, miały wadę - były strasznie ospałe i wolne. Z tanich subów Boshmann robi dość mocne tłuczki, ew. klasyka Elki, czyli Lanzar Max, głośny i przynajmniej nie jest wolny i przy jakimś szybszym uderzeniu nie będzie w przeciwieństwie do Pionka wydawał tylko Buuuuu z siebie.
  • Poziom 12  
    Masz rację kolego Powalla wzmacniacz jest stabilny tylko przy jednym kanale a nie w mostku... Cały plan legł w gruzach.

Ale nic w takim razie żeby było głośno brać coś z Lanzara ?