Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF IV TDI - wyciety katalizator

brigantec 03 Cze 2014 20:32 4500 8
  • #1 03 Cze 2014 20:32
    brigantec
    Poziom 8  

Witam.

Niedawno miałem problem z przepalonym tłumikiem, pojechałem zespawać i typ w zakładzie pytał mnie czy nie chce wymienić dłuższego kawałka bo niedaleko przy jakimś uchwycie często pojawiają się ogniska korozji. Chcąc być przezornym (mam zamiar tym autem jeszcze jakieś 2 lata pojeździć) zgodziłem się.

Kilka dni później zauważyłem ze turbina wyje jakoś głośno. Najbliższy warsztat, podnieśli auto. I pytają czy ten tłumik to nie dawno był spawany? Odpowiedziałem że tak, w odpowiedzi usłyszałem że wycięli mi katalizator. Gość z zakładu gdzie spawałem nic na ten temat nie wspominał więc zrobiłem oczy jak 5zł.

Nie ukrywam ze ten wyjący dźwięk mnie irytuje i wolałbym poprzedni stan.
    Co na waszym miejscu powinienem zrobić?
    Być może to nie jest dobry wątek, być może to nawet nieodpowiednie forum ale naprawdę potrzebuję jakiejś rady. Proszę o jakąś pomoc.

0 8
  • #2 03 Cze 2014 20:39
    Grzechocar89
    Poziom 12  

Ludzie często wycinają to z racji dodatkowej kasy na złomie. Mówią że zapchany albo dziurawy...

0
  • #3 03 Cze 2014 20:48
    brigantec
    Poziom 8  

Najgorsze jest właśnie to że w taki chamski sposób to zrobił, nic nie mówiąc.

0
  • #4 03 Cze 2014 21:01
    bruns
    Poziom 30  

brigantec napisał:

Oczywiście katalizator sprywatyzował sobie ?

0
  • #5 04 Cze 2014 16:16
    brigantec
    Poziom 8  

bruns napisał:
    brigantec napisał:

Oczywiście katalizator sprywatyzował sobie ?

Dokładnie tak, przecież to normalne złodziejstwo ;/

0
  • #6 04 Cze 2014 17:42
    saa204
    Poziom 15  

To diesle też mają katalizatory? Myślałem że tylko benzyny.

0
  • #7 04 Cze 2014 17:54
    rafal_rx
    Poziom 25  

saa204 napisał:
    To diesle też mają katalizatory? Myślałem że tylko benzyny.

Jak się nie mylę, to od Euro 3 mają.
    Na amerykańskim forum o TDI można się dowiedzieć (ze zdięciami włącznie), że mają trzy sztuki. W tym jeden we wspólnej obudowie z DPF :D Ale dotyczy to aut od 2009 tam, czyli w USA.

za www.myturbodiesel.com/wiki/diesel-particulate-filter-dpf-faq-repair-cleaning-and-pictures-tdi/

VW GOLF IV TDI - wyciety katalizator

0
  • #8 09 Cze 2014 21:51
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Taki sam numer wyciął mi złodziej-mechanik w trzech Passatach kombi benzyna. W krótkim czasie kolejno trafiły do niego w celu naprawy wydechów. Po czasie okazało się, że nie mają katalizatorów , a mają świeże spawy. Gość działa dalej , chodzi zadowolony z siebie, w niedzielą dostojnie udaje się do kościoła.

pozdrawiam

0