Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amator 2 stereo wskaźnik siły syganłu jako VU meter.

16 Kwi 2005 13:48 1945 6
  • Poziom 28  
    mam pytanie
    czy można podłączyć jakoś taki wskaźnik który tam jest żeby się ruszał
    bo ja mam do kompa amatora podłączonego i jak radio gra to wskaźnik się rusza a jak jest w roli wzmacniacza to nie. i jeszcze jedno pytanie czy można złączyć dwa kanały żeby wzmacniacz był na jedną kolumnę i 20W
    bo jeden kanał ma 10 jeśli da się to jak
    z góry dzięki za wszystkie posty.

przeniesiono z audio
    [remot]
  • Poziom 30  
    podlaczyc wskaznik oczywiscie ze sie da tylko pytanie po co? on wskazuje nam poziom sygnalu radia. zeby go zrobic na audio trzeba zrobic odpowiedni uklad i przelacznik. a co do mostkowania to moim skromnym zdaniem to lepiej tego nie rob. 10wat to juz jest spora moc
  • Poziom 10  
    Jeżeli masz dwa kanały po 10 W, to razem masz 20 W bez żadnego mostkowania. Sygnał z komputera i z innych źródeł jest przeważnie stereofoniczny. Jeśli dysponujesz tylko sygnałem monofonicznym, to połącz go z obu wejściami stereo i będziesz miał 20 W mono. Manipulacje przy wyjściu wzmacniacza zazwyczaj źle się kończą.
  • Poziom 24  
    rezygnujemy ze wskaznan mocy sygnału stacji radiowych. odłaczamy przewody od cewki wskaźnika budujemy coś takiego jak w schemacie poniżej zwykkła dioda prostownicza i potencjometr( dobierz jak najwiekszy najlebiej montażowy do płytki. Na poczatek ustaw go do masy zeby nie spalic cewki i delikatnie wysteruj dzwiek. jezeli zacznie sie wychylac w druga strone zamien końce cewki, kondensator po to by płynnie chodziła a nie odrazu opadala dobierz doświadczalnie wg uznania zacznij od ok 50µF. Pamietaj że podłaczamy to tylko do 1 kanału!!! nie podłaczaj 2 razem bo uwalisz sprzęt!!!

Pozdrawiam tyktyk
  • Poziom 28  
    a czy przy zwiększeniu głośności wskaźnik nie bedzie wychylony cały czas na maxa
  • Poziom 24  
    musisz to ustawić właśni9e tym potencjometrem zeby nie było
  • Poziom 28  
    ten potencjometr nie sprawdzil się regulacja nic nie powodowala wstawialem nawet kilka w szereg ale i tak bylo caly czas tak samo
    juz dawno nie mam amatora więc juz mi sie to nie przyda
    temat uważam za zamknięty