Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW [e46] - Głośniki + skrzynia + wzmacniacz na fabrycznym radiu. Jak to zrobić?

04 Cze 2014 02:01 11973 4
 • Poziom 2  
  Witam :) Postanowiłem przenieść sprzęt ze starego do nowego samochodu i tu zaczęły się problemy. Będę starał się pisać zwięźle i na temat. Fabryczne Radio BMW Business CD (c43 Blaupunkt), nie posiada wyjścia RCA na wzmaka, nie chce zmieniać radia żeby nie szpecić samochodu, więc poleciałem do serwisu Car Audio żeby mi wyprowadzili RCA z radia. Zamiast tego polecili mi zakup sprawdzonego przed wzmacniacza za dobre pieniądze z wyjściem RCA, do którego wpuszczam kable głośnikowe z kostki od radia. Panowie chcieli, żebym zostawił u nich samochód i oni się tym zajmą, ale wolę zaoszczędzić trochę pieniędzy i spróbować zrobić to samemu. Wyrysowałem sobie schemat ale, że jestem jeszcze w tym zielony to chciałbym, żeby ktoś go sprawdził. Chce podłączyć przednie głośniki + skrzynie do wzmacniacza, a nie jestem pewien czy mam uciąć kable przy kostce radia, puścić je najpierw do przed wzmacniacza, potem czinczami do wzmacniacza i stamtąd kablami głośnikowymi z powrotem koło kostki radia dolutować się do tych uciętych kabli co lecą na głośniki. Pozdrawiam! :)

  Sprzęt jaki mam i chce podłączyć to:
  - Przed wzmacniacz TEAC TE-B1
  - 4 kanałowy Wzmacniacz Panasonic CY-PA4003N
  - Kondensator Blitz BZCP3B - 3.0 Farad
  - Skrzynia Basowa JBL GT5-1204BR

  BMW [e46] - Głośniki + skrzynia + wzmacniacz na fabrycznym radiu. Jak to zrobić? BMW [e46] - Głośniki + skrzynia + wzmacniacz na fabrycznym radiu. Jak to zrobić?
  BMW [e46] - Głośniki + skrzynia + wzmacniacz na fabrycznym radiu. Jak to zrobić?
 • Moderator CarAudio
  To Cię nieźle w jajo zrobili , bo ten wzmacniacz ma wejście Hi-Input i ten TEAC jest zbędny.

  PS: kondensator 3uF? :)
 • Poziom 2  
  Co do kondensatora, już edituje, dokładniej są to 3F (Farady) czyli zdecydowanie ponad to, ile potrzebuje :)

  Przyjrzałem się dziś dokładnie wzmacniaczowi i rzeczywiście ma 2 wejścia speakers input, kostki były wepchnięte do środka przez co dopiero jak rozebrałem obudowę od wzmaka pokazały się moim oczom. Niestety za głupotę się płaci. Wejścia wyglądają tak:
  BMW [e46] - Głośniki + skrzynia + wzmacniacz na fabrycznym radiu. Jak to zrobić?

  Teraz pytanie, czym się wpiąć do tej kostki i czy kable głośnikowe wychodzące z kostki przy radiu mam po prostu uciąć, pojechać nimi najpierw do wzmaka i tego wejścia speaker input, a następnie wyjściami ze wzmaka znowu polecieć kablami koło radia i dolutować się do tych uciętych? Czyli wychodziłoby na to, że czincze są w tym przypadku w ogóle nie potrzebne. Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Moderator CarAudio
  averion66 napisał:
  Czyli wychodziłoby na to, że czincze są w tym przypadku w ogóle nie potrzebne.


  Dokładnie , bo zamiast multiplikować koszta kup za tę kasę np. maty na drzwi .
 • Poziom 2  
  Dzięki kolego jeszcze raz za pomoc, z tymi matami to tez nie głupi pomysł bo i tak będę musiał dobierać się do linek od szyby, to i może trochę przeczekam, nazbieram $ na jakieś lepsze głośniki do przodu i za jednym zamachem wszystko zrobię :)

  PS: Wiem, że dużo osób ma problem z podłączeniem sprzętu do fabrycznego radia BMW Business CD, które nie posiada RCA, także jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem to dla tych co dalej z tym walczą można to zrobić bez wyprowadzania RCA w ten sposób:
  BMW [e46] - Głośniki + skrzynia + wzmacniacz na fabrycznym radiu. Jak to zrobić?

  Zamawiam jakieś porządne kabelki zasilające i zabieram się do pracy :)