Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Auto-alarm CHALLENGER NT Ford

baslow 16 Apr 2005 14:20 13315 5
Optex
    baslow
    Level 11  
    Po pierwsze witajcie poniewaz jestem tutaj pierwszy raz...
    Kupilem Forda i do oryginalnego kluczyka od zamka centralnego wlozono mi wlasnie taki alarm, CHALLENGER NT PinCod v3.41 tak mam napisane na gwarancji.
    Chcialbym sie dowiedziec o mozliwoscie programowania tago alarmu. Czyli np. jak mozna wlaczyc funkcje ryglowania dzrwi centralnego podczas jazdy, albo czy mozna poglosnic syrene jak tak to jak to zrobic, czy mozna zrobic tak zeby o uzbrojeniu i rozbrojeniu informowal oprocz kierunkowskazow jeszcze syrena, jak wywolac funkcje panic itp.
    Poprzednio mialem alarm FOX i mozna bylo go naprawde mocno przeprogramowac... wiec nie sadze zeby w tym sie nie dalo tak manipulowac... tylko w instrukcji do foxa mialem wszystko napisane a tutaj nie ma nic ;(
    Co do tego CHALLENGERA to jeszcze jedno pytanie mam, jak uzbrajam alarm i po piwerwszym wcisnieciu przycisku uzbrajania zamykaja sie drzwi i jest ok, a jak w ciagu 3 sekund nacisne jeszcze raz przycisk uzbrojenia to (z instrukcji wiem ze wylaczaja sie czujniki dodatkowe) mozecie mi wyjasnic co to oznacza czujniki dodatkowe?? Masowe klap, drzwi? Ultradziwekowe? Spadku napiecia? Jeszcze inne?

Wogole to co ja mam myslec o tym alarmie to jest jakies niezle urzadzenie czy calkiem do niczego??

Dzieki serdeczne za pomoc...
  • Optex
    adampl1
    Level 14  
    Generalnie alarm jest według mnie dobr. Kwestia tylko jak został podłączony. Jeżeli chodzi o ryglowanie drzwi to jest to możliwe ale jeżeli chodzi o przeprogramowanie to niestety potrzebny jest do tego programator. Syrenki nie da się regulować z alarmu. Czujniki dodatkowe to te które chronią wnętrze auta nie wiem jakie masz ale są to np. czujnik ruchu, wstrząsowy itp. Funkcji głośnego uzbrajania ten model już nie ma Clifford tłumaczy to przepisami uni europejskiej. Jeżeli chodzi o inne możliwości to mozna mu zmienić pin kod. ma możliwość sterowania dodatkowym kanałem. Ma też funkcje immobilizera (żeby zapalić silnik trzeba wpisać pin kod) nie wiem czy masz tą funkcje aktywną.
    Acha jeszcze jedno odnośnie programowania kiedyś słyszałem ze ponoć można go tez przeprogramowac programatorem z QY ale sam tego nie próbowałem :)
  • Optex
    baslow
    Level 11  
    Quote:
    Generalnie alarm jest według mnie dobr. Kwestia tylko jak został podłączony.

Dzieki za opinie :-) Mam nadzieje ze choapki z salonu forda dobrze go podlaczyli :-]

Quote:
    Jeżeli chodzi o ryglowanie drzwi to jest to możliwe ale jeżeli chodzi o przeprogramowanie to niestety potrzebny jest do tego programator.

Czyli zeby cokolwiek przeprogramowac, np. to ryglowanie drzwi podczas jazdy to nalezy sie udac do jakiegos serwisu co instaluje tego typu alarmy, czy tak??
    A czy nie wiecie przypadkiem czy takie ryglowanie drzwi podczas jazdy jest nielegalne? Slyszalem taka opinie kolesia ktory mi auto wydawal ;-) ale moze mu sie nie chcialo myslec jak zaprogramowac u mnei ta funkcje to mnie zbyl nielegalnoscia takiej funkcji ;-)

Quote:
    Syrenki nie da się regulować z alarmu.

A programatorem da sie??

Quote:
    Czujniki dodatkowe to te które chronią wnętrze auta nie wiem jakie masz ale są to np. czujnik ruchu, wstrząsowy itp.

Hmm w sumie to chyba tylko ultradzwiekowe, masowe, spadek napiecia to jest to co mam.
    Ale... po pierwzym nacisnieciu uzbrojenia nawet jak mam otwarte drzwi to alarm nie sygnalizuje ze sa otwarte ;( natomiast jak nacisne dwa razy uzbrojenie to wtedy po mignieciu kierunkami, pisnie dwa razy syrena i po jakichs 5sek piszczy 4 razy ze sa otwarte drzwi... tylko sie zastanawiam czy dwukrotne nacisniecie uzbrojenia nie deaktywuje mi ktorychs czujnikow... chocby ultradzwiekowych czy jakichs innych...
    A moze to jest tak ze on deaktywuje (przy dwukrotnym nacisnieciu uzbrojenia) tylko te czujniki ktore moga dawac falszywe alarmy czyli np. niedomkniete drzwi (alarm czujnika masowego drzwi)

Quote:
    Jeżeli chodzi o inne możliwości to mozna mu zmienić pin kod. ma możliwość sterowania dodatkowym kanałem. Ma też funkcje immobilizera (żeby zapalić silnik trzeba wpisać pin kod) nie wiem czy masz tą funkcje aktywną.

Hmm nie musze nic wpisywac zeby zapalic silnik... wiem tylko ze mam pin kod do calkowitego wylaczenia alarmu, ale to mi fachury ustawily nie wiem ani jak zmienic go na inny ani nic... umiem go wpisac :D
    Wlasnie to wpisanie kodu przy uruchamianiu to by moglo byc dobre :D ale rozumiem ze zeby to ustawic trzeba miec programator ;( czyli trzeba sie udac do jakiegos zakladu montujacego zeby to zaporrgamowali, czy tak?

Czy wgole sa jakies funkcje tego alarmu ktore mozna zaprogramowac samemu? Bez koniecznosci kontaktu z jakims serwisem tych alarmow?

Gdzie w Krakowie albo najblizszej okolicy moge znalezc jakis zaklad ktory pomoze mi z porgramowaniem tego alarmu? I ile taka przyjemnosc moze kosztowac?

Dzieki serdeczne za pomoc.
    adampl1
    Level 14  
    A wiec po kolei
    Tak aby zmienić ustawienia tego alarmu potrzebny jest programator
    Jedynie co można zmienić bez programatora to pin kod.
    Ryglowanie drzwi nie jest nielegalne nie wiem kto to wymyślił.
    Głośności syrenki nie da się niczym zmienić.
    Alarm powinien zareagować na otwarte drzwi już po pierwszym naciśnięciu, ale uwaga robi to z opóźnieniem. Drugie naciśnięcie wyłącza czujniki dodatkowe i tylko te.
    Quote:
    Hmm nie musze nic wpisywac zeby zapalic silnik... wiem tylko ze mam pin kod do calkowitego wylaczenia alarmu,

Pin kod nie służy do całkowitego wyłączenia alarmu tylko do awaryjnego wyłączenia alarmu. Tzn że jeżeli jesteś w miejscu gdzie coś zakłuca twojego pilota i nie możesz nim otworzyć drzwi to otwierasz je mechanicznie kluczem i po włączeniu zapłonu wpisujesz pin kod (przy słabej bateri ta sama historia). Jak wymienisz baterie albo wyjedziesz ze strefy zakłuceń alarm działa dalej bez zmian.
    postaram ci się tu wstawić opis do tego alarmu.
    Co do ceny usługi przeprogramowania to trudno tu wyrokować u mnie byś miał to za darmo ale do mnie masz jakieś 370 km więc chyba ci nie po drodze. Ale w Krakowie poszukaj serwisu Toyoty oni też mają takie alarmy więc powinni dać rade to zrobic.
    baslow
    Level 11  
    Hmm instrukcje dostalem i stronke tez znalazlem ale tam jakos za wiele to nie jest napisane niestety ;(

Quote:
    Jedynie co można zmienić bez programatora to pin kod.

I tak nie wiem jak ;( Rozumiem ze piszesz o pinkodzie do awaryjnego wylaczenia alarmu.

Quote:
    Ryglowanie drzwi nie jest nielegalne nie wiem kto to wymyślił.

Koles w fordzie zeby mi tego nie programowac :D
    Ale ja sie przejade do niego :> aha dziwna sprawa bo w moim aucie sam centralny ma funckje wlaczenia tego ryglowania ale niestety jak biore sie za programowanie tego z centralnego to wcina mi sie alarm i nie moge dokonczyc programowania bo wygladam jakbym kradl auto :D

Quote:
    Alarm powinien zareagować na otwarte drzwi już po pierwszym naciśnięciu, ale uwaga robi to z opóźnieniem.

Hmmm musze to doglebnie przetestowac jakos nie widze tego... a mniej wiecej jaki czas jest tego opoznienia... dzis tylko zauwazylem ze jak mam niedomkniete drzwi i uzbrajam alarm to centralny sie zamyka ale alarm nie mruga kierunkami ;/ moze to jest to oznaka niedomknietych drzwi, co?

Quote:
    Pin kod nie służy do całkowitego wyłączenia alarmu tylko do awaryjnego wyłączenia alarmu. Tzn że jeżeli jesteś w miejscu gdzie coś zakłuca twojego pilota i nie możesz nim otworzyć drzwi to otwierasz je mechanicznie kluczem i po włączeniu zapłonu wpisujesz pin kod (przy słabej bateri ta sama historia). Jak wymienisz baterie albo wyjedziesz ze strefy zakłuceń alarm działa dalej bez zmian.

Rozumiem...

Quote:
    postaram ci się tu wstawić opis do tego alarmu.

Bede wielce zobowiazany...

Quote:
    Co do ceny usługi przeprogramowania to trudno tu wyrokować u mnie byś miał to za darmo ale do mnie masz jakieś 370 km więc chyba ci nie po drodze. Ale w Krakowie poszukaj serwisu Toyoty oni też mają takie alarmy więc powinni dać rade to zrobic.

Wpierw przelece sie do forda moze ich namowie na przeprogramowanie :D
    Hmm a z ciekawosci jakie miasto, moze pieron wie bywam w okolicahc :D

Dzieki serdeczne za pomoc i wyjasnienie moich problemacji...