Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie zasięgu do bramy otwieranej pilotem,jaka antena?

jareks91 22 Kwi 2005 23:21 35144 39
  • #31 22 Kwi 2005 23:21
    jareks91
    Poziom 21  

Bulionik napisał:
    A zwiększanie mocy pilota niewiele da efektu bo , ograniczeniem jest wydajność zasilania, jak wsadzisz większy tranzystor to zacznie ci bateria padać co tydzień !!, montuj antene !!

Jakby ktoś wiedział jak zrobić pilot to wole pilot,zasilanie moge wziąść z akumlatora, bo ten pilot ma być mocny tylko z samochodu. Wiec jak wiesz jak zrobić pilot to pisz.
    Co do tej masy to jeszcze ją poszukam i zobacze.
    Pozdrawiam.

• #32 23 Kwi 2005 08:40
    czarutek
    Poziom 34  

Panowie jak sądzicie, w pilocie jest jakaś stabilizacja częstotliwości?

Jarek, zrób dwie ładne fotki modułu odbiornika, żeby było jednocześnie widać gdzie wchodzi to niewykorzystane przyłącze po prawej od oryginalnej antenki.

Bulionik napisał:
    ...no no ale kolega nie wzioł współczynnika skrócenia pod uwagę...

A po co współczynnik skrócenia przy antenie odbiorczej?
    Chyba że mówicie o nadawczej, bo już mi się w głowie kręci... ;)

• #34 23 Kwi 2005 20:36
    czarutek
    Poziom 34  

Tu trzeba włączyć jakieś Kukiz III Pro? :D

• #35 31 Gru 2005 17:54
    jareks91
    Poziom 21  

Witam,
    z pilotem wystarczy podpiąć HCSa do modułu nadawczego np RT4.
    Jednak mam pytanie, czy zna ktoś kod manufaktury jaki wgrywają do takich bram np z firmy eldrim??
    Lub jak skopiować HCSa??
    Pozdrawiam

• #36 02 Sty 2006 19:45
    AdamC
    Poziom 23  

jareks91 napisał:

Jednak mam pytanie, czy zna ktoś kod manufaktury jaki wgrywają do takich bram np z firmy eldrim??
    Lub jak skopiować HCSa??
    Pozdrawiam

Hm... to nie takie proste ,skopiować - no ale jak się ma odpowiedni sprzęt to można.A tak bliżej realiów - HCS wykorzystuje zmienny kod zwany Keeloq ,Microchip nie udostepnia sposobu kodowania tylko oprogramowanie generujące klucz,później co transmisja zmieniana jest ok. połowa bitów wysłana przez nadajnik.
    Zostaje wysłać J-23 ;-) do producenta by wykradł dane do poszczególnych serii pilotów zdalnego sterowania.

Udanego nowego roku.

• #38 02 Sty 2006 21:31
    jareks91
    Poziom 21  

[quote="AdamC] Hm... to nie takie proste ,skopiować - no ale jak się ma odpowiedni sprzęt to można. [/quote]
    Czyli twierdzisz że jest możliwe zczytanie kodu manufaktury z HCS-a?? (zaprogramowanego juz)
    Bo w dokumentacji pisze że kod w HCSie jest zabezpieczony przed zczytaniem kodu:(.
    a jeżeli już twierdzisz że trzeba mnieć jakiś tajemniczy sprzęt to powiedz jaki :) lub ew. ile by kosztowało aby ktoś zczytał mi ten kod z pilota??
    Pozdrawiam

• #39 23 Maj 2006 09:56
    ikswonaj
    Poziom 2  

Szczytanie kodu producenta z HCS'a jest niemożliwe. Zwiększenie zasięgu bramy należy zakupić odbiornik RT1(eldrim), odbiornik ma heterodynę na kwarcu i p.cz., lub dać lepszą prądowo baterie do pilota.

• #40 07 Sty 2007 14:43
    Rafi_st
    Poziom 10  

yes2mike napisał:
    Antena w nadajniku jest ta gruba sciezka od przycisku po lewej stronie, nad dioda...
    Uziom jest trzecim przewodem, ktory wylazi z kabla zasilajacego brame.

Nadajnik zostaw w spokoju - nie ma sensu, bo pewnie 'odplynie' podczas prob.
    Na moje oko, koncowka mocy jest tranzystor oznaczony jako "p2p - 31" - nie wiem co to takiego.

Jeśli jest problem z zasięgiem pilota zwykle wystrarczy przzelutować kwarc, przygrzać go z każdej strony dokładając trochę cyny. Sprawdzić należy też czy kondensatory znajdujące się bezpośrednio przy przyciskach nie są pęknięte. Można też poprawić lutowanie trzech elementów bezpośrednio przy tranzystorze (2 kondenatory i rezystor - wszystkie 3 obok siebie).

To wszystko powinno poprawić zasięg pilota. Najważniejsze jest przelutowanie kwarca.

Dodano po 3 [minuty]:

Bulionik napisał:
    yes2mike napisał:
    Jezeli 1/4 fali to niecale 17,5 centymetra a nie 16 ;)
    1 centymetr to kilka % dlugosci anteny - wiec sporo.

no no ale kolega nie wzioł współczynnika skrócenia pod uwagę :)

300\433\2*0,95=0,329099 m

czyli zaokrąglając jakieś 16,5 cm to ćwiartka

i nie ma co stosować jakić anten teleskopowych!! dipol zrobiony z koncentryka świetnie się spisuje !!

Antena proponowana przez producnta do dokładnie 17cm. Wystarczy z płytki pociągnąć koncentryk, i połączyć go do anteny umieszczonej na słupku. Antena może być taka jak np. teleskopowa ze zwyklęgo radia, lub samochodowa ścięta do 17cm długości.

Dodano po 3 [minuty]:

jareks91 napisał:
    Witam,
    No zrobiłem jak koledzy doradzali, rzeczywiście zasięg sie zwiekszył. Jednak Czy jeszcze chodź odrobinke dałoby sie coś wydusić z niego?? Bo jest taka sprawa że:
    Teraz na tym pilocie mam ok 150 metrów zasiegu. Ale w jadącym samochodzie brama nie chce mi sie otwierać z tej odległości bu :(.
    Dałoby sie jakoś wydusić coś jeszcze??

Zrobilem półdipol dipol 1/2 długości anteny czyli wyszło 33 cm kabelek w góre i 33 cm kabelek w dól(uziemienie)

Tak jest najlepiej czy lepiej z tego zrobić 1/4 długości fali??
    Dodam że nie zrobilęm tego na teleskopach tylko odizolowałem 33 cm z góry a do uziemiajaćego kabla przylutowałem 33 cm podobnego kabelka.
    Pozdrawiam

Żeby zwiększyś zasięg pilota w samochodzie można dać mu trochę więcej mocy :)
    Zasięg poprawia się gdy zamontuje się pilota w samoichodzie pod maską. Podłączenia:
    - zamiast baterii -> akumlator
    - przycisk najlepiej podłączyć do blindy

gwarantuję dużą poprawę zasięgu

Dodano po 2 [minuty]:

yes2mike napisał:
    Tak jak pisalem - jest tam tranzystor pracujacy jako 'koncowka mocy'. Niestety po oznaczeniach nic nie wywnioskowalem i nic mi nie mowia... Dlatego nic Ci w tej materii nie doradze.
    Mozna pomierzyc napiecie dochodzace do niego i sprobowac zamienic na inny...
    Niestety nie bawilem sie w 'tuning' pilotow do bram, wiec ewentualne sugestie pozostawie znawcom.

Tuningować pilota -> tylko jeśli masz dostęp do analizatora widma

Dodano po 2 [minuty]:

jareks91 napisał:
    Witam,
    z pilotem wystarczy podpiąć HCSa do modułu nadawczego np RT4.
    Lub jak skopiować HCSa??
    Pozdrawiam

:) Niestety, albo i stety jest to tajemnice producenta. Jaki byłby sens używania takiego zabezpieczenia gdyby udostępnili do niego klucz?

Dodano po 4 [minuty]:

ikswonaj napisał:
    Szczytanie kodu producenta z HCS'a jest niemożliwe. Zwiększenie zasięgu bramy należy zakupić odbiornik RT1(eldrim), odbiornik ma heterodynę na kwarcu i p.cz., lub dać lepszą prądowo baterie do pilota.

Sczytanie kodu producenta jest niemożliwe, Można zakupić RT1 lub nowego pilota dwu kanmałowego 2k433 lub cztero kanałowego 4k433.
    Czterokanałowe mogą mieć trochę lepszy zasięg (inaczej jest ułozona antena na płytca)

Dodano po 2 [minuty]:

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie elektroniki - a zwłaszcza pilotów proszę pytać: rafalgurgul(malpa)tlen.pl

Odpowiedzi zamieszczę na forum.